آفتاب کرمانشاه

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از یک جانبه گرایی صدا و سیما در قضیه برجام

شناسه خبر » 95309

تاریخ انتشار » 1394/08/06-08:39

تعداد بازدید ها » 1033

آفتاب كرمانشاه: وی سه شنبه شب در دیدار با رییس مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما با اشاره به ضرورت جناحی عمل نکردن صدا و سیما، اظهار کرد:در این راستا برخی ها از صدا و سیما شکایت هایی را در مورد بعضی مسائل مطرح می کنند.

وی تصریح کرد: من خودم هم برخی برنامه ها را در مورد مساله برجام گوش می دادم، دیدم یک کمی از خط اعتدال خارج و یک جانبه شد، شاید هم قصد و غرضی نبوده، ولی صدا و سیما به این نکته توجه داشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار کرد:گاهی در سطوح بالای صدا و سیما خبری نیست، ولی در سطوح پایین افکار خودشان را در برنامه ها اعمال می کنند.

وی همچنین تاکید کرد: باید بی طرفی صدا و سیما در تهیه برنامه ها محفوظ باشد و این رسانه باید با پذیرش اصالت ها، حق کشور، انقلاب، مقام ها و خادمین کشور را محفوظ بداند، و رعایت اعتدال را در میان جناح ها داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که هر چقدر از اهمیت صدا و سیما گفته شود، باز هم کم است، تصریح کرد: صدا و سیما از یک نظر دانشگاه است و این دانشگاه می تواند دانشمندانی را پرورش دهد.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: صدا و سیما از یک نظر نیز مانند یک عالم غذا شناس است، که می تواند غذای سالم از ناسالم را تشخیص، و در اختیار نیازمندان قرار دهد.

وی صدا و سیما را از جوانب مختلف دارای رسالت ها و مسوولیت های مختلف دانست و افزود: به همین دلیل در مرکز پژوهش های صدا و سیما نیز کارها در بخش های مختلف عقاید، پاسخگویی به شبهات و مسائل فرهنگی تقسیم بندی می شود، که ان شاءلله کمبودهای جامعه نیز باید از این طریق بر طرف شود.

وی با بیان این که دشمنان دست به دست هم دادند، تا از طریق رسانه ها تهاجم شدیدی را علیه نظام داشته باشند، تصریح کرد: دشمن پس از ناکامی در جبهه های نظامی و اقتصادی برای ضربه زدن به نظام اسلامی امید زیادی به تهاجم فرهنگی دارد، که طبعا صدا و سیما موظف به ایستادگی در مقابل آنها است.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: صدا و سیما نه تنها نباید از حالت تدافعی در برابر تهاجم فرهنگی دشمن پرهیز کند، بلکه باید با استفاده از ضعف های دشمن که بویژه در شرایط فعلی نمایان شده در برابر تهاجم رسانه ایی آن نیز حالت تهاجمی به خود بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: من اخیرا در یکی از اخبار دیدم که عده ایی از داعشی ها را در عراق اسیر کردند، و آنها اعتراف های عجیبی را در خصوص کمک های آمریکا و عربستان به این گروه داشتند، لذا معلوم می شود، که مبارزه با داعش از سوی آمریکا و هم پیمانانش دروغی بیش نیست.

وی با اشاره به پژوهش یکی از تحلیلگران مراکز پژوهشی غربی در خصوص داعش، تصریح کرد: در این پژوهش به ظاهر از داعش انتقاد شد، ولی در باطن به عنوان یک جمعیت ماندگار و دارای حکومت از آنها یاد شده است.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که داعش به هیچ وجه یک حکومت اسلامی نیست، تصریح کرد: امیدوارم با اتحاد مسلمانان ریشه این گروه کنده شود، هر چند غربی ها تلاش دارند، تا امیدها برای استمرار این گروه را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه دشمنی آمریکایی ها با نظام اسلامی و همچنین بی اعتباری ادعای آنها در رابطه با حقوق بشر و مبارزه با داعش روشن شده است، گفت: معلوم می شود، آمریکایی ها افرادی هستند، که هیچ مساله ایی برای آنها مهم نیست.

وی ادامه داد: حادثه ای عظیم در منا واقع شد، که در تاریخ اسلام سابقه نداشته است، ولی کشورهای اسلامی که تلفات زیادی هم دادند، در حال سکوت یا شبه سکوت در برابر تلف شدن هزاران نفر در این حادثه هستند، چرا که عربستان با تزریق مالی از آنها خواسته که سکوت کنند.

این مرجع تقلید با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی در برابر این حادثه، تصریح کرد: علمای اسلام و مسوولان کشورهای اسلامی نیز در برابر این واقعه ساکت هستند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که صدا و سیما در برابر این سکوت وظیفه سنگینی را بر عهده دارد، تصریح کرد: صدا و سیما باید این خلاها را پر، و واقعا علت این سکوت را ریشه یابی و سپس منتشر کند.

وی گفت: من هم به سهم خودم تصمیم گرفتم نامه جامعی را به همه علمای اسلام بویژه آن ها که در کنگره مقابله با تکفیریها با ما در تماس بودند، مبنی بر این که همه در روز قیامت به خاطر این سکوت مسوولند، بنویسم.

وی گفت: برخی از علمای اسلام حادثه منا را قضا و قدر الهی دانستند، ولی این قضا و قدر الهی سال آینده هم تکرار می شود، پس باید فکری برای سال آینده شود.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که مشکلات زیاد است، و به همان نسبت مسوولیت صدا و سیما هم زیاد است، قدرت فرهنگ و معارف اسلامی را بزرگترین سرمایه برای نظام توصیف و گفت: معارف اسلامی و حقانیت نظام اسلامی طوری است، که می تواند در مقابل حرف های بی پایه و بی اساس دشمنان بایستد.

وی با تاکید بر قرار گرفتن بیش از پیش مرکز پژوهش های صدا و سیما در مسیر فرهنگی، تصریح کرد: صدا و سیما باید متناسب با ادبیات هر قشر از اقشار مختلف جامعه برنامه های فرهنگی مختلفی را تهیه کند.

وی با بیان اینکه صدا و سیما در تمامی زوایای جامعه باید گردش کند، تصریح کرد: مرکز پژوهش های صدا و سیما باید تمامی مشکلات و آسیب های جامعه را شناسایی ، و به موقع وارد میدان شود.

آیت الله مکارم شیرازی خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده که حضور جدی صدا و سیما در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی کشور مانند انتخابات و راهپیمایی های روز قدس و 22 بهمن با موفقیت همراه بوده، و مردم به این رسانه گوش شنوایی دارند.

وی همچنین با تاکید بر توجه جدی مسوولان نسبت به خشکاندن ریشه های رسانه های دشمن، گفت: متاسفانه اخیرا تفکر مبنی بر اینکه باید سطح اینترنت را بالا ببریم، پیدا شد، که این تفکر بیش از همه یک تفکر تجاری برای درآمد بیشتر بود.

وی ادامه داد: مسوولان امروز چشمان خود را نسبت به این موضوع باز کردند، و به آثار سو عدم کنترل صحیح بر اینترنت مانند ازدیاد طلاق و انحرافات و همچنین کم شدن ازدواج ها در جامعه پی برده اند.

این مرجع تقلید با بیان این که رسانه های خارجی مطلقا هیچ خط قرمزی را رعایت نمی کنند، تصریح کرد: لذا هر گونه آزاد گذاشتن این رسانه ها باید با در نظر گرفتن جوانب مثبت و منفی آن صورت گیرد.

وی همچنین هدفمند بودن برنامه های صدا و سیما را ضروری خواند و تصریح کرد: حتی برنامه های طنز و داستان های کودکان این رسانه هم باید یک هدف فرهنگی، اعتقادی و انقلابی داشته باشد، و تنها هدف سرگرمی و خندان مخاطب نباشد.

به گزارش ایرنا، آیت الله مکارم شیرازی همچنین با تاکید بر جلوگیری از نفوذ فرهنگی غرب در برنامه های مختلف صدا و سیما، تصریح کرد: نباید جامعه به صورت نا آگاهانه از طریق صدا و سیما تسلیم فرهنگ غرب شود.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

  آیت الله مکارم شیرازی    برجام   صدا و سیما  انتقاد  آفتاب کرمانشاه

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

کرمانشاه یک سال بعد از زلزله ؛ زندگی با حسرت ادامه دارد+ تصاویر

مرحله اول پرداخت پول مالباختگان " گلیم و گبه" تا آخر هفته انجام می شود

در بحران‌ها معمولا بیشتر مدیریت سلیقه‌ای اعمال می‌شود/ ستاد مدیریت بحران با معضل بزرگی مواجه است

جاعلان برچسب های تقلبی سرویس مدارس دستگیر شدند

نرخ بیکاری پنج استان ۲رقمی شد/ كرمانشاه با بيشترين نرخ بيكاري

مرزبانی حامی کولبران است/ دولت به دنبال بازگشایی بازارچه‌های مرزی است

وضعیت بلیت قطارهای مشهد در آستانه تعطیلات پایان صفر+ كرمانشاه

فردا آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی-کاربردی

آخرین وضعیت درمانی هانیه از زبان وزیر بهداشت

کدخدایی: ۲۰ ایراد شرعی و قانونی شورای نگهبان به CFT

درخت کهنسال اورامانات کرمانشاه ثبت ملی شد

پرواز "کرمانشاه - قشم" دوباره برقرار شد

برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه / عرضه 100 هزار عنوان کتاب

ماجرای "سیب‌زمینی‌های سرطان‌زا" در کرمانشاه چیست؟

فلاحت پیشه: راهبردی برای مذاکره یا جنگ با آمریکا وجود ندارد

مسیرهای راهپیمایی ۱۳ آبان در استان کرمانشاه اعلام شد

رهبر انقلاب : آمریکا در چالش ۴۰ ساله با ایران، مغلوب بوده است منبع

گزش 220 کرمانشاهی توسط "مار" و "عقرب"/ قصرشيرين در صدر گزندگي

امشب، آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

شکست پرسپولیس برابر کاشیما در دیدار رفت/ یک اخراجی و دو گل بد!

مدیرکل میراث فرهنگی استان كرمانشاه: نگذاریم استان‌های دیگر جشنواره "انار"را به نام خود ثبت کنند

توطئه‌های تفرقه با شعار «حب‌ الحسین یجمعنا» خنثی شد

مسعود حجی زواره انتقاد کرد: انحصاری شدن هیات تکواندو کرمانشاه/از ظرفیت قهرمانان استفاده نمی‌شود

استاندار کرمانشاه: خبرهای خوشی برای مالباختگان "گلیم و گبه" در راه است/ انحلال شورا قطعی نیست

با بانک هایی که در مسیر توسعه مانع تراشی کنند برخورد می کنیم

لیست برخی از مدیران بازنشسته سراسر کشور+ تفکیک استانها

حضور باشکوه در راهپیمایی 13 آبان "ضرورت ملی" است/ همه فشارها به این روز موکول شده و حتی برای آن، روزشمار معکوس در سایت کاخ سفید قرار داده شده که نشان از جنگ روانی علیه ملت ایران دارد.

‌غریبانه راهی المپیک آسیایی جاکارتا شدم

تنها تا موعد قانونی "مشاور استاندار" خواهم بود/ از 23 آبان دیگر مشاور عالی استاندار و مشاور امور ایثارگران نیستم و در کارهای مربوط به استانداری دیگر حضور نخواهم داشت

سرپرست دامپزشکی کرمانشاه معرفی شد

مسیر ایلام به مهران یک طرفه می شود

حمیل پربارش‌ترین شهر کشور/ هوا سردتر می شود

4 وزیر دولت انتخاب شدند (+سوابق)

جذب صددرصدی اعتبار تسهیلات اشتغالزایی روستایی /هرسین و سرپل ذهاب، بیشترین و کمترین سهم را داشتند

مهلت نام‌نویسی در سامانه سماح تا امشب تمدید شد

مديران كل دفاتر برنامه ريزي و جذب سرمايه گذاري استانداري منصوب شدند

مدارس کرمانشاه امروز(شنبه) تعطیل است/ مدارس در شهر كرمانشاه شيفت بعداز ظهر دايرمي باشد

«بسته حمایتی» دولت مشخص شد؛ هر سبد ۶۰۰هزار تومان در ۳ مرحله

دادستان نظامی استان کرمانشاه معارفه شد

کمک 5 میلیون تومانی دولت به خانواده متوفیان زلزله کرمانشاه به زودی پرداخت می‌شود

پیشگیری از مرگ‌های خاموش در فصل سرد + چند توصیه اورژانسی

دولت بخوبی از نیروهای نخبه اهل سنت استفاده کرده است

توضیحات علی دایی درباره کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

آغاز پرواز های اربعین از امروز

مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه مطرح کرد صدور روزانه ۲۵۰۰ ویزای اربعین در کرمانشاه

شناسایی و انهدام 3 تیم تروریستی در خوزستان

سود 339 دلاری مرسدس بنز در هر ثانیه/ سود دقیقه‌ای و سالانه مرسدس بنز چقدر است؟

بازنشستگان 26 آبان باید کنار بروند

موافقت با پرداخت تسهیلات 287 میلیون یورویی طرح توسعه پتروشیمی کرمانشاه

پدر ورزش کرمانشاه درگذشت

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید