آفتاب کرمانشاه

نخستین نشست شورای همگرایی اصولگرایان کرمانشاه برگزار شد

شناسه خبر » 95824

تاریخ انتشار » 1394/08/28-23:50

تعداد بازدید ها » 649

آفتاب کرمانشاه: به نقل از روابط عمومي و تبليغات شورای همگرايي اصولگرايان کرمانشاه، آيت‌الله مصطفي علما در نخستين همايش شورای همگرايي اصولگرايان استان کرمانشاه که بعد از ظهر چهارشنبه در بيت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: امام راحل در زمان کسالت با توصيه پزشکان کمتر سخنراني داشتند ولي براي اينکه شاخص و معيار انقلاب محفوظ بماند و با وجود توصيه اطبا بياناتي ابراز مي‌کردند و تذکراتي مي‌دادند.

آيت‌الله علما با بيان اينکه امروز نيز مقام معظم رهبري در ادامه اين راه و به‌طور مرتب سخنراني دارند تا نقاط مثبت و منفي و آسيب‌ها و قدرت‌ها تذکر داده شود، خاطرنشان کرد: يکي از اهداف دشمن براي نفوذ در کشور کمرنگ کردن شاخصه‌هاي اصلي انقلاب اسلامي است که اين توطئه با روش‌هاي مختلفي همچون نزاع‌ها، دسته‌بندي‌ها، طرح مواضع و غيره اجرا مي‌شود.

نماينده ولي فقيه در استان کرمانشاه بيان مواضع انقلاب توسط ولي فقيه را در جهت خنثي‌سازي توطئه دشمن براي محو اصول انقلاب دانست و تاکيد کرد: شاخصه‌هاي اصلي نظام اسلامي از طريق گفت‌وگوها و جلسات بيان مي‌شود تا اين اصول حفظ شود زيرا براي دستيابي به اصول انقلاب اسلامي شهداي بسياري تقديم شده است و اين اصول ضامن سلامت کشور است.

آيت‌الله علما غرب، اروپا و آمريکا را دشمن شماره يک ملت و نظام ايران اسلامي خطاب و بيان کرد: آمريکا امروز با ناراحتي تصريح مي‌کند که بدون حضور ايران در قضيه سوريه نمي‌توانند تصميم‌گيري کنند و فرانسه نيز پس از داستان‌هاي اخير اعتراف مي‌کند که بايد با حضور ايران براي سوريه برنامه‌ريزي کرد که اين اظهارات تاکيدي بر قدرت جمهوري اسلامي است.

وي با تاکيد بر اينکه اقتدار امروز ايران اسلامي با موضوعاتي همچون گروه‌بندي، خط بازي و غيره به دست نيامده است، خاطرنشان کرد: آنچه سبب اين اقتدار و قدرت شده اصول انقلاب اسلامي است.

وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در سالگرد ارتحال امام راحل(ره)، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که يک سري اصول و محکمات در انقلاب اسلامي وجود دارد که نمي‌توان از آنها دست برداشت و اين نقاط قوت را نمي‌توان رها کرد.

آيت‌الله علما حفظ وحدت ميان نيروهاي متعهد و انقلابي و به تعبير ديگر همگرايي را ضرورت حفظ اقتدار ايران اسلامي دانست و اظهار کرد: کلمه‌اي که امام راحل از سال 1342 و آغاز نهضت اسلامي بر آن تاکيد داشتند وحدت کلمه و انسجام در کارها بود و براين اساس و براي حفظ وحدت مي‌فرمودند اگر کسي حتي خطي پشت سر بزرگان حرف بزند ولايت آنها با خدا قطع مي‌شود.

نماينده ولي فقيه در استان کرمانشاه با اشاره به حضور وزير خارجه سابق انگلستان در ايران و ايران‌گردي وي، بيان کرد: وي در پاسخ به سئوالي پس از بازگشت به کشور خود در رابطه با مردم ايران اعتراف مي‌کند که پس از برجام نيز مردم ايران همچنان مرگ بر آمريکا و انگلستان مي‌گويند و از مواضع انقلابي خود دست برنداشته‌اند.

آيت الله علما افزود: به‌طور قطع در پشت اين سفرها توطئه نفوذ دنبال مي‌شود که مقام معظم رهبري براساس رصد اوضاع جهان، موضوع نفوذ را تذکر داده‌اند که بايد در جهت بيانات ايشان حرکت کنيم.

آيت‌الله علما با اشاره به ديدار مسئولان وزارت امور خارجه با مقام معظم رهبري، خاطرنشان کرد: اصول انقلاب اسلامي در قانون اساسي آمده که ممکن است در هر دوره‌اي و هر دولتي با يک تاکتيک خاص اين اصول اجرا شده باشد ولي در هر صورت اين اصول خدشه‌ناپذير هستند.

وي اصول انقلاب را ضامن اقتدار ملي بيان کرد و افزود: بايد از اصول انقلاب با برنامه‌هاي پخته و عاقلانه مراقبت کنيم.

آيت‌الله علما اين بصيرت و آگاهي ملت ايران را که قضاياي بر مواضع انقلابي آنها بي‌تاثير است را ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: تازماني که محکمات انقلاب و اصول را نگهداري کنيم و از خط ولايت فقيه پيروي کنيم خطري متوجه اين نظام، ملت و کشور نيست و اگر زماني که خطري براي کشور وجود داشته باشد، اين خطر کل اسلام را نيز تهديد مي‌کند.

وي با اشاره به فرمايش امام راحل مبني بر اينکه اگر ما شکست بخوريم اسلام نمي‌تواند خود را در دنيا نشان دهد، عنوان کرد: امروز که آمريکا، انگلستان و فرانسه در برابر اسلام کرنش مي‌کنند بايد از اين دارايي ارزشمند مراقبت کنيم.

نماينده ولي فقيه در استان کرمانشاه افزود: امام و رهبري با تمام وجود از اسلام مراقبت مي‌کنند و شأن رهبرمعظم انقلاب خط‌ دهي است که بر ما نيز واجب است وحدت، انسجام و رفاقت را حول اين محور حفظ کنيم.

آيت‌الله علما مسائلي همچون بدحجابي، ماهواره و فضاي مجازي را بخشي از تهاجم فرهنگي تحميل شده توسط دشمن به اسلام و انقلاب دانست و تاکيد کرد: اين توطئه‌ها براي کمرنگ کردن آينده انقلاب اسلامي که هم‌اکنون در مدارس و دانشگاهها حضور دارند اجرا شده است که وظيفه داريم براي جلوگيري از خدشه واردشدن به استخوان‌بندي انقلاب در براي اين تهاجم قرار بگيريم.

وي با بيان اينکه در بحث مشروطيت بزرگاني وجود داشتند که به‌دليل عدم مراقبت از مسير اصلي دور شد، بيان کرد: براي مراقبت از انقلاب اسلامي، نظام و ولايت فقيه بايد آستين همت را بالا بزنيم و بايد در اين راه همگرايي با همزباني و همدلي وارد عمل شد.

نماينده ولي فقيه در استان کرمانشاه ناتوان بودن دشمن در مقابل بصيرت، آگاهي و حضور مردم در صحنه را ارزشمند دانست .

شوراي همگرايي اصولگرايان رويکرد انتخاباتي ندارد

حجت‌الاسلام احمد خانلري نیز در این همایش اظهار داشت: همگرايي اصولگرايان براساس منشور و اهداف جلساتي در سطح کشور و استانها برگزار مي‌شود.

دبير شوراي همگرايي اصولگرايان استان کرمانشاه افزود: اصل مطلب اصولگرايي از ديدگاه مقام معظم رهبري و فرزندان انقلاب، انديشه‌اي است که به ارزش‌هاي اوليه انقلاب اسلامي معتقد است و دغدغه بازگشت به ارزش‌ها را دارند که اين ارزش‌ها نيز حول محور قرآن، سنت نبوي(ص) و انديشه‌هاي علوي بنا شده‌اند.

حجت‌الاسلام خانلري با بيان اينکه اين شيوه از الگوهاي غربي و شرقي پيروي نمي‌کند و عليه اين الگوها مبارزه پيدا و پنهان دارد، گفت: ممکن است اختلافاتي ميان نيروهاي انقلاب براساس روش‌ها و منش‌ها ايجاد شده که سبب دوري اين گروهها از يکديگر شده باشد که کمي در اجتماع و وحدت آنها فاصله ايجاد کند.

وي با اشاره به اينکه امام راحل(ره) مي‌فرمود آنچه ما را با دست تهي پيروز کرد، وحدت کلمه و مقصود بود، افزود: تشکل همگرايي اصولگرايان در جهت ارتباط و وحدت تمامي نيروهاي معتقد به انديشه انقلاب اسلامي است که براين اساس همايش‌هايي در سراسر کشور برگزار شده است.

وي با بيان اينکه اين جلسات براي ارتباط بيشتر و برطرف کردن اختلاف است، گفت: وحدت به معناي يکي شدن تمام نظرات نيست بلکه انسجام و قرارگيري نيروهاي انقلابي در کنار يکديگر است تا جريان‌هاي ناهمسو در اين بين رخنه نکنند و مقدرات مردم را به دست نگيرند.

حجت‌الاسلام خانلري نشست‌هاي اصولگرايي را در جهت تاليف قلوب و ارتباط بيشتر اين نيروها دانست و افزود: اين نشست‌ها با حضور تمامي گروهها، روحانيت، تمامي نيروهاي معتقد به اصل نظام و انقلاب که در ميان تودههاي مردم از جايگاه مناسبي برخوردار هستند برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينکه اين نشست‌ها جهت‌گيري انتخاباتي ندارند، گفت: فلسفه همگرايي اين نشست‌ها در راستاي مسائل همدلي و همزباني است تا نيروهاي انقلاب به يکديگر نزديک شوند و بنا به ضرورت جلساتي برگزار مي‌شود.

وي نماينده ولي فقيه را محور جلسات بيان کرد و افزود: منشور و راهبردهاي شوراي همگرايي اصولگرايان براي حفظ وحدت در برابر توطئه‌ها و تداوم وحدت و انسجام تدوين شده است.

دبير شوراي همگرايي اصولگرايان استان کرمانشاه از وجود سه معاونت روابط عمومي و تبليغات، پشتيباني و اجرا و ارتباط و پيگيري در اين تشکيلات خبرداد و گفت: شوراي مرکزي شوراي همگرايي اصولگرايان استان کرمانشاه با حضور 70 نفر از افراد حقيقي و حقوقي تاثيرگذار در ميان مردم تشکيل شده است.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 انتخابات اصولگرایان  آفتاب کرمانشاه

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

احیای واحدهای راکد راهکار توسعه کرمانشاه است

نشست آنکارا باید از ایجاد بحران جدید در منطقه جلوگیری کند

اختصاص 800 هزار جلد دفتر دولتی برای مدارس کرمانشاه

آغاز عملیات بازسازی پل تاریخی "چهر" هرسین

رشد 100 درصدی جرائم"فضای مجازی"استان/ کاهش جرائم "اخلاقی" و افزایش جرائم "اقتصادی"

سه‌شنبه‌ها روز "جوانان" شد

قائم‌مقام موسسه: ثبت‌نام در رشته‌های موسسه آموزش‌عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه "بدون‌آزمون" شد/ مهلت ثبت‌نام تا ۲۸ شهریور

آیت الله مکارم: ازدواج در سن کمتر از ۱۳ سال باطل است

رایزنی ایران و عراق برای تردد مسافر از مرز «شوشمی»

سخنگوی ستاد اربعین کرمانشاه: خدمات رسانی به زوار اربعین از 13 مهر رسما آغاز می‌شود

اجرای طرح زوج و فرد خودرو در کرمانشاه

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد پیام نور از فردا

با تلاش نیروهای گمنام امام زمان (عج)؛ باند قاچاق سلاح و مهمات در پاوه متلاشی شد

جزئیات اجرای الگوی جدید مشاغل خانگی در ۹ استان/۳۲ برند ایجاد شد

واگن‌های نو می‌خواهیم/ سرعت قطار در مسیر کرمانشاه-ملایر باید زیاد شود

خبری جدید از پرداخت معوقات فرهنگیان و رتبه‌بندی آنها

ماجرای آزار و اذیت یک دختر خردسال/ دادسرای کرمانشاه: پرونده در حال رسیدگی است

فرمانده نیروی انتظامی: زائران اربعین‌ از سفر بدون گذرنامه به عراق خودداری کنند‌

آگهی آزمون وکالت مرکز وکلا منتشر شد/ ثبت نام از اول آبان، برگزاری ۲۹ آذر

جوابیه میراث فرهنگی به تخریب نقش برجسته کشف شده در ثلاث‌باباجانی: حفاظت فیزیکی از تمام آثار تاریخی غیرممکن است

امروز روز تاریخی برای برگزاری هرچه باشکوهتر "اربعین" است

صبح امروز؛ وقوع تصادف زنجیره‌ای در بلوار هوانیروز /راننده پراید جان باخت

لغو دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی در بانک ها

زیرکی روحانی در نحوه اعلام اجرای گام سوم

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه خبرداد: کشف نقش برجسته 3000 ساله در دل کوه‌های سرپل‌ذهاب

۴۱۷ نفر از بانوان استان کرمانشاه در مسند مدیریتی قرار دارند

خبر خوش برای مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد

وزیر جهاد کشاورزی: صادرات نخود آزاد شد / توسعه باغات مدرن در برنامه کشور است

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام کارشناسی علمی‌کاربردی

گام سوم از جمعه برداشته می شود/مهلت ۶۰ روزه دیگری پیش روی اروپاست

پاسخ آملی‌لاریجانی به نامه اعضای مجمع درباره مجادله با آیت‌الله یزدی: عذرخواهی می‌کنم/ نامه منتشر شده صددرصد جعلی است و شباهتی به خط من ندارد

وزیر کشور: مرز خسروی احتمالا از همین هفته بازگشایی شود

حدود چهار میلیارد تومان برای تقویت مدارس حاشیه نشین کرمانشاه هزینه شد

۳ آزادکار کرمانشاهی در جمع تیم ملی

«مونسان» و «حاجی میرزایی» وزیر شدند

جهت و سرعت توسعه اقتصادی کرمانشاه مثبت و امیدوار کننده است

احکام جالب قضات کرمانشاه/ خدمت به زوار عتبات جایگزین حبس شد

فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی: احتمال مذاکره ایران و آمریکا ضعیف است/ ایران به یک موضوع جدی در انتخابات آمریکا تبدیل خواهد شد

گل‌آلودکردن خودروها ممنوع است

برپایی نمایشگاه خودروهای"موتورسواری و اتومبیلرانی" در کرمانشاه

دولت باید قدرت و اختیارات لازم را داشته باشد/ دولت اارتی در کشور ما دچار خطا شده است و ان‌شاالله این به دست مسئولان ارشد دستگاه نظارتی اصلاح شود.گر قدرتمند نباشد مردم زندگی خوشی را تجربه نخواهند کرد/ بزرگترین ضربه به نظام کشور اشتباه دخالت و نظارت است، چون وقتی دخالت زیاد شد، مدیر کار نمی‌کند

نمایشگاه فروش "پاییزه" 21 شهریور در کرمانشاه برپا می‌شود

"پنجره واحد سرمایه‌گذاری کرمانشاه" راه‌اندازی می‌شود

از مهر ماه امسال با حذف قبوض کاغذی؛ قبوض تلفن ثابت را چطور پرداخت کنیم؟

بیستون در مسیر تردد زوار اربعین قرار دارد و باید از این فرصت استفاده کرد/ مسوولان در بیستون در مسیر گذرگاه قرار دارند و باید مطالبه گری صحیح برای استفاده هرچه بهتر از بیستون را در پیش بگیرند.

مکرون: امروز از روحانی خواستم با ترامپ دیدار کند؛ امیدوارم بتوانیم طی هفته های آینده،‌ این دیدار را با حضور خودم ترتیب دهیم؛ نباید بیش از این وقت را تلف کرد / با ترامپ به توافق رسیدیم که ایران باید به تعهدات هسته‌ای پایبند باشد / از ظریف خواستم به فرانسه بیاید تا به طرح نقشه کاری برای پیشرفت در پرونده ایران برسیم/ ترامپ: اگر شرایط مناسب باشد من موافقم که با رییس‌جمهوری ایران دیدار کنم

آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان

5طرح عمرانی و کشاورزی در پاوه به بهره برداری می رسد

هفته دولت 5429 پروژه در کرمانشاه افتتاح می‌شود

"خسروی" برای میزبانی از 1.2 میلیون زائر اربعین آماده می‌شود

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید