آفتاب کرمانشاه

از هتک حیثیت در نرم افزار بی تالک تا جاسازی قاچاق در مخزن سوخت

شناسه خبر » 83873

تاریخ انتشار » 1394/05/05-16:31

تعداد بازدید ها » 1585

آفتاب کرمانشاه: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ حسن کوره بلاغی گفت: فردی با ارایه مرجوعه قضایی به مأموران این پلیس مدعی شد که مدتی است در شبکه اجتماعی بی تالک صفحه ای ساخته شده که شماره تماس وی همراه با مطالب و تصاویر غیراخلاقی و عناوین خلاف عفت عمومی در آن درج شده است.

وی ادامه داد: متهم با عنوان این که از شبکه های اجتماعی و نرم افزار های پیام رسان تلفن همراه هیچ اطلاعی ندارد، خواستار رسیدگی به پرونده خود شد.

کوره بلاغی افزود: ماموران با تشکیل پرونده، اقدامات خود را جهت شناسایی متهم یا متهمان آغاز کردند و در نهایت موفق به شناسایی وی شدند.

این مقام انتظامی گفت: متهم ، پس از احضار، منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه ای شد اما در ادامه با دیدن مستندات دیجیتال به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را انتقام جویی عنوان کرد.

رییس پلیس فتا آذربایجان غربی با تأکید بر اینکه شبکه های اجتماعی مکانی برای تسویه حساب های افراد نیست، تاکید کرد: با سوء استفاده کنندگان از فضای مجازی برخورد قانونی خواهد شد.**جاساز 30 میلیارد کالای قاچاق در مخزن سوخت

با تلاش ماموران پلیس آگاهی استان البرز انواع کالای قاچاق با ارزش تقریبی 30 میلیارد ریال که به طرز ماهرانه ای در مخزن سوخت یک دستگاه تریلی جاساز شده بود، کشف شد.

سرهنگ حمیدرضا گل صباحی، رییس پلیس آگاهی استان البرز اظهارداشت: در پی دریافت گزارش هایی مبنی بر تجمیع و دپوی انواع کالای خارجی در سوله ای در ماهدشت کرج پیگیری موضوع، در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از اطمینان از صحت و سقم موضوع به صورت نامحسوس و با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی محل یاد شده را تحت نظر قرار دادند تا اینکه در ساعت یک بامداد روز گذشته یک دستگاه تریلی از داخل سوله خارج و به سرعت از محل دور شد.

گل صباحی ادامه داد: ماموران، بلافاصله خودرو یاد شده را تعقیب و پس از توقیف خودرو، راننده آن به نام «الف» را دستگیر کردند.

وی گفت: ماموران در بازرسی از داخل انبار تعداد 6 هزار و 284 عدد انواع لوازم بهداشتی و آرایشی، تعداد 87 عدل انواع البسه خارجی ، تعداد تقریبی 625 قوطی انواع کپسول و پودر مکمل غذایی ، شمار 51 هزار عدد کارت اعتباری تلفن همگانی و تعداد تقریبی 13 هزار و 200دستگاه انواع گوشی تلفن همراه را کشف و در این رابطه دو تن را هم دستگیر کردند.

وی افزود: این مقدار کالای قاچاق در سه مخزن استوانه ای که به طرز ماهرانه ای، زیر دریچه های بالایی مخزن حاوی روغن تعبیه شده بود،کشف شد.** خرید کارت شارژ دست سارق اینترنتی را رو کرد

فردی که مبلغ 45 میلیون ریال از حساب یکی از شهروندان بصورت اینترنتی سرقت و با مبالغ سرقتی اقدام به خریدکارت شارژ کرده بود توسط کارشناسان پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مصطفی مرتضوی رییس پلیس فتا اصفهان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی از حساب وی مبلغ 45 میلیون ریال برداشت کرده اند ،موضوع، در دستور کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان این پلیس در بررسی های تخصصی و جستجو در فضای مجازی سرانجام منشاء برداشت های صورت گرفته را مشخص و در عملیات ویژه، متهم را که از آشنایان شاکی بود ، دستگیر کردند.

این مقام مسوول در ناجا گفت: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات این پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و عنوان کرد : مالباخته که کارت عابر بانکش را به من داده بود تا برایش پول گیرم در یک لحظه وسوسه شدم و رمز دوم آن را فعال کردم. سپس با آن از طریق اینترنت اقدام به برداشت از حسابش کردم و با پول های سرقتی اقدام به خرید کارت شارژ کردم.

رییس پلیس فتای استان به منظور پیشگیری از وقوع این گونه حوادث به شهروندان توصیه کرد: رمز کارت خود را به صورت دوره ای تغییر دهید و سعی کنید از شماره هایی که قابل حدس زدن هستند ، نظیر سال تولد ، شماره شناسنامه یا اول یا آخر شماره تماس یا شماره ملی به عنوان رمز استفاده نکنید.

وی افزود: اگر مجبورید کارت عابر بانک خود را به فرد دیگری بسپارید، پس از اتمام کار، رمز کارت خود را عوض کنید. هنگام عملیات بانکی با دستگاه های خود پرداز(ATM) مراقب باشید زیرا افرادی به بهانه های مختلف دنبال شماره حساب،شماره کارت و رمز های اول و دوم شما هستند تا از آن سوء استفاده کنند.

مرتضوی افزود: موجودی حساب خود را با نگه داشتن رسید های بانکی (تراکنش ها)به طور مرتب کنترل و حسابرسی کنید و هرگونه مغایرت را به بانک اطلاع دهید. از یک رمز برای حساب های مختلف بانکی استفاده نکنید.**ارسال پیامک و استفاده از فیشینگ جهت سرقت اطلاعات

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه درخصوص ارسال پیامک و استفاده از فیشینگ جهت سرقت اطلاعات به شهروندان هشدارداد.

سرهنگ علی شفیعی گفت:کلاهبردارانی باجعل آرم برخی سازمان ها و با تهیه فرمی حاوی مشخصات شناسنامه ای و اطلاعات بانکی از قبیل شماره حساب، شماره کارت ، رمز دوم کارت، تاریخ انقضاء و همچنین با ارسال فرم از طریق فکس به برخی شرکت ها، اقدام به جمع آوری اطلاعات آن ها به منظور آماده سازی زیرساخت های پرداخت یارانه صنعت می کنند و بلافاصله اقدام به برداشت از حساب شاکی می کنند.

وی به شهروندان توصیه کرد: برای واریز وجه از طرف هرشخص یا سازمانی به حساب شما، به رمز حسابتان نیازی نیست و فقط شماره کارت یا شماره حساب کافی است.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات افزود: هرگز به پیامک هایی که شما را به سایتی مشخص هدایت می کند اعتماد نکنید و درصورت ورود به آن سایت ها، اطلاعات محرمانه خودرا دراختیار سایت قرار ندهید.**اعتراف سارق سیم برق به 36 فقره سرقت

با تلاش کاراگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر استان اصفهان، فردی که اقدام به سرقت سیم برق می کرد دستگیر شد و به 36 فقره سرقت اعتراف کرد.

سرهنگ خسرو احمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: در پی وقوع سرقت سیم برق در شهرستان، موضوع ، به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در این زمینه گشت های ویژه ای در نیمه های شب به صورت محسوس و نامحسوس به فعالیت پرداختند تا اینکه ماموران در یکی از این گشت زنی ها، فردی در حال سرقت سیم برق را مشاهده و در یک اقدام ویژه وی را دستگیر کردند.

این مقام مسوول با بیان اینکه متهم، غیر بومی و اهل استان های همجوار است ، گفت: وی در تحقیقات صورت گرفته توسط کارآگاهان به 36 فقره سرقت، اقرار و دو مالخر پرونده را نیز معرفی کرد.

احمدی افزود: با اعترافات متهم، دو مالخر یاد شده که هر دو اهل خمینی شهر و دارای سوابق کیفری بودند، طی عملیاتی غافگلیرانه دستگیر و انبار محل فعالیت و ذوب سیم های برق این افراد کشف و پلمپ شد.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 پلیس فضای مجازی 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

رئیس هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه معرفی شد

قیمت‌های نامتعارف مسکن توجیهی ندارد/ نظارت اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و تعزیرات حکومتی هم در دقیق‌تر و جدی تر وجود داشته باشد.

نگاهی تاریخی به روسای کمیسیون امنیت ملی مجلس

معافیت سربازی فرزندان "ایثارگران" لغو شد/ مشمولان متاهل غایب به ازای هر فرزند 3 ماه "کسر خدمت" می‌گیرند

فردا آخرین مهلت ثبت نام عتبات دانشگاهیان/قرعه کشی ۳۰ خرداد

با مدیرانی که از عوامل آتش‌سوزی‌ها شکایت نکنند، برخورد می‌شود

رابطه خواب و سلامت پوست

سردار «جاویدان» فرمانده انتظامی کرمانشاه شد

نحوه استفاده اصحاب رسانه از تسهیلات بیمه تکمیلی اعلام شد

استاندارکرمانشاه: کرمانشاه 2020 ظرفیت گردشگری غرب ایران را به دنیا معرفی می‌کند

قیمت رهن و اجاره مسکن در نقاط مختلف اسلام آبادغرب اعلام شد

داوطلبان منتظر تعویق زمان کنکور نباشند/تعریف ظرفیت اضافه برای داوطلبان سیل زده

جهاد سازندگی یکی از سازمان‌های مؤثر در انقلاب اسلامی ایران بود

اگر کسی بخواهد برجام را بعد از این دو ماه ادامه دهد، وثوق الدوله این زمان است؛ در تاریخ اسمش به نام جاسوس انگلیس ثبت خواهد شد / اگر مقاومت شود، خداوند با 5000 فرشته علامت‌دار، مومنان را یاری خواهد کرد / از کجا معلوم مذاکره‌ای که الان ساز می‌کنند به نتیجه برسد، حرم امام رضا، بقیع نشود؟

ترامپ در دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر انقلاب تحقیر شد / حجاب موعظه و نصحیت نیست، قانون است؛ احسنت بر فرمانده ناجا که گفت با قانون‌شکنان برخورد خواهد شد / حمایت از آمران و ناهیان باید از سوی مردم باشد؛ مانند حمایتی که از راننده اسنپ شد / در ماجرای هنجارشکنی مازندران، دستگاه قضایی خوب وارد شده؛ الحمدلله اراده جدی است

تصویب آیین نامه اجرایی قانون مقابله با تقلب علمی

نخست وزیر ژاپن وارد تهران شد / دیدار با روحانی عصر امروز؛ ملاقات با رهبر معظم انقلاب فردا / تجمع «خودجوش» تعدادی از اصولگرایان در مهرآباد، همزمان با ورود آبه

فرمانده ناجا: کشف حجاب جرم است / با متخلفان کشف حجاب در خودروها برخورد می‌شود / اگر افراد اعتراض دارند، فرم پر کنند تا به آن رسیدگی شود

آتش سوزی مزارع گیلانغرب را فرا گرفت آتش سوزی مزارع گیلانغرب را فرا گرفت

تحجر فکری برخی از مدیران سبب فراری شدن سرمایه‌گذاران شده است.

برداشت انگور از تاکستانهای قصرشیرین آغاز شد

مدیر پایگاه: برای ادامه پروژه‌های عمرانی مجموعه جهانی"بیستون" منتظر اعتبار هستیم

"علی‌حیدر کرمی" مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های کرمانشاه شد

کدام مسئولان نظام باید دارایی خود، همسر و فرزندان‌شان را اعلام کنند؟

بازوند با خانواده «میترا استاد» تماس نگرفته، به خوزستان هم نمی‌رود

هیولاهای گهواره بزمجه از آب درآمدند

معاون استاندار کرمانشاه سه راهکار عملیاتی برای رونق صنایع دستی ارائه کرد

رابطه ایران و آمریکا احتیاجی به میانجی ندارد/ برخی برای رسیدن به قدرت عجله دارند

کمک ۴۵ میلیاردی به سیل‌زدگان کرمانشاه بزودی پرداخت می‌شود

تصویب استفساریه پرداخت مزایای مناطق جنگی به بازنشستگان

قیمت قربانی حج ۹۸ اعلام شد

سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد

تغییر در نحوه برگزاری آزمون آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی

معتمدی، سرپرست جمعیت هلال احمر کرمانشاه شد

طرحهای اشتغال با ارزش بیش از یک میلیارد تومان پالایش می‌شوند

مصری امضایش را پس گرفت؛ استیضاح سلطانی فر از حدنصاب افتاد

۱۵ هکتار از اراضی مرتعی بیستون در آتش سوخت+ عكس

توزیع کارت کنکور کارشناسی ارشد از 20 خرداد

کواکبیان، ذوالنوری و فلاحت‌پیشه گزینه‌های ریاست کمیسیون امنیت ملّی هستند

«مجتبی‌ زینی‌وند» سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد

دادستانی ورود کرد/ جلسه فوری برای رسیدگی به وضعیت اجاره بها در اسلام آباد غرب

آغاز ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد از امروز

نخست وزیر ژاپن در سفر به تهران احتمالا پیشنهاد کند روحانی و ترامپ پاییز امسال در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، دیدار کنند / شینزو آبه سال ۱۳۶۲ همراه با پدرش که وزیر خارجه بود، برای میانجیگری بین ایران و عراق به تهران آمده بود

دهم تیر، زمان اعلام احزاب دارای پروانه فعالیت سیاسی

کرمانشاهیان ۳ میلیارد تومان "زکات فطره" پرداخت کردند

خبرهای خوش زیست‌محیطی برای دیار سنگ و آب/ افزاش گونه های نادر گیاهی و جانوری

پذیرش استعفای بطحایی / استعفای او بابت کاندیداتوری در انتخابات مجلس است

مردم فریب آگهی های های جعلی استخدامی را نخورند

زکات فطره 8000 تومان است

مزارع دشت ذهاب طعمه حریق سیگار راننده کمباین شد/ 78.1 هکتار در آتش سوخت

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید