آفتاب کرمانشاه

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از یک جانبه گرایی صدا و سیما در قضیه برجام

شناسه خبر » 95309

تاریخ انتشار » 1394/08/06-08:39

تعداد بازدید ها » 1090

آفتاب كرمانشاه: وی سه شنبه شب در دیدار با رییس مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما با اشاره به ضرورت جناحی عمل نکردن صدا و سیما، اظهار کرد:در این راستا برخی ها از صدا و سیما شکایت هایی را در مورد بعضی مسائل مطرح می کنند.

وی تصریح کرد: من خودم هم برخی برنامه ها را در مورد مساله برجام گوش می دادم، دیدم یک کمی از خط اعتدال خارج و یک جانبه شد، شاید هم قصد و غرضی نبوده، ولی صدا و سیما به این نکته توجه داشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار کرد:گاهی در سطوح بالای صدا و سیما خبری نیست، ولی در سطوح پایین افکار خودشان را در برنامه ها اعمال می کنند.

وی همچنین تاکید کرد: باید بی طرفی صدا و سیما در تهیه برنامه ها محفوظ باشد و این رسانه باید با پذیرش اصالت ها، حق کشور، انقلاب، مقام ها و خادمین کشور را محفوظ بداند، و رعایت اعتدال را در میان جناح ها داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که هر چقدر از اهمیت صدا و سیما گفته شود، باز هم کم است، تصریح کرد: صدا و سیما از یک نظر دانشگاه است و این دانشگاه می تواند دانشمندانی را پرورش دهد.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: صدا و سیما از یک نظر نیز مانند یک عالم غذا شناس است، که می تواند غذای سالم از ناسالم را تشخیص، و در اختیار نیازمندان قرار دهد.

وی صدا و سیما را از جوانب مختلف دارای رسالت ها و مسوولیت های مختلف دانست و افزود: به همین دلیل در مرکز پژوهش های صدا و سیما نیز کارها در بخش های مختلف عقاید، پاسخگویی به شبهات و مسائل فرهنگی تقسیم بندی می شود، که ان شاءلله کمبودهای جامعه نیز باید از این طریق بر طرف شود.

وی با بیان این که دشمنان دست به دست هم دادند، تا از طریق رسانه ها تهاجم شدیدی را علیه نظام داشته باشند، تصریح کرد: دشمن پس از ناکامی در جبهه های نظامی و اقتصادی برای ضربه زدن به نظام اسلامی امید زیادی به تهاجم فرهنگی دارد، که طبعا صدا و سیما موظف به ایستادگی در مقابل آنها است.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: صدا و سیما نه تنها نباید از حالت تدافعی در برابر تهاجم فرهنگی دشمن پرهیز کند، بلکه باید با استفاده از ضعف های دشمن که بویژه در شرایط فعلی نمایان شده در برابر تهاجم رسانه ایی آن نیز حالت تهاجمی به خود بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: من اخیرا در یکی از اخبار دیدم که عده ایی از داعشی ها را در عراق اسیر کردند، و آنها اعتراف های عجیبی را در خصوص کمک های آمریکا و عربستان به این گروه داشتند، لذا معلوم می شود، که مبارزه با داعش از سوی آمریکا و هم پیمانانش دروغی بیش نیست.

وی با اشاره به پژوهش یکی از تحلیلگران مراکز پژوهشی غربی در خصوص داعش، تصریح کرد: در این پژوهش به ظاهر از داعش انتقاد شد، ولی در باطن به عنوان یک جمعیت ماندگار و دارای حکومت از آنها یاد شده است.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که داعش به هیچ وجه یک حکومت اسلامی نیست، تصریح کرد: امیدوارم با اتحاد مسلمانان ریشه این گروه کنده شود، هر چند غربی ها تلاش دارند، تا امیدها برای استمرار این گروه را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه دشمنی آمریکایی ها با نظام اسلامی و همچنین بی اعتباری ادعای آنها در رابطه با حقوق بشر و مبارزه با داعش روشن شده است، گفت: معلوم می شود، آمریکایی ها افرادی هستند، که هیچ مساله ایی برای آنها مهم نیست.

وی ادامه داد: حادثه ای عظیم در منا واقع شد، که در تاریخ اسلام سابقه نداشته است، ولی کشورهای اسلامی که تلفات زیادی هم دادند، در حال سکوت یا شبه سکوت در برابر تلف شدن هزاران نفر در این حادثه هستند، چرا که عربستان با تزریق مالی از آنها خواسته که سکوت کنند.

این مرجع تقلید با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی در برابر این حادثه، تصریح کرد: علمای اسلام و مسوولان کشورهای اسلامی نیز در برابر این واقعه ساکت هستند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که صدا و سیما در برابر این سکوت وظیفه سنگینی را بر عهده دارد، تصریح کرد: صدا و سیما باید این خلاها را پر، و واقعا علت این سکوت را ریشه یابی و سپس منتشر کند.

وی گفت: من هم به سهم خودم تصمیم گرفتم نامه جامعی را به همه علمای اسلام بویژه آن ها که در کنگره مقابله با تکفیریها با ما در تماس بودند، مبنی بر این که همه در روز قیامت به خاطر این سکوت مسوولند، بنویسم.

وی گفت: برخی از علمای اسلام حادثه منا را قضا و قدر الهی دانستند، ولی این قضا و قدر الهی سال آینده هم تکرار می شود، پس باید فکری برای سال آینده شود.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که مشکلات زیاد است، و به همان نسبت مسوولیت صدا و سیما هم زیاد است، قدرت فرهنگ و معارف اسلامی را بزرگترین سرمایه برای نظام توصیف و گفت: معارف اسلامی و حقانیت نظام اسلامی طوری است، که می تواند در مقابل حرف های بی پایه و بی اساس دشمنان بایستد.

وی با تاکید بر قرار گرفتن بیش از پیش مرکز پژوهش های صدا و سیما در مسیر فرهنگی، تصریح کرد: صدا و سیما باید متناسب با ادبیات هر قشر از اقشار مختلف جامعه برنامه های فرهنگی مختلفی را تهیه کند.

وی با بیان اینکه صدا و سیما در تمامی زوایای جامعه باید گردش کند، تصریح کرد: مرکز پژوهش های صدا و سیما باید تمامی مشکلات و آسیب های جامعه را شناسایی ، و به موقع وارد میدان شود.

آیت الله مکارم شیرازی خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده که حضور جدی صدا و سیما در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی کشور مانند انتخابات و راهپیمایی های روز قدس و 22 بهمن با موفقیت همراه بوده، و مردم به این رسانه گوش شنوایی دارند.

وی همچنین با تاکید بر توجه جدی مسوولان نسبت به خشکاندن ریشه های رسانه های دشمن، گفت: متاسفانه اخیرا تفکر مبنی بر اینکه باید سطح اینترنت را بالا ببریم، پیدا شد، که این تفکر بیش از همه یک تفکر تجاری برای درآمد بیشتر بود.

وی ادامه داد: مسوولان امروز چشمان خود را نسبت به این موضوع باز کردند، و به آثار سو عدم کنترل صحیح بر اینترنت مانند ازدیاد طلاق و انحرافات و همچنین کم شدن ازدواج ها در جامعه پی برده اند.

این مرجع تقلید با بیان این که رسانه های خارجی مطلقا هیچ خط قرمزی را رعایت نمی کنند، تصریح کرد: لذا هر گونه آزاد گذاشتن این رسانه ها باید با در نظر گرفتن جوانب مثبت و منفی آن صورت گیرد.

وی همچنین هدفمند بودن برنامه های صدا و سیما را ضروری خواند و تصریح کرد: حتی برنامه های طنز و داستان های کودکان این رسانه هم باید یک هدف فرهنگی، اعتقادی و انقلابی داشته باشد، و تنها هدف سرگرمی و خندان مخاطب نباشد.

به گزارش ایرنا، آیت الله مکارم شیرازی همچنین با تاکید بر جلوگیری از نفوذ فرهنگی غرب در برنامه های مختلف صدا و سیما، تصریح کرد: نباید جامعه به صورت نا آگاهانه از طریق صدا و سیما تسلیم فرهنگ غرب شود.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

  آیت الله مکارم شیرازی    برجام   صدا و سیما  انتقاد  آفتاب کرمانشاه

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

جشنواره داستان و نمایشنامه نویسی در هرسین برگزار می شود

راه آهن کرمانشاه به خسروی 31 درصد پیشرفت داشته است/ مسیر 232 کیلومتری کرمانشاه به خسروی 11 تونل به طول چهار هزار و 700 کیلومتر احداث خواهد شد

واردات 100 قلم کالا توسط مرز نشینان مجاز شد (+اسامی)

کلیات بودجه ۹۸ تصویب شد

امروز آخرین مهلت ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت

مسؤولان: مخالف اجرای این برنامه هستیم/ سیاه چادر نبود، حرکات موزون انجام دادند!

نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی درباره حمله تروریستی زاهدان و بودجه انسداد مرزها

امکان ویرایش اطلاعات فراهم شد؛ آغاز مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ از فردا

توضیح مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه درخصوص امهال تسهیلات خسارت‌ديدگان از زلزله

بازسازی واحدهای روستایی زلزله زده خرداد 97به اتمام می رسد

آغاز توزیع اینترنتی سبد گوشت و مرغ تنظیم بازاری

هدیه ولنتاین همسر علی دایی (عکس)

پرداخت تسهیلات 50 میلیون ریالی به مالکان خودروهای خسارت دیده از زلزله

جشنواره موسیقی فجر در کرمانشاه برگزار می شود

کرمانشاه رسما کلانشهر شد

آسمان کرمانشاه آخر هفته بارانی می‌شود

اینفوگرافی / نرخ اشتغال و بیکاری در سال ۱۳۹۶

منتظر آخر هفته بارانی باشید

آغاز ثبت نام کنکور 98 (+جزئیات)

صندوق آرا تضمین حفظ نظام است؛ هرکسی هر نوع تغییری می‌خواهد، پای صندوق آراست / مسئولان باید با سعه صدر بیشتری با صندوق‌های رأی برخورد کنند / هر چه راه را برای حضور افکار، عقاید و جناح‌های مختلف در انتخابات فراهم کنیم، نظام ما مستحکم‌تر خواهد شد

پرداخت نقدی جاماندگان "بسته حمایتی" از چه‌زمانی آغاز می‌شود؟

شرایط رانندگی برای افراد بدون گواهینامه

اجرای بیمه تکمیلی روستاییان و عشایر برای اولین بار از سال آینده

آزادسازی سهام عدالت برای سال جدید

دهیاران نباید "اداری" شوند/ توسعه روستاها دهیاران جسور می‌خواهد

زندگی مشترک تان را با این مثلث بسنجید و تصمیم بگیرید

زمان پرداخت حقوق اسفند کارمندان اعلام شد

یک باند بزرگ کلاهبرداری در کرمانشاه منهدم شد

برنامه کشتی آزاد جام تختی/ حضور کشتی‌گیران ۱۰ کشور در کرمانشاه

بخشداران از دستآوردهاي دولت در منطقه به خوبي دفاع كنند

وزیر راه و شهر سازی وارد کرمانشاه شد

دانشگاه آزاد یکشنبه 21 بهمن تعطیل است

جزئیات طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه دهه فجر اعلام شد + جدول

قضاوت درباره بیانیه احزاب اصلاح‌طلب استان با مردم است

از هزینه‌های همایش سرمایه‌گذاری تا بازنشستگی معاون عمرانی

اروپا نباید FATF را با اینستکس مرتبط کند

تمدید زمان ثبت نام در انتخابات نماینده معلمان در شورای عالی آموزش‌وپرورش

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد

آغاز بلیط فروشی مسابقات کشتی آزاد جام تختی در کرمانشاه

رییس سازمان ملی استاندارد: کشور از "تقلب" رنج می‌برد، نه بی‌کیفیتی کالاها

انصراف شورای شهری‌ها از کمیسون ماده ۱۰۰

وام ۳۰ میلیونی ازدواج به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

محمد‌نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی دعوت حق را لبیک گفت

انتشار جزئیات گزارش دیوان محاسبات از تخلفات سازمان خصوصی‌سازی/ تخلف در واگذاري پالايشگاه كرمانشاه

واریز عیدی کارگران با حقوق بهـمن ماه

لایحه جامع انتخابات به هیات رئیسه مجلس ارایه شد

مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه: باران آب چند روستای "جوانرود" را کدر کرد/ ریزش سنگ در 5 محور

"گلیم" هرسین جهانی شد

جنگ اقتصادی امروز مدیر "جسور" می‌خواهد/ در شان این مردم نیست که در صف گوشت، مرغ، لاستیک و ... بایستند.

آخرین فرصت پرداخت جریمه مشمولان غایب اعلام شد

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید