آفتاب کرمانشاه

واکنش نمایندگان به اظهارات مداحان!/برخی بهارستانی‌ها «هر را از بر» تشخیص نمی دهند

شناسه خبر » 84332

تاریخ انتشار » 1394/06/03-08:08

تعداد بازدید ها » 1354

آفتاب كرمانشاه: درست در کمتر از 7 ماه مانده به انتخابات مجلس و در میان این سردر گمی‌های اصولگرایان خبری منتشر شد مبنی بر تهدید سعید حدادیان مداح معروف به «ارائه لیستی متشکل از مداحان در صورتی که اصولگرایان به وحدت دست نیابند» کمی بعد محسن طاهری، رئیس خانه مداحان، مهر تاییدی بر این صحبت‌های حدادیان در خصوص ورود مداحان به انتخابات مجلس شورای اسلامی زد و اظهار داشت که هیچ اشکالی ندارد اگر مداحان هم وارد خانه ملت شوند و در این خصوص گفت: حضراتی در مجلس فعلی هستند که نیازی به نام بردن نیز نیست که بعدا در جایی صحبت ما بخواهد پخش شود، خیلی از این آقایان «هر را از بر» از لحاظ سیاسی تشخیص نمی‌دهند.

خیلی متحد بودند حالا مداحان هم به آنان اضافه شدند! اصولگرایان که در آستانه انتخابات مجلس دهم به هر دستاویزی متصل می شوند تا شاید بتوانند به یک اتحادی حتی به صورت نصفه و نیمه هم که شده، دست یابند، این روزها با پدیده ی جدیدی مواجه شده اند: مداحان از حضور خود در انتخابات مجلس خبر داده اند و حتی آن ها را تهدید کرده‌اند که «اگر آقایان به وحدت نرسند مداحان لیست جداگانه ای خواهند داد. این مداحان از تهدید اصولگرایان هم عبور کرده اند و نمایندگان مجلس اصولگرای نهم را اینگونه خطاب کرده اند که « بار سیاسی ما بیشتر از این حضرات است».
حال بد اصولگرایان
اصولگرایان هنوز داغدار شکست در انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد 92 هستند و طعم تلخ شکست در آن انتخابات هنوز هم زیر زبانشان است. بنابراین از همان آغازین ساعات پیروزی حسن روحانی بر آن شدند تا سرنوشت مجلس دهم را به گونه ای رقم زنند که دیگر شاهد چنین شکست هایی نباشند و سند مجلس دهم را به نام خود بزنند. بر همگان آشکار است که اصولگرایان همه چیز از قبیل پشتوانه‌های خاص، قدرت سیاسی و حتی رسانه ها از جمله صدا و سیمای کشور را در اختیار دارند اما آن دو گوهر کمیاب یعنی « وحدتی» و همینطور میزان محبوبیت در میان آحاد مردم را که مختص اصلاح طلبان است، در اختیار ندارند. از همین روی بعد از پیروزی حسن روحانی درصدد یافتن عنصر نایاب وحدت رویه و کاهش تعدد آراء در میانشان گردیدند چراکه آن دیگری یعنی میزان مقبولیت و محبوبیت چیزی نیست که به این راحتی ها به دست بیاورند به دلیل اینکه از مدت ها پیش با حمایت های بی حد و حصرشان از محمود احمدی‌نژاد پل‌های پشت سرشان را تخریب کرده بودند. به هر روی تا همین چند روز پیش هم نمی دانستند تکلیفشان با بعضی گروه ها و احزاب همانند جبهه پایداری‌ها یا احزاب نزدیک به محمود احمدی نژاد چیست، که ناگهان مداحان اعلام موجودیت نمودند!
برخی بهارستانی‌ها «هر را از بر» تشخیص نمی دهند!
درست در کمتر از 7 ماه مانده به انتخابات مجلس و در میان این سردر گمی‌های اصولگرایان خبری منتشر شد مبنی بر تهدید سعید حدادیان مداح معروف به «ارائه لیستی متشکل از مداحان در صورتی که اصولگرایان به وحدت دست نیابند» کمی بعد محسن طاهری، رئیس خانه مداحان، مهر تاییدی بر این صحبت‌های حدادیان در خصوص ورود مداحان به انتخابات مجلس شورای اسلامی زد و اظهار داشت که هیچ اشکالی ندارد اگر مداحان هم وارد خانه ملت شوند و در این خصوص گفت: حضراتی در مجلس فعلی هستند که نیازی به نام بردن نیز نیست که بعدا در جایی صحبت ما بخواهد پخش شود، خیلی از این آقایان «هر را از بر» از لحاظ سیاسی تشخیص نمی‌دهند. ضمن اینکه ما اعتقاد داریم که بنده نوعی از لحاظ سیاسی بارم خیلی بیشتر از این حضرات است. ما یک بار مجلس رفته بودیم. نزدیک به چهار ساعت وقت مجلس بر سر یک واژه که آیا مثلا حضانت را با «ز» می‌نویسند یا با «ض» گرفته شده بود. این طور داشت وقت مجلس گرفته می‌شد. اینها چه رجل‌های سیاسی هستند. کرسی‌های مجلس و قانونگذاری فقط حق اینها است؟
مداحی یا نمایندگی مردم؟
به این اظهارات طاهری ،رئیس خانه مداحان، از چند منظر باید نظر افکند. نخست آنکه طاهری این سخنان را نسبت به نمایندگان مجلس نهم تمام اصولگرا بیان کرده است که اصولگرایان اکنون هم در پی آنند تا یک بار دیگر مجلس نهمی دیگر را از نو بسازند و اگر دوباره همین افراد برصندلی‌های بهارستان جلوس کنند قطعا باز هم بنا به گفته طاهری برخی از آنها «هر را از بر» تشخیص نخواهند داد. دیگر آنکه رئیس خانه مداحان کشور ارائه لیست جداگانه از سوی مداحان را امری طبیعی دانسته است درحالی که این سوال ایجاد می شود که آیا اصلا کسانی که در پیشه مداحی مشغول به کارند و غالب آنها تحصیلات حوزوی دارند می توانند در قامت نمایندگان مردم ظاهر شوند و به دادخواهی آن ها بپردازند ؟ طاهری در این زمینه نیز اظهار داشت:« اگر فردا روزی از جامعه مداحان و تشکیلات مداحی افرادی آمدند که واقعا از لحاظ شم سیاسی بالاتر از خیلی‌ها هستند چه اشکالی دارد؟ درسش را هم خوانده‌اند. نباید بگویید در حوزه مداحی کسی نباید در بحث‌های سیاسی وارد شود. البته اگر روضه را با سیاست قاطی کنند ما خیلی موافق نیستیم. » از سوی دیگر اگر مداحان خودشان لیستی واحد و جداگانه ارائه دهند آیا لطمه بر بدنه اصولگرایی کشور که در آرزوی رسیدن به وحدت کلمه هستند، وارد نمی سازند؟
واکنش نمایندگان اصولگرا به اظهارات مداحان
 در همین راستا آفتاب یزد با نمایندگان فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم گفتگو داشته است و نظر آنها را در خصوص اظهارات طاهری مبنی بر این که « بارسیاسی ما از این حضرات بیشتر» و اینکه ارائه لیست مداحان به بدنه اصولگرایان لطمه وارد می سازد یا خیر، جویا شد.
سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: من راجع به این گروه نمی خواهم صحبت کنم.
نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن: من اطلاعاتی ندارم و قصد اظهار نظر درباره سخنان این فرد ندارم.
محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: من اصلا نمی توانم درک کنم طاهری برچه اساسی چنین حرفی را بیان کرده است. اینکه جامعه مداحی بخواهند خودشان لیستی ارائه کنند برای انتخابات مجلس واقعا تازگی دارد. نمی توانم پیش بینی کنم در آن مجلسی که مداحان نماینده آن باشند چه اتفاقی می افتد. هر روز در این کشور با پدیده های جدیدی مواجه می شویم.
ارائه لیست توسط مداحان مطابق روش های جاری این کشور در انتخابات ها نیست. باید پرسید آیا جامعه مداحان یک جامعه سیاسی است؟
جامعه ی مداحان در صورت سیاسی بودن می تواند لیست بدهد اما ماهیت این جامعه با این کار در تناقض است چرا که اصلا جامعه مداحان برای چنین کاری ایجاد نشده است. آنها باید در همان صنف خودشان به فعالیت بپردازند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رئیس خانه مداحان با به زبان آوردن چنین صحبت هایی مجلس نهم تمام اصولگرا را زیر سوال برده است؟ گفت: باید حتما از آقای طاهری پرسید این صحبت ها را با چه هدفی به زبان آورده چون غیر از این نمی توان چیز دیگری تعبیر نمود. این صحبت ها بوی تفرقه می دهد باید دید در چه شرایطی چنین سخنانی را به زبان آورده است و هدفش چه بوده است.

جواد هروی نماینده مردم قائنات و نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات: در خصوص آرایش سیاسی مجلس دهم باید بگویم که بسیار خوشحالم که گروه های مختلف وارد عرصه می شوند و در تلاشند تا دیدگاه‌های خودشان را به کرسی بنشانند. این جلوه ی خوبی از حکومت مردم سالاری است که می‌تواند برای ما اسباب خرسندی باشد اما اینکه بخواهیم جامه تخریب به تن کنیم و بگوییم این نمایندگان، کرسی نشین هستند و اگر ما بیاییم بهتر خواهیم بود و چه و چه با معادلاتی که ضرب آهنگ همدلی را رهبری بر آن نام‌گذاری کردند هم خوانی ندارد. اینکه بخواهیم بگوییم مجلس نشینان بار سیاسی کم‌تری داشتند و یا اگر ما بیاییم از آنها بهتر عمل خواهیم کرد کاملا بی انصافی و ناعادلانه است. اینکه مجلسی که به فرمایش حضرت امام در راس همه امور قرار دارد و امروز مهمترین تلاطم های سیاسی کشور در صحن علنی آن رقم می خورد را با صحبت های تحقیرآمیز خُرد کنیم و به دیده ناچیز و اندک به آن نگاه کنیم، خلاف اصول اخلاقی و مغرضانه است اما امیدوارم هدف آقای طاهری واقعا تخریب مجلس نبوده باشد و این اعتماد به نفسی که ایشان و سایر مداحان از خود نشان می دهند موجب ایجاد زمینه های درهم کوبیدن گروه های دیگر نشود و اینکه گهگاهی چنین اظهار نظرهایی در کشور بیان می گردد بیشتر از روی سادگی ، گفته می شود.

بعضی جوامع نیازی نیست به طور مستقیم وارد عرصه سیاست شوند چون آنها نه برچسب سیاسی دارند و نه ماموریت سیاسی. در حالی که تمام نمایندگان مجلس در قانون به عنوان مقامات سیاسی شناخته می شوند.
صحبت هایی که آقای طاهری مبنی بر اینکه بار سیاسی مداحان از نمایندگان مجلس نهم بیشتر است یا آقای حدادیان که اصولگرایان را تهدید به ارائه لیست مداحان کرده است، بیشتر برپایه این است که موقعیت گروه و دسته شان را نشان دهند و در واقع این ها به دنبال این موضوع هستند که بتوانند در یک فرآیندی جایگاه و نقشی در مجلس به دست آورند. این به منزله ی آن نیست که بخواهند خودشان را در مقابل مجلس قرار دهند چرا که مجلس سمبل حضور تمام افراد ، جناح ها و احزاب در کشور است.
نمی توان گفت که طاهری با این صحبت هایش تنها اصولگرایان را زیر سوال برده است چرا که در مجلس نهم اصلاح طلبان و اعتدالگرایان هم وجود دارند. هی نیایید تفکیک کنید. مداحان ، خطبا ، دانشجویان ، کسبه حق زیر پا گذاشتن مجلس را ندارند.

علاوه بر این گروه های اجتماعی نباید این تصور خطا برایشان ایجاد شود که می توانند در صندلی های گروه های سیاسی جلوس کنند. دسته جات اجتماعی مثل مداحان و اساتید دانشگاه جزء شاخصه های اجتماعی محسوب می شوند نه دسته بندی های سیاسی. باید در نظر داشت که هر کسی باید در صندلی مخصوص به خودش جلوس کند و جایگاه خودش را بداند. نقش آفرینی که ما در نقشی مثل نمایندگی مجلس شورای اسلامی داریم کاملا مشخص است. این نقش آفرینی سیاسی است. افراد به نمایندگی احزاب سیاسی خود وارد می شود نه به نمایندگی از گروه اجتماعی.
به راحتی نمی توان گفت که صحبت های حدادیان و طاهری مغرضانه بوده است و شاید بی‌غرض صحبت های تفرقه انگیز میان اصولگرایان بیان کرده اند. من معتقدم که ابراز دیدگاه های مختلف در زمان انتخابات خوب است اما باید افرادی که دیدگاهی نزدیک به یک جناح سیاسی دارند از در تعامل وارد شوند نه از در تفرقه و سخنانی تخریبی. من فکر می کنم این مردم با شعور سیاسی بالا هستند که در نهایت انتخاب می کنند چه گروه و جناحی واقعا سیاسی بوده اند و بدون تخریب دیگران قصد نمایندگی مردم را دارند.
ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم و بهارستان و عضو کمیسیون اقتصادی: اینکه یک مداح می تواند سیاسی باشد یا نه را نمی توان به درستی تعیین کرد به عبارت دیگر هر صنفی در واقع دارای افراد سیاسی است و این موضوع غیر قابل انکار است. در تمام گروه های مختلف دارای افراد سیاسی و حتی گاهی این افراد کارآمد هم ظاهر می شوند اما اینکه این موضوع را تعمیم دهیم به کل مجموعه ، اشتباه بزرگ استراتژیک است. ارائه لیست انتخاباتی از طرف مداحان حرکت عوام فریبانه ای است و به نوعی توهین است به جایگاه یک نهاد مقدس مثل مجلس که دارای افراد شاخصی چون جانبازان ، رزمندگان و نخبگان سیاسی است که زحماتی را در این نظام و انقلاب کشیده اند و به خاطر فعالیت های سیاسی شان و محبوبیتی که در بین مردم داشته اند این جایگاه را به دست آورده اند.
لذا من سخنان آقای طاهری را تاسف بار می دانم که چطور آنقدر جسارت داشته و چنین توهینی را به نمایندگان مردم کرده است و خود و سایر مداحان را برتر از دیگران پنداشته است.
به نظرمن باید بیانیه ای یا جوابیه ای دهد و در حرف هایش تجدید نظر نماید چون در غیر این صورت مردم به هیچ عنوان این سخنان او را تحمل و قبول نخواهند کرد.
اینگونه صحبت ها از نگاه من بیشتر سیاه نمایی و عوام فریبی است.ضمن اینکه برای جامعه ی مداحان احترام ویژه ای قائل هستم. بیایید اینگونه به قضیه نگاه کنیم که مثلا اگر یک نماینده ای در صحن علنی مجلس بیاید و بگوید مداحان کار خاصی نمی کنند و من برتر از مداحان هستم، خوب است؟این هم نوعی توهین تلقی می شود.
بنابراین باید چنین مسائلی مورد آسیب شناسی از سوی دستگاه های مربوطه قرار بگیرد. چرا که بیان این صحبت تنها معنای تخریب مجلس نهم را می دهد و لاغیر. نباید به آنها اجازه داد با توجه به تریبون هایی که در اختیار دارند به نمایندگان مردم توهین کنند.من آقای طاهری را می شناسم و بسیار بعید بود ایشان چنین سخنانی را به زبان بیاورد و نیروهای وفادار و خوب مردم را زیر سوال ببرد.
و باید هر چه زودتر درصدد دلجویی و رفع ابهامات مردم و نمایندگانی برآید چرا که اگر بنای حضور در انتخابات را دارد با این اظهار نظرهایش افکار عمومی را بدبین کرده اند.
این صحبت‌ها بسیار فراتر از زیر سوال بردن مجلس نهمی هاست و طاهری کاملا بهارستانی ها را تخریب کرده و به آنها توهین نموده است این اشخاص نباید چنین جسارتی را به خود دهند و جایگاه مقدسی را که امام (ره) و رهبری از جایگاه ممتاز آن سخن گفته اند را زیر سوال ببرند. طاهری احساس می‌کند با اینگونه تخریب هایش گروهی از دوستان خودش را می تواند حمایت کند که در مجلس دهم حضور یابند اما مردم حواسشان است که با این شیوه ورود به انتخابات، برخورد کنند. مجلس نهم شامل اصلاح طلبان و نیروهای اعتدال‌گرای بسیار توانا نیز است و سخن طاهری فقط شامل اصولگرایان نمی‌شود و آقایان برای پیشبرد منافع سیاسی خود، تمام گروه ها و طیف های مجلس نهم را تخریب کرده اند.

یقینا این افراد بعد از ورودشان به مجلس پشیمان خواهند شد که ای کاش به دنبال همان شغل خودشان می رفتند چرا که در آنجا موفق تر بودند.
این مداحانی که از ارائه یک لیست جدا از لیست اصولگرایان صحبت هایی کرده‌اند کاملا مشخص است که قواعد بازی را بلد نیستند و از سوی دیگر به جای وحدت در واقع به دنبال تفرقه هستند و می خواهند اصولگرایان را ضعیف تلقی کنند و خودشان را بالاتر از دیگران بدانند و جایگاهی را که اصولگرایان معتدل مجلس آن را دارا می باشند، خدشه دار کنند که این مورد قبول هیچ کس نیست و این افراد در حال دامن زدن به یک انشقاق هستند.

کارن خانلری نماینده ارامنه تهران و شمال کشور و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات : اصل آزادی بیان در قانون اساسی کشور ما تبیین شده است و بر اساس این اصل هر کسی می تواند نظرات خود را بیان کند. در خصوص این صحبتی که آقای طاهری کرده است باید بگویم که بله ایشان جایگاه و شان مجلس را با این سخنانش پایین آورده است. من با نظرات آقای طاهری کاملا مخالفم اما ایشان کاملا حق دارند که نظراتش را بیان کند.
تا زمانی که صحبت‌هایش پیگرد قانونی نداشته باشد می تواند نظراتش را بیان کند.
قطعا صحبتی که طاهری کرده با پیش زمینه بوده و از سر احساساتی شدن نبوده است. با آگاهی به شان مجلس، چنین حرف هایی را بیان کرده است. آقای طاهری حتی به خودشان هم حمله کرده و گفته است که ما آماده می‌شویم لیست ارائه کنیم و کاندیدای مجلس بشویم و اگر میزان نفوذ و کارایی ایشان بیشتر از نمایندگان مجلس است پس چرا می خواهد وارد مجلس شود. درخصوص تناقض ارائه لیست انتخاباتی از طرف جامعه مداحان با کاری که انجام می دهند، نمی‌توانم اظهارنظر کنم.
به نظرم ارائه لیست از سوی آنها تفرقه انگیز نیست اما شاید بتوان گفت که به وحدت اصولگرایان لطمه وارد می کند. من فکر می کنم با آن وحدت حداکثری که اصولگرایان به دنبال آنند در تناقض است و طبیعتا باید تمام نیروهای اصولگرا حول یک محور واحد حرکت کنند.
 این مسئله باز می گردد به اینکه در عرصه سیاسی ما اصل تحزب وجود ندارد.اگر اصل تحزب را مطابق با آنچه قانون اساسی تبیین کرده است داشته باشیم، همه اصولگرایان باید تحت لوای یک حزب خاص و دیسیپلین و یک سیاست دور هم جمع شوند. سیستم سیاسی ما یک سیستم سیاسی غیرحزبی است که باعث ایجاد گروهک های متعدد از یک طیف و جناح سیاسی می شود و با اصل به‌کارگیری تحزب این مسائل به حداقل کاهش می یابد.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

اصولگرايان  مداح

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

احیای واحدهای راکد راهکار توسعه کرمانشاه است

نشست آنکارا باید از ایجاد بحران جدید در منطقه جلوگیری کند

اختصاص 800 هزار جلد دفتر دولتی برای مدارس کرمانشاه

آغاز عملیات بازسازی پل تاریخی "چهر" هرسین

رشد 100 درصدی جرائم"فضای مجازی"استان/ کاهش جرائم "اخلاقی" و افزایش جرائم "اقتصادی"

سه‌شنبه‌ها روز "جوانان" شد

قائم‌مقام موسسه: ثبت‌نام در رشته‌های موسسه آموزش‌عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه "بدون‌آزمون" شد/ مهلت ثبت‌نام تا ۲۸ شهریور

آیت الله مکارم: ازدواج در سن کمتر از ۱۳ سال باطل است

رایزنی ایران و عراق برای تردد مسافر از مرز «شوشمی»

سخنگوی ستاد اربعین کرمانشاه: خدمات رسانی به زوار اربعین از 13 مهر رسما آغاز می‌شود

اجرای طرح زوج و فرد خودرو در کرمانشاه

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد پیام نور از فردا

با تلاش نیروهای گمنام امام زمان (عج)؛ باند قاچاق سلاح و مهمات در پاوه متلاشی شد

جزئیات اجرای الگوی جدید مشاغل خانگی در ۹ استان/۳۲ برند ایجاد شد

واگن‌های نو می‌خواهیم/ سرعت قطار در مسیر کرمانشاه-ملایر باید زیاد شود

خبری جدید از پرداخت معوقات فرهنگیان و رتبه‌بندی آنها

ماجرای آزار و اذیت یک دختر خردسال/ دادسرای کرمانشاه: پرونده در حال رسیدگی است

فرمانده نیروی انتظامی: زائران اربعین‌ از سفر بدون گذرنامه به عراق خودداری کنند‌

آگهی آزمون وکالت مرکز وکلا منتشر شد/ ثبت نام از اول آبان، برگزاری ۲۹ آذر

جوابیه میراث فرهنگی به تخریب نقش برجسته کشف شده در ثلاث‌باباجانی: حفاظت فیزیکی از تمام آثار تاریخی غیرممکن است

امروز روز تاریخی برای برگزاری هرچه باشکوهتر "اربعین" است

صبح امروز؛ وقوع تصادف زنجیره‌ای در بلوار هوانیروز /راننده پراید جان باخت

لغو دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی در بانک ها

زیرکی روحانی در نحوه اعلام اجرای گام سوم

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه خبرداد: کشف نقش برجسته 3000 ساله در دل کوه‌های سرپل‌ذهاب

۴۱۷ نفر از بانوان استان کرمانشاه در مسند مدیریتی قرار دارند

خبر خوش برای مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد

وزیر جهاد کشاورزی: صادرات نخود آزاد شد / توسعه باغات مدرن در برنامه کشور است

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام کارشناسی علمی‌کاربردی

گام سوم از جمعه برداشته می شود/مهلت ۶۰ روزه دیگری پیش روی اروپاست

پاسخ آملی‌لاریجانی به نامه اعضای مجمع درباره مجادله با آیت‌الله یزدی: عذرخواهی می‌کنم/ نامه منتشر شده صددرصد جعلی است و شباهتی به خط من ندارد

وزیر کشور: مرز خسروی احتمالا از همین هفته بازگشایی شود

حدود چهار میلیارد تومان برای تقویت مدارس حاشیه نشین کرمانشاه هزینه شد

۳ آزادکار کرمانشاهی در جمع تیم ملی

«مونسان» و «حاجی میرزایی» وزیر شدند

جهت و سرعت توسعه اقتصادی کرمانشاه مثبت و امیدوار کننده است

احکام جالب قضات کرمانشاه/ خدمت به زوار عتبات جایگزین حبس شد

فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی: احتمال مذاکره ایران و آمریکا ضعیف است/ ایران به یک موضوع جدی در انتخابات آمریکا تبدیل خواهد شد

گل‌آلودکردن خودروها ممنوع است

برپایی نمایشگاه خودروهای"موتورسواری و اتومبیلرانی" در کرمانشاه

دولت باید قدرت و اختیارات لازم را داشته باشد/ دولت اارتی در کشور ما دچار خطا شده است و ان‌شاالله این به دست مسئولان ارشد دستگاه نظارتی اصلاح شود.گر قدرتمند نباشد مردم زندگی خوشی را تجربه نخواهند کرد/ بزرگترین ضربه به نظام کشور اشتباه دخالت و نظارت است، چون وقتی دخالت زیاد شد، مدیر کار نمی‌کند

نمایشگاه فروش "پاییزه" 21 شهریور در کرمانشاه برپا می‌شود

"پنجره واحد سرمایه‌گذاری کرمانشاه" راه‌اندازی می‌شود

از مهر ماه امسال با حذف قبوض کاغذی؛ قبوض تلفن ثابت را چطور پرداخت کنیم؟

بیستون در مسیر تردد زوار اربعین قرار دارد و باید از این فرصت استفاده کرد/ مسوولان در بیستون در مسیر گذرگاه قرار دارند و باید مطالبه گری صحیح برای استفاده هرچه بهتر از بیستون را در پیش بگیرند.

مکرون: امروز از روحانی خواستم با ترامپ دیدار کند؛ امیدوارم بتوانیم طی هفته های آینده،‌ این دیدار را با حضور خودم ترتیب دهیم؛ نباید بیش از این وقت را تلف کرد / با ترامپ به توافق رسیدیم که ایران باید به تعهدات هسته‌ای پایبند باشد / از ظریف خواستم به فرانسه بیاید تا به طرح نقشه کاری برای پیشرفت در پرونده ایران برسیم/ ترامپ: اگر شرایط مناسب باشد من موافقم که با رییس‌جمهوری ایران دیدار کنم

آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان

5طرح عمرانی و کشاورزی در پاوه به بهره برداری می رسد

هفته دولت 5429 پروژه در کرمانشاه افتتاح می‌شود

"خسروی" برای میزبانی از 1.2 میلیون زائر اربعین آماده می‌شود

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید