آفتاب کرمانشاه

از هتک حیثیت در نرم افزار بی تالک تا جاسازی قاچاق در مخزن سوخت

شناسه خبر » 83873

تاریخ انتشار » 1394/05/05-16:31

تعداد بازدید ها » 1539

آفتاب کرمانشاه: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ حسن کوره بلاغی گفت: فردی با ارایه مرجوعه قضایی به مأموران این پلیس مدعی شد که مدتی است در شبکه اجتماعی بی تالک صفحه ای ساخته شده که شماره تماس وی همراه با مطالب و تصاویر غیراخلاقی و عناوین خلاف عفت عمومی در آن درج شده است.

وی ادامه داد: متهم با عنوان این که از شبکه های اجتماعی و نرم افزار های پیام رسان تلفن همراه هیچ اطلاعی ندارد، خواستار رسیدگی به پرونده خود شد.

کوره بلاغی افزود: ماموران با تشکیل پرونده، اقدامات خود را جهت شناسایی متهم یا متهمان آغاز کردند و در نهایت موفق به شناسایی وی شدند.

این مقام انتظامی گفت: متهم ، پس از احضار، منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه ای شد اما در ادامه با دیدن مستندات دیجیتال به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را انتقام جویی عنوان کرد.

رییس پلیس فتا آذربایجان غربی با تأکید بر اینکه شبکه های اجتماعی مکانی برای تسویه حساب های افراد نیست، تاکید کرد: با سوء استفاده کنندگان از فضای مجازی برخورد قانونی خواهد شد.**جاساز 30 میلیارد کالای قاچاق در مخزن سوخت

با تلاش ماموران پلیس آگاهی استان البرز انواع کالای قاچاق با ارزش تقریبی 30 میلیارد ریال که به طرز ماهرانه ای در مخزن سوخت یک دستگاه تریلی جاساز شده بود، کشف شد.

سرهنگ حمیدرضا گل صباحی، رییس پلیس آگاهی استان البرز اظهارداشت: در پی دریافت گزارش هایی مبنی بر تجمیع و دپوی انواع کالای خارجی در سوله ای در ماهدشت کرج پیگیری موضوع، در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از اطمینان از صحت و سقم موضوع به صورت نامحسوس و با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی محل یاد شده را تحت نظر قرار دادند تا اینکه در ساعت یک بامداد روز گذشته یک دستگاه تریلی از داخل سوله خارج و به سرعت از محل دور شد.

گل صباحی ادامه داد: ماموران، بلافاصله خودرو یاد شده را تعقیب و پس از توقیف خودرو، راننده آن به نام «الف» را دستگیر کردند.

وی گفت: ماموران در بازرسی از داخل انبار تعداد 6 هزار و 284 عدد انواع لوازم بهداشتی و آرایشی، تعداد 87 عدل انواع البسه خارجی ، تعداد تقریبی 625 قوطی انواع کپسول و پودر مکمل غذایی ، شمار 51 هزار عدد کارت اعتباری تلفن همگانی و تعداد تقریبی 13 هزار و 200دستگاه انواع گوشی تلفن همراه را کشف و در این رابطه دو تن را هم دستگیر کردند.

وی افزود: این مقدار کالای قاچاق در سه مخزن استوانه ای که به طرز ماهرانه ای، زیر دریچه های بالایی مخزن حاوی روغن تعبیه شده بود،کشف شد.** خرید کارت شارژ دست سارق اینترنتی را رو کرد

فردی که مبلغ 45 میلیون ریال از حساب یکی از شهروندان بصورت اینترنتی سرقت و با مبالغ سرقتی اقدام به خریدکارت شارژ کرده بود توسط کارشناسان پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مصطفی مرتضوی رییس پلیس فتا اصفهان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی از حساب وی مبلغ 45 میلیون ریال برداشت کرده اند ،موضوع، در دستور کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان این پلیس در بررسی های تخصصی و جستجو در فضای مجازی سرانجام منشاء برداشت های صورت گرفته را مشخص و در عملیات ویژه، متهم را که از آشنایان شاکی بود ، دستگیر کردند.

این مقام مسوول در ناجا گفت: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات این پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و عنوان کرد : مالباخته که کارت عابر بانکش را به من داده بود تا برایش پول گیرم در یک لحظه وسوسه شدم و رمز دوم آن را فعال کردم. سپس با آن از طریق اینترنت اقدام به برداشت از حسابش کردم و با پول های سرقتی اقدام به خرید کارت شارژ کردم.

رییس پلیس فتای استان به منظور پیشگیری از وقوع این گونه حوادث به شهروندان توصیه کرد: رمز کارت خود را به صورت دوره ای تغییر دهید و سعی کنید از شماره هایی که قابل حدس زدن هستند ، نظیر سال تولد ، شماره شناسنامه یا اول یا آخر شماره تماس یا شماره ملی به عنوان رمز استفاده نکنید.

وی افزود: اگر مجبورید کارت عابر بانک خود را به فرد دیگری بسپارید، پس از اتمام کار، رمز کارت خود را عوض کنید. هنگام عملیات بانکی با دستگاه های خود پرداز(ATM) مراقب باشید زیرا افرادی به بهانه های مختلف دنبال شماره حساب،شماره کارت و رمز های اول و دوم شما هستند تا از آن سوء استفاده کنند.

مرتضوی افزود: موجودی حساب خود را با نگه داشتن رسید های بانکی (تراکنش ها)به طور مرتب کنترل و حسابرسی کنید و هرگونه مغایرت را به بانک اطلاع دهید. از یک رمز برای حساب های مختلف بانکی استفاده نکنید.**ارسال پیامک و استفاده از فیشینگ جهت سرقت اطلاعات

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه درخصوص ارسال پیامک و استفاده از فیشینگ جهت سرقت اطلاعات به شهروندان هشدارداد.

سرهنگ علی شفیعی گفت:کلاهبردارانی باجعل آرم برخی سازمان ها و با تهیه فرمی حاوی مشخصات شناسنامه ای و اطلاعات بانکی از قبیل شماره حساب، شماره کارت ، رمز دوم کارت، تاریخ انقضاء و همچنین با ارسال فرم از طریق فکس به برخی شرکت ها، اقدام به جمع آوری اطلاعات آن ها به منظور آماده سازی زیرساخت های پرداخت یارانه صنعت می کنند و بلافاصله اقدام به برداشت از حساب شاکی می کنند.

وی به شهروندان توصیه کرد: برای واریز وجه از طرف هرشخص یا سازمانی به حساب شما، به رمز حسابتان نیازی نیست و فقط شماره کارت یا شماره حساب کافی است.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات افزود: هرگز به پیامک هایی که شما را به سایتی مشخص هدایت می کند اعتماد نکنید و درصورت ورود به آن سایت ها، اطلاعات محرمانه خودرا دراختیار سایت قرار ندهید.**اعتراف سارق سیم برق به 36 فقره سرقت

با تلاش کاراگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر استان اصفهان، فردی که اقدام به سرقت سیم برق می کرد دستگیر شد و به 36 فقره سرقت اعتراف کرد.

سرهنگ خسرو احمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: در پی وقوع سرقت سیم برق در شهرستان، موضوع ، به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در این زمینه گشت های ویژه ای در نیمه های شب به صورت محسوس و نامحسوس به فعالیت پرداختند تا اینکه ماموران در یکی از این گشت زنی ها، فردی در حال سرقت سیم برق را مشاهده و در یک اقدام ویژه وی را دستگیر کردند.

این مقام مسوول با بیان اینکه متهم، غیر بومی و اهل استان های همجوار است ، گفت: وی در تحقیقات صورت گرفته توسط کارآگاهان به 36 فقره سرقت، اقرار و دو مالخر پرونده را نیز معرفی کرد.

احمدی افزود: با اعترافات متهم، دو مالخر یاد شده که هر دو اهل خمینی شهر و دارای سوابق کیفری بودند، طی عملیاتی غافگلیرانه دستگیر و انبار محل فعالیت و ذوب سیم های برق این افراد کشف و پلمپ شد.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 پلیس فضای مجازی 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

جزئیات درصد افزایش حقوق نقاط جنگ زده/ کسر اقلام عملی شده

روحانی: دولت اجاره مسکن موقت آسیب دیدگان را خواهد پرداخت

تخفیف ۲۰درصدی شهریه دانشگاه آزاد برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی

«حقوق» بازنشستگان کشوری امسال ۲ بار افزایش می‌یابد+ جزییات

کریدور گردشگری بیستون - تاق بستان امسال باید تعیین تکلیف شود

مقام معظم رهبری: دست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بود

مطالبات 935 تن از چغندرکاران کرمانشاه پرداخت شد

آغاز جذب سرباز معلم در استان کرمانشاه

فرهنگیان و دانش‌آموزان در صورت تمایل به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام می‌شوند

اعلام محدودیت‌‌های ترافیکی روز "ارتش" در کرمانشاه

پالایشگاه کرمانشاه قانونی واگذار شده است

فلاحت‌پیشه: قرار نیست مملکت، نظامی یا تنگه هرمز بسته شود

"آزادی" را به یکی از بهترین مجموعه‌های ورزشی ایران تبدیل می‌کنیم

کانکس‌های مناطق زلزله زده کرمانشاه جمع می‌شود

کاهش بیکاری مهمترین اولویت استان است

مجلس با اختصاص سهمی از فهرست‌های انتخاباتی به زنان مخالفت كرد

طرح جدید مجلس برای تشویق افشاکنندگان فساد + متن کامل

شرایط ارائه لیست كانديداهاي انتخابات مجلس مشخص شد

نرخ بیکاری سال گذشته کرمانشاه چقدر بود؟

بودجه ویژه‌ای برای امنیت مرزها در نظر گرفته شد

یورگن کلینزمن از آمریکا به کشور «مرگ بر آمریکا» می‌آید؟

اعلام برنامه روز ارتش در کرمانشاه/آماده مقابله با هر تهدیدی هستیم

میرکریمی: ترجیح می‌دهم باور نکنم یک نهاد انتظامی از "قصر شیرین" ایراد گرفته باشد

انتشار تصویر 3 سارق مسلح در کرمانشاه

‌نرخ بیمه پایه شخص ثالث برای امسال‌ ۱۵ درصد بیشتر از پارسال

فراهم شدن مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری

بیمارستان پاوه صاحب دستگاه سی تی اسکن می شود

سامانه بارشی همراه با وزش باد نسبتا شدید در راه است

342 نفر در "جاده های" کرمانشاه جان باختند/ بیشترین کشته ها مربوط به "پراید" است

نمايندگان با شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس موافقت كردند

زلزله 4.3 ریشتری "قصرشیرین" را لرزاند

دستور ابلاغ چارت اداری اداره‌كل راه آهن كرمانشاه صادر شد

کش و قوس‌ها برای واگذاری "کرپ‌ناز"

کمک کنسرت کیهان کلهر به سیلزدگان گلستان (عکس)

نتایج شگفت انگیز مصرف روزانه پیاز

حدفاصل مرز خسروی و پرویزخان بهترین نقطه برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق است

دستورالعمل رفع مشکلات آموزشی دانشجویان استان‌های سیل‌زده ابلاغ شد/ زمان برگزاری آزمون ارشد به تعویق افتاد

صاعقه جان 2 تن را در گیلانغرب گرفت

معبری فرعی در حاشیه مرز پرویزخان برای فعالیت‌های کولبری راه‌اندازی شود

پایان ساخت 28 هزار واحد مسکونی زلزله زدگان کرمانشاه

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور: ویزای عراق رایگان، اما دریافت آن الزامی است

سرپرست جدید دانشگاه آزاد استان کرمانشاه معارفه شد

نتیجه تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه اعلام شد +جزئیات

ناظر مجلس در اقدامات سازمان امور مالیاتی تعیین شد

رونق توليد از اولويت هاي اساسي حوزه اقتصاد استان است

آغاز نام‌نویسی مشمولان متقاضی امریه

به همت قرارگاه نجف اشرف سپاه؛ پل اضطراری علی‌آباد گروس افتتاح شد+ عكس

بررسی روش های مختلف برگزاری امتحان نهایی در مناطق سیل زده

سیل‌زدگان هرسین چشم‌انتظار کمک سریع‌تر دولت

خانواده های سیل زده ایثارگر خسارت دریافت می کنند

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید