آفتاب کرمانشاه

پاسخی به اتهام زنی های اخیر در ارتباط با حوزه علمیه امام خمینی (ره)

شناسه خبر » 94753

تاریخ انتشار » 1394/06/30-13:30

تعداد بازدید ها » 1899


بسمعه تعالی

 

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا إِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ(حجرات 6)

 

آفتاب کرمانشاه: در دو هفته اخیردر فضای مجازی اخباری مبنی بربیرون کردن طلاب مدرسه حضرت امام خمینی ره یادگارماندگارحضرت آیه الله زرندی قدس سره الشریف و برخی اتهامها و اهانتها و بی حرمتیهای دیگرنسبت به حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ هادی زرندی منتشر شد که ایشان بنا به حدیث الباطل یموت بترکه قصد پاسخگویی نداشتند اما با توجه به ایجاد ابهامات و سئوالات حتی برای برخی دوستان  لازم است برای تنویرافکار عمومی توضیحاتی داده شود پرواضح است آنانیکه خود را بخواب زده اند البته بیدار نخواهند شد قاعدتا مسائل درون حوزه علمیه را نباید علنی و عمومی کرد اما عزیزان حتما پشتشان به جاهایی گرم است و البته به همین دلیل ابایی از هیچ چیزی و هیچ کاری ندارند!!! تصور بفرمایید چنین کارخبطی از سوی حجه الاسلام زرندی صورت پذیرفته بود چه می شد...؟؟؟؟

1-      خبرراه ندادن طلاب به مدرسه و یا مواجه شدن 300طلبه با درب بسته مدرسه کذب محض می باشد قاعدتا سازندگان چنین دروغهایی خود در جریان حقیقت ماجرا هستند اما چرا دروغ پردازی می کنند ؟؟ و به چه هدفی ؟؟؟ بماند

 

2-      استفاده از سامانه پیامکی برای اطلاع رسانی  بعلت تعطیلات تابستانی و نبودن طلاب درمدرسه   بوده است بنابراین طلبه ایی نبوده است که بیرون انداخته شود وچنین دروغ پردازیهایی انسان را در موضع گیری اخیر مطمئن تر می سازد که بدرستی نگران طلاب پاک دل و خالی الذهن و معصوم کرمانشاهی بوده و باشد  ضمن اینکه در بیرون ورودی اصلی مدرسه (در سمت بلوار)اعلامیه ایی هم با مضمون مذکور الصاق شده بود که خود حاکی از نبودن طلاب در درون مدرسه بود (عکس آن موجود است )والا نیاز به پیام رسانی بدین شکل نبود .

 

 

3-      مسئولان محترم ارشد مرکزمدیریت حوزه مقدسه علمیه قم قبل از اتفاقات اخیر ، طی یک جلسه 2ساعته و دومکالمه تلفنی طولانی با تولیت محترم مدرسه درجریان اصل ماجرا قرارگرفته اند و قول بررسی موضوعات مطروحه را هم دادند با توجه به حرفها و مدارک ارائه شده از سوی تولیت تقریبا در موضع  تدافعی قرار داشتند و مرتب می گفتند که بررسی می کنیم ؟؟!!!!

 

4-      باری تولیت مدرسه نسبت به عزل ناگهانی جناب حجه الاسلام والمسلمین محمد تقی صرفی پور که دارای  15 سال سابقه امامت جمعه در شهرهای  پلدختر، نورآباد و شهرمهم لاهیجان بوده و به همین میزان هم سابقه مدیریت مدارس علوم دینی را دارا و صاحب تالیفات متعددی نیز هستند وبا ملاحظه روزمه کاری جناب صرفی پور و اخلاق مدار بودن ایشان؛ متوجه خواهیم شد ایشان گزینه مناسبی برای مدیریت حوزه استان بودندو هستند و ازقضا و ازحسن اتفاق توسط خود مدیریت حوزه استان در سال گذشته برای مدیریت مدرسه به  تولیت مدرسه معرفی شدند؛"بشدت معترضند"، خصوصا اینکه نوع برکناری ایشان با الفاظ و برخوردهای غیر متعارف صورت پذیرفته و صراحتا علت برکناری ایشان را همکاری و تعامل با تولیت خدوم مدرسهذکرفرموده اند ؟؟؟ جناب صرفی پور را که خودشان از خارج ازاستان آورده بودند پس از گذشت 8 ماه از زمان انتصاب؟؟!!غریبانه آواره و بیکار کردند که خدای خیر رییس سازمان تبلیغات استان را بدهد که وضع نابسامان ایشان را تا حدودی سامان داد.( انسان یاد عزلهای ناگهانی و خانه خراب کن در دولت قبلی می افتد)

5-      متعاقب آن طلبه جوانی از اهالی جنوب کشور؟!! که به قرار مسموع متولد 1366 می باشد اینبار بدون اطلاع و هماهنگی تولیت به مدرسه آورده ودر جمع محدودی ازاساتید و کارکنان مدرسه و در غیاب طلاب مدرسه معرفی می نمایند ودر لفافه به زحمات طولانی وطاقت فرسایحضرت آیه الله زرندی رض هم تشکیک و ایرادهایی وارد می فرمایند؟؟!!! زحمات طولانی ایی که مقام معظم رهبری هم درپیام تسلیتشان به آن اشاره فرمودند .

6-      فرد مذکور شرایط مدیریت یک مدرسه بزرگ و در شان نام بلند بانی آن را نداشت وندارد مدارک تخلفات کاری ایشان که حاکی از نداشتن شرایط  مدیریت بود را  به مقامات ارشد حوزه قم ارائه شده است در یک مورد از تخلفات مذکور یکی ازمسئولان اداره کل اطلاعات استان تلفنی چگونگی موضوع را از تولیت مدرسه استمزاج  و ضمن ابراز نگرانی از کار صورت گرفته گفته اند که ما تذکرجدی به مدیریت حوزه استان خواهیم داد....( تماس ازطرف ایشان بود)

7-      پس از مذاکرات حضوری و تلفنی مفصل وطولانی مسئولان ارشد مرکزمدیریت حوزه علمیه خصوصا جناب فرحانی معاونت آموزش کل حوزه مقدسه قم و معاون ایشان با تولیت مدرسه و نپذیرفتن مدیر جدید از سوی تولیت ، بقرار مسموع ازطریق سامانه پیامکی از طلاب مدرسه که همگی در تعطیلات تابستانی بسرمی بردند می خواهند که اثاث و وسایل خود را به مدرسه ایت الله بروجردی منتقل و در مراسم افتتاحیه روز یکشنبه در مسجد آیت الله بروجردی شرکت نمایند ؟؟!!

8-      در مذاکرات مذکور مسئولان محترم مرکز قم قول بررسی موارد مطروحه را می دادند اما تولیت خدوم مدرسه بنا به مصالح عالیه ایی که در ساخت مدرسه مد نظر حضرت آیه الله زرندی ره  بود تسامح وتساهل درچنین مورد مهمی را جایز ندانسته ونمی داند خصوصا بنا به تجربه، اغلب قولهایی که در مورد بررسی مسائل داده می شود معمولا بجایی ختم نمیشود.

9-      پیشنهاد داده شد که سرپرستی معرفی شود و درفرصت مناسب فردی بلحاظ سنی پخته و برای اینکه خیالشان راحت باشد اصولگرای محض خالص البته اخلاق مدار منصوب نمایند که ظاهرا پذیرفته نشد ؟!

10-  انتقال طلاب و آواره کردن ایشان و توپ را به زمین دیگران انداختن و فضاسازی بخاطر لجاجت بر انتصاب یک فرد، آدمی را بیاد عملکرد رییس دولت قبل درداستان مرتضوی و لجاجت عجیب بر بقاء ریاست غیر قانونی مرتضوی بر مهمترین سازمان اجتماعی ، اقتصادی ایران ولو بلغ مابلغ می اندازد او تا آنجا پیش رفت که اساسنامه سازمان مذکور را برای به کرسی نشاندن حرف خویش در حفظ مرتضوی تغییر داد؟!!! و وزیر کار را قربانی او ساخت و با آبروی خانواده لاریجانی ها بازی کرد  و..و..

11-  اساسا روحانیون و طلاب کرمانشاهی چه کم و کسری دارند که باید از سایرنقاط کشور و با هزینه های چند برابر(گاها چند ده میلیونی مثلا تامین رهن منزل استیجاری) مدیر به حوزه های استان تزریق کنند مدیرانی که عموما با شرایط خاص استان ازجمله وجود مذاهب مختلف آشنایی نداشته و به همین علت امکان ایجاد مشکلات خصوصا ایجاد تفرقه در بین مردم شریف استان که قرنهاست با هم در صلح وصفا زندگی می کنند وجود دارد.

 

12-  درسال 1388 هم چنین هجمه ایی برای فتح حوزه صورت پذیرفت که با مقاومت بانی مظلوم مدرسه رحمه الله علیه  تا حدودی خنثی شد و خدا می داند همان هجمه پایه گذار بیماری ایشان شد و ایشان بشدت از این همه ناجوانمردی و بی مروتی شوکه بود وباورش نمی شد !!و...و..

13-  این فکربه ذهن خطورمیکند که نکند عزیزان از حقیقت داستان معاد و روزحساب وکتاب خبرهایی دارند که ما نداریم و...؟؟!!

14-  شبهه ایی درمورد نظرمقام معظم رهبری درباره اماکنی که ائمه جمعه و از محل اعتبار امامت جمعه می سازند به امام جمعه بعدی می رسد مطرح می شود حضرت آیه الله زرندی بطورکلی از شمول نظر مقام معظم رهبری خارج است بدلایل ذیل " – آیت الله زرندی ازسال 1343 ساکن کرمانشاه شده و درسال 1345در همین شهر ازدواج نموده و همه فرزندان ایشان درکرمانشاه زاده شده اند وحدود 22 سال بعد یعنی سال 1364به امامت جمعه و نمایندگی حضرت امام در استان منصوب می شوند–  قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به تعبیرمقام معظم رهبری ایشان به همراه آیت الله حاج آخوند دو رکن انقلاب درکرمانشاه بوده و در پیام رهبری بمناسبت رحلت ربانی معظم له به زحمات طولانی آیت الله زرندی قبل از انقلاب صراحتا اشاره شده است – آیت الله زرندی در خبرگان رهبری دوره اول 1361 ( 3 سال قبل از امامت جمعه کرمانشاه )با اکثریت قاطع و با فاصله زیاد با مرحوم آیت الله حاج آخوند بعنوان نماینده اول مردم شریف استان کرمانشاه انتخاب شدند  - اتفاقا در دور دوم خبرگان رهبری در سال 1369با وصف اینکه امام جمعه و نماینده رهبری دراستان بودند شکست خوردند و سوم شدند ؟!!- در دوره های سوم وچهارم خبرگان رهبری نیز به کمک جریان عظیم مردمی طرفدار و علاقمند به جبهه خط امام و اصلاحات پیروزمیدان شدند و نه ناشی ازسمت امامت جمعه - آیت الله زرندی درسال 1361 پس از شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی از سوی امام خمینی بعنوان سرپرست حوزه علمیه کرمانشاه منصوب شدند و بعلت اینکه از سوی مقام معظم رهبری لغو نشد تا لحظه وفات چنین سمتی را داشتند –اجازه ساخت مدرسه مورد حسادت آقایان را درسال 1363 یکسال قبل از انتصاب به امامت جمعه کرمانشاه از محضر امام کسب کردند  – ایشان یک عالم دینی و مجتهد طراز اول و مسلم درکرمانشاه بوده و مسئولیتهای فراوان ومتعددی ازجمله پایه گذاری کمیته های انقلاب ، سازمان تبلیغات استان، مدرسه علوم دینی امام صادق ع و ... در سالهای 1359 و 1358 به بعد را داشته ودرحقیقت به سمت امامت جمعه زینت و وزن می دادند و نه برعکس و..و... بنابراین مدرسه مذکور و هرکار دیگری که کردند بجز مسجد جامع را که به همت ایشان ساخته شد ارتباطی به سمت امامت جمعه ایشان ندارد بل شخصیت حقوقی و حقیقی ایشان فراتر ازسمت امامت جمعه کرمانشاه بوده و امامت جمعه کرمانشاه یکی از شئونات شخصیت ایشان بوده است آیت الله زرندی از نسل سلف صالح و علماء کرام شیعه بودند وتنها کرسی درس خارج فقه چند دهه گذشته کرمانشاه دراختیار ایشان بود گواهی درس خارج فقه ایشان در قم مورد پذیرش مراجع عظام شیعه بود و این با امام جمعه های اداری امروز تفاوت چشمگیری دارد که مانند کارمندان هرچند سال یکبار جابجا می شوند واگر کاری می کنند با ردیف اعتبارات دولتی انجام می دهند  و..و..

 

 

 

15-  اصل داستان چیز دیگری است ظاهرا حضرت آیه الله زرندی قدس سره الشریف وبیت مکرم ایشان  تاوان عمل به سیره علوی وخمینی در تشخیص حق و عمل به آن  بدون توجه به منافع شخصی را می دهند به نظرکارشناسان خبره علم سیاست و جامعه شناسی یکی از مهمترین دلایل عقب ماندگی جامعه ایران تقدم منافع شخصی بر منافع عمومی و ملی است (خصلت جوامع عقب مانده ) کاری که حضرت آیت الله زرندی از آن گریزان بوداگر حضرت آیه الله زرندی بدرستی تشخیص دادند که محمد خاتمی صلاحیتهای بیشتری برای کسب سمت ریاست جمهوری دارند و یا از رای دادن به رییس دولت قبلی که آورندگانش کوتاه زمانی بعد  او را جریان انحرافی خوانده و طردش کردند، خودداری فرمودند الا عمل به ارزشهای وشعارهای انقلاب اسلامی در آزادی اشخاص در انتخاب اصلح چیز دیگری بوده است؟؟ آیا اگرآیت الله زرندی رض به منافع شخصی خود فکرمی کردند و مثل جمع عمل می کردند حالا اینهمه مورد حقد وکینه توزی حیرت انگیز قرار می گرفتند؟؟؟ واقعا تاوان عمل کردن به تشخیص درست و درجهت حفظ مصالح ملی و نظام اینقدر سنگین است ؟؟!!! یادمان باشد سازمان منافقین از پیروزی محمد خاتمی درانتخابات بشدت نگران و عصبانی بوده و آنرا تمدید عمر نظام می دانستند؟!!!

اللهم عجل لولیک الفرج مولانا صاحب الزمان

دفتر تولیت مجتمع دینی ، فرهنگی امام خمینی کرمانشاه

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

آفتاب کرمانشاه آفتاب کرمانشاه آفتاب کرمانشاه آفتاب کرمانشاه آفتاب کرمانشاه آفتاب کرمانشاه آفتاب کرمانشاه هادی زرندی

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

غرق شدن یک جوان اسلام آبادی در سراب شرف آباد

استاندار کرمانشاه: بسته شدن مرز سومار خسارات اقتصادی زیادی برای کرمانشاه و دیالی عراق دارد

امیری رییس شورا باقی ماند / سخنگو عوض شد

شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه‌دار

وزیر کشور: مرز خسروی باز می‌شود

کوروش قاسمی به عنوان بخشدار سومار معرفی شد

توجه به تولید اولویت اول سیستم بانکی کشور است

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی بخش خصوصی از امروز

بازگشایی مرز "خسروی" نیازمند اعلام کتبی دولت عراق است/ هیچ چیز قطعی نیست، اما امیدواریم

اقدامات جدید قوه قضاییه در بحث مبارزه با فساد امیدوار کننده است/ انتظار داریم دستگاه های امنیتی و قضایی برخورد قاطعی با عوامل تیراندازی در هرسین داشته باشند

آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی/آخرین تغییرات ظرفیت رشته‌ها ثبت نام در طرح کارورزی

نجفی بخشیده شد

هر ساعت 2 کشته در تصادفات ایران ر

برگزیدگان دومین جشنوارۀ منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین معرفی شدند

کنکوری‌ها "فضایی" انتخاب رشته نکنند

ابرناکی کرمانشاه تا پنجشنبه ادامه دارد/ پیش‌بینی وزش باد با سرعت 45 تا 60 کیلومتر بر ساعت

پیکر مطهر جانباز شهید دوران دفاع مقدس در کرمانشاه تشییع شد

داوطلب کنکور گیلانغربی حین انتخاب رشته جان باخت

حضور قالیباف در افتتاح واحدهای بازسازی‌شده روستای سرپل‌ذهاب

پیش بینی می شود امسال یک میلیون زائر از مرز خسروی تردد کنند/قصرشیرین میزبان اصلی زائران اربعین است

سعودی‌ها و اماراتی‌ها و حامیان آنها که مرتکب جنایات بزرگی در یمن شده‌اند، قطعاً به نتیجه نخواهند رسید / حفظ یکپارچگی یمن با توجه به عقاید دینی و قومیت‌های مختلف این کشور نیازمند گفتگوهای یمنی – یمنی است

دستور ویژه رئیس جمهور برای ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات

بخش خدمات بیشترین تخصیص را به خود اختصاص داد و بخش های کشاورزی و صنعت در رده های بعدی

جشنواره ملی «انجیر» شهریورماه در ریجاب برگزار می‌شود

تاق بستان و بیستون بهم نرسند بهتر است!

عارف: در سال۹۲ گفته شد روحانی در کارگروه اصلاح طلبان باشد اما خاتمی نپذیرفت /فعلا درباره کنار کشیدنم از انتخابات حرف نمی زنم

موحدی کرمانی: خیلی ها به خاطر زود رنجی از امام و مقام معظم رهبری، از قطار انقلاب پیاده شدند

خبر خوش برای کارگران ساختمانی

۲ خانه ورزش روستایی در گیلانغرب افتتاح شد

نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۸ منتشر شد

استاندار کرمانشاه: دستگاه‌های اجرایی سریعتر مدارس را تخلیه کنند/لزوم تعیین تکلیف معلمان مناطق جنگی

مدیرعامل باشگاه هندبال زاگرس: شرایط سخت شده، اما امیدوار به تکرار موفقیت هستیم

جهاد در میدان سازندگی در امتداد دفاع مقدس است

سردار سلیمانی با ظریف: اقدام آمریکا در تحریم شما جنون آمیز است / این اقدام ثابت کرد که شما تاثیری عمیق بر افکار عمومی و مردم آمریکا دارید / به شما تبریک می‌گویم سردار

وزیر امور خارجه امروز ما مجتهد سیاسی است / شهادت می‌دهم ظریف رسول امین بوده / اگر از اصل ششم قانون اساسی فاصله بگیریم، باید دیر یا زود خداحافظی کنیم / اگر به تماس تلفنی اوباما جواب نداده بودم، دستیابی به برجام سخت‌تر می‌شد / پیمان حدیبیه هم حداکثری نبود / اگر ظریف وزیر خارجه نبود، به این آسانی به توافق نمی‌رسیدیم / به ما حسادت می‌کنند؛ ۸ سال مذاکره می‌کردند، حاصلی نداشت / اهل مذاکره ایم؛ اگر آمریکا می خواهد مذاکره کند، اول تحریم را بردارد؛ کاری نداریم که می خواهد وارد برجام شود یا نه / نمی شود تنگه هرمز برای شما باز باشد و تنگه جبل الطارق برای ما ناامن / آن روز که سپاه ناوچه شما را متوقف کرد، یک ناوچه انگلیسی آنجا بود؛ چرا هیچ کاری نکرد؟ پس هیچ کاری نمی توانید بکنید

نمایشگاه سراسری مبلمان خانگی در کرمانشاه برپا شد

ثبت "هرسین" به عنوان شهر ملی گلیم ایران

برای تحقق اهداف "اشتغال" استان 7000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است

پذیرش افسر پیمانی در هواپیمایی نیروی انتظامی

سرنوشت منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد را به سرنوشت پتروشیمی گره زده بودند در حالیکه پتروشیمی یک پروژه است اما منطقه آزاد یک زیرساخت بااهمیت برای سرمایه‌گذاری می‌باشد.

جشنواره "اسب" اصیل کُرد در کرمانشاه برگزار می‌شود

۲۱ بلوک از واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب تا پایان شهریور تحویل می شود

کرمانشاه بیشترین بیکار دانشگاهی را دارد

فلاحت‌پیشه: ایران از آمریکا به دلیل تحریم ظریف به دبیرکل سازمان ملل شکایت کند

کارت سوختتان را از پست رهگیری کنید

نیویورکر: ظریف ماه پیش به دیدار با ترامپ در کاخ سفید دعوت شد / این پیشنهاد را ۲۴ تیرماه رند پال در نیویورک به ظریف داد

مسکن مهر ۳۰۰ واحدی قصرشیرین مهرماه به بهره برداری می رسد قص

برپایی نمایشگاه بزرگ پیاز هرسین/ سایت ملی الگویی گیاهان دارویی در "هرسین" ایجاد می‌شود

نمایندگان مجلس در امور اجرایی آموزش و پرورش دخالت نکنند

زلزله ۴.۲ ریشتری تازه آباد کرمانشاه را لرزاند

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید