آفتاب کرمانشاه

رییس جمهور: نمی‌دانم عده‌ای چرا هیچ وقت نمی‌خواهند کام مردم شیرین باشد

شناسه خبر » 63158

تاریخ انتشار » 1394/03/09-11:01

تعداد بازدید ها » 2405

جت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز شنبه در همایش سراسری فرمانداران که در تالار وزارت کشور برگزار شد،‌ طی سخنانی با بیان اینکه اعمال و رفتار ما به عنوان اعمال و رفتار نظام تلقی می‌شود، گفت: مردم تفاوت زیادی بین این و آن قائل نیستند. هر کس در هر سمتی مخصوصا در سمت مجری عالی در کشور حضور دارد، عمل، رفتار، نگاه و برخورد او به عنوان نمونه‌ای از برخورد و تعامل نظام توسط مردم تلقی می‌شود.

به گزارش «تابناک»، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز شنبه در همایش سراسری فرمانداران که در تالار وزارت کشور برگزار شد،‌ گفت: این دولت به وعده‌هایش عمل کرده که انتقادپذیر است، هیچ قوه‌ای جز دولت در کشور نیست که مردم بخواهند بدون دغدغه نقد کنند، چه کسی می‌تواند از مجلس و قوه قضائیه انتقاد کند.


* خواب نمی‌بینیم، به فال و فالگیر و جن‌گیر هم معتقد نیستیم

روحانی افزود: وقتی از دولت و رئیس‌جمهور انتقاد می‌کنید زبان همه باز می‌شود، این به معنای آن است که مسیری که دولت انتخاب کرده، مسیر درستی است، ما باید نقد شویم، ما دارای عصمت نیستیم، خواب هم نمی‌بینیم، به فال و فالگیر و جن‌گیر هم معتقد نیستیم.

وی ادامه داد: مبنای ما مشورت با صاحب‌نظران است، مشورت با صاحب‌نظران ، انجمن‌های تخصصی است، دوستان اقتصادی ما می‌دانند که در بسیاری از مسائل نظر من با اکثریت مخالف بوده، ولی آن را کنار گذاشتم و به نظر جمع عمل کردم.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: هر تصمیمی که اتخاذ کنیم به زندگی مردم مربوط می‌شود و آن حق‌الناس است، اگر بنده و جمع وزیران تصمیمی می‌گیرد که یک درصد تورم بالا برود، یعنی در زندگی مال مردم و حق‌الناس تاثیر می‌گذاریم.

وی اضافه کرد: اگر تصمیمی اتخاذ کنیم که در مسیر اقتصادیمان رشد منفی باشد، یعنی چه ما در سالهای 91 و 92 مجموعا چیزی حدود 9 درصد رشد منفی داشتیم، 6.8 سال 91 و 1.9 سال 92 یعنی در مجموع چیزی حدود 9 درصد، یعنی اینکه هر کس در جیب مبارکش 100 تومان پول بوده، ما 9 تومانش را برداشته‌ایم.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: رشد منفی اقتصادی یعنی اینکه از ثروت مردم کاستن، در تمام تصمیم‌گیری‌هایمان باید کل ملت ایران و زندگی آنها را پیش‌روی خود قرار دهیم.


* لطمه زدن به امید مردم قابل گذشت نیست

روحانی گفت: اولین درخواست من از استانداران، فرمانداران و نمایندگان دولت در سراسر کشور این است که مسیر ثبات اقتصادی، آرامش بازار، تشویق مردم به سرمایه‌گذاری، حرکت مردم به سمت رونق اقتصادی به عنوان اساس حرکت باشد.

وی با بیان اینکه اگر گروهی بخواهند به امید مردم به آینده لطمه بزنند، قابل گذشت نیست، گفت: چه نعمتی بالاتر از اینکه شمای استاندار فرماندار، وزیر وقتی که در خیابان راه می‌روید چهره مردم را بشاش ببینید، این بالاترین مزد الهی است. وظیفه ما این است که مردم را خوشحال کنیم و بار از دوش آنها برداریم، البته راه طولانی در پیش داریم.

رئیس‌جمهور گفت: چرا در زمینه هسته‌ای دولت تلاش می‌کند و گاهی زخم زبان‌های بسیار زشت را تحمل می‌کند، برای اینکه در مذاکرات هسته‌ای زندگی مردم در توفیق و عدم توفیقش، اقتصاد، ارزش پول ملی مردم همه چیز مدنظر باید باشد.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: این ثباتی که امروز در کشور می‌بینید یک عاملش آن است که مردم تصور می‌کنند که دولت مسیر درست را انتخاب کرده و این مسیر حق است.

وی ادامه داد: تصور مردم این است که در دولت یک مشت افراد صاحب‌نظر ، راستگو نشسته‌اند و عاقلانه برای آینده کشور تصمیم می‌گیرند.

روحانی با بیان اینکه امروز همه متخصص حقوق، امنیت ملی و سیاست شده‌اند، ادامه داد: جای خوشبختی است که جامعه ما همیشه سیاسی بوده، امروز سیاسی‌تر هم شده است، اما یک نکته مهم آن است که به مردم دروغ نگوییم، چون این دروغ اگر امروز آشکار نشود، فردا آشکار خواهد شد. در امانت خیانت نکنیم، چون این خیانت اگر امروز آشکار نشود فردا آشکار خواهد شد.


* کسی حق ندارد با لحن بی‌ادبانه نسبت به سردار مقدم جبهه دیپلماتیک سخن بگوید

وی با اشاره به اینکه ما باید با راستگویی با مردم سخن بگوییم، افزود: کسی حق ندارد با لحن بی‌ادبانه نسبت به سردار مقدم جبهه دیپلماتیک سخن بگوید. این زبان زشت مانند حرف‌زدن غیرمحترمانه است، همه ما مومنیم، همه ایرانی هستیم و همه عزیزند، مخصوصا آنها که امروز خدمت بیشتری انجام می‌دهند.

رئیس قوه مجریه با بیان اینکه مذاکرات لحظات سختی را پدید می‌آورد، خاطرنشان کرد: اجازه بدهید مذاکرات با کمک روح بلند پیامبر، ائمه اطهار و توجهات حضرت ولی‌عصر با موفقیت به پایان برسد، آنگاه ما برای مردم شرح خواهیم داد که مذاکره‌کنندگان چه کشیدند و چه سختی‌هایی را متحمل شدند.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به جمع حاضر افزود: خیلی از شماها در جبهه حضور داشتید، خیلی از شماها مذاکرات سیاسی را به خوبی می‌دانید، گاهی مذاکرات دیپلماتیک بسیار سخت‌تر، پیچیده‌تر و دلهره‌آورتر نسبت به شب عملیات بوده است.

روحانی اضافه کرد: در میدان عملیات یا زنده می‌مانی یا شهید می‌شوی که هردو سعادتی بسیار ارزشمند است، اما در این میدان اگر شکست بخوری، یک ندامت بلند تاریخی است و اگر پیروز شوی، بازهم عده‌ای زخم زبان می‌زنند و این شرایط بسیار سخت و مشکل است.


* مسئله هسته‌ای باری بر دوش نظام است

وی با بیان اینکه چرا عده‌ای وقتی می‌بینند دولت با تدبیر مذاکرات هسته‌ای را پیش می‌برد، نمی‌خواهند کام مردم شیرین شود، گفت: عده‌ای از لبخند مردم هم می‌ترسند، بگذارید کام مردم شیرین باشد، هسته‌ای مسئله این جناح و آن جناح، این حزب و آن حزب یا این قوه و آن قوه نیست، این مسئله مسئله‌ اصلی است که بارش بر دوش نظام است و این نظام است که قدم به قدم این مهم را پیش برده است.

رئیس قوه مجریه با بیان اینکه در محدودماندن اسرار کشور کسی شک ندارد، تصریح کرد: زمانی رهبری نصیحتی می‌کنند بعد از آن همه راه می‌افتند و دائم تذکر می‌دهند، افرادی که امروز مسئولیت مذاکرات را به دوش دارند، از لحاظ سیاسی و فنی در سطح بالای تخصص هستند.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به اینکه در عین‌حال نقد اشکالی ندارد، گفت: اما باید بدانیم که مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری به این امر مهم رای دادند که چرخ اقتصاد و زندگی مردم باید همراه با سانتریفیوژ بچرخد.


* تیم مذاکره کننده بلد است چگونه سخن بگوید و در مسیر درست حرکت کند

روحانی گفت: این رای مردم است و ما برمبنای آراء و نظرات مردم و حفظ خطوط قرمز نظام مسئله هسته‌ای را پیش می‌بریم و تیم مذاکره‌کننده کشورمان هم می‌داند و هم بلد است چگونه سخن بگوید و در مسیر درست حرکت کند. در یک کارزار بین‌المللی تیم مذاکره‌کننده باید امیدش بعد از خداوند به ملت بزرگوار باشد.

رئیس قوه مجریه افزود: همه ما به دنبال این هستیم تا به دنیا ثابت کنیم که فعالیت هسته‌ای ایران برخلاف ادعای بدخواهان صلح‌آمیز است. همه کوشش می‌کنیم تا دنیا بداند آنچه در ایران به عنوان هسته‌ای بدست می‌آید به ضرر کسی نخواهد بود، علی‌رغم آنکه بدخواهان عکس این موضوع را تبلیغ می‌کنند.


* پای میز مذاکره حقوق مردم را محقق میکنیم

رئیس جمهور کشورمان افزود: ما ثابت خواهیم کرد این ملت پای میز مذاکره حقوق خود را به خوبی احقاق خواهد کرد و تحریم ظالمانه را از دوش مردم می‌زداید. ما باید در این راه منجسم و متحد باشیم.


* امسال سال سیاست خارجی و رونق اقتصادی خواهد بود

وی تصریح کرد: امسال سال سیاست داخلی است، اما همزمان سال سیاست خارجی، رونق اقتصادی، همدلی، اتحاد و همزبانی و انسجام در ملت ایران خواهد بود.

رئیس‌جمهور کشورمان ادامه داد: دولت یازدهم در برابر یک امتحان و تجربه بزرگ قرار گرفته‌، اگر هر جناح در انتخابات پیروز شود، اما انتخابات در قالب قانون و دقیق نباشد، ما پیروز نشده‌ایم. این جناح یا آن جناح مهم نیست پیروزی دولت در این است که یک انتخابات پرشور رقابتی آزاد سالم به لطف خدا اجرا و عمل کند و این پیروزی است.

رئیس قوه مجریه اظهار داشت: شاید اسم و یا شکل حزب تغییر کند، اما در افکار عمومی باقی می‌ماند ما یک ملت متکثر هستیم ما مانند کشوری در شرق دور نیستیم که پادگانی زندگی کنیم، مردم با افکار مختلف زندگی می‌کنند و آزاد هستند.

وی در ادامه افزود: ملت ایران با افکاری متفاوت به صورت متکثر زندگی می‌کنند و ما اگر مجلسی داشته باشیم که تنها از یک جناح تشکیل شود این مجلس در اصل مجلس خوبی نخواهد بود و یک مجلس خوب از تمامی جناح‌ها تشکیل می‌شود حال کمتر یا بیشتر از هر یک از احزاب.

رئیس‌جمهور کشورمان گفت: انتخابات بدون رقابت امکان پذیر نیست، انتخابات به معنای انتخاب یک مورد از میان موارد دیگراست و این که بگوییم از میان این موارد این یکی را حتما انتخاب کن این دیگر به معنای انتخابات نیست. انتخابات غیرآزاد معنایی ندارد.


* باید شرایط یک رقابت سالم را فراهم کنیم

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی تصریح کرد: اگر انتخابات برگزار شد یعنی آزاد است و انتخابات به معنای تعامل و رقابت سالم خواهد بود و ما همه باید شرایط این رقابت را فراهم کنیم.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: از امروز شروع نشود که نباید این آقا در این شهر صحبت کند و مدام به دیگران برچسب بزنیم، ما چگونه می‌خواهیم دنیای اسلام را به این الگوی جمهوری اسلامی ایران دعوت کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: مگر بنا نیست این الگو را به عنوان یک الگو برای مسلمانان قرار دهیم در درون خودمان و در جامعه خودمان ابتدا باید قرار دهیم زیرا همه ما انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری، امام راحل و قانون اساسی را قبول داریم.

رئیس‌جمهور کشورمان بیان داشت: اگر کسی قانونی نیست دیگر نباید فعالیت کند اما اگر هر حزب یا جناحی قانونی است باید بگذاریم فعالیت کند.


* دولت باید پای خود را از رقابت سیاسی کنار بکشد

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی اظهار داشت: دولت به هیچ عنوان وارد هیچ جریانی نخواهد شد و دولت جناح، حزب نیست بلکه فراتر از آن است و حتی فراتر از قانون و مجری قانون است.

رئیس قوه مجریه گفت: دولت باید پای خود را از رقابت سیاسی کنار بکشد و این به آن معنا نیست که بقیه قوا، شبه دولتی‌ها و جمع‌های دیگر قدرتمند وارد شوند و از همین جا اعلام می‌کنم در ماجرای انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی که در اسفند ماه آتی برگزار می‌شود رئیس جمهور به عنوان مجری قانون اساسی وارد عمل خواهد شد.

وی بیان داشت: رئیس‌جمهور دو حیثیت دارد ابتدا این که رئیس دستگاه اجرایی است که وظایفی دارد و حیثیت مهم دیگر آن به عنوان پاسدار حقوق مردم و آزادی، مجری قانون اساسی ، پاسدار اخلاق و دیانت است و نکند برای یک انتخابات دینمان را برای دنیای دیگری بفروشیم.

رئیس‌جمهور کشورمان گفت: مجلس شورای اسلامی جایگاهی مهم و مجلس خبرگان رهبری جایگاه بسیار رفیعی دارد و بسیار مهم است که مردم در میان افراد صاحب صلاحیت بیایند و اصلح را برگزینند و انتخاب کنند و این وظیفه آن‌هاست.

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی ادامه داد: مبادا در شهرستانی به سمع کسی بخورد که دولت طرفدار این است یا آن و یا حتی سپاه پاسداران، ارتش، صدا و سیما، استاندار، فرماندار و یا دفتر امام جمعه آن شهرستان طرفدار چه کسی است، این سم برای مردم است.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: همه مقامات مسئول، قدرت‌های مسلح و یا غیرمسلح، مسئولان رده بالای کشور که مسئولیت‌شان فرای حزب و جناح است نباید کاری کنند که حتی این تهمت نیز به آن‌ها زده نشود.

وی گفت: بگذارید یک انتخابات شفاف و رقابتی و انتخاباتی که تمامی مردم مطمئن باشند رای آن‌ها به عنوان حق الناس توسط وزارت کشور به امانت گرفته شده تا به کرسی بنشاند.

رئیس‌جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: هیئت‌های اجرایی و نظارت و شورای نگهبان همگی وظیفه سنگینی بر دوش دارند.


* وزارت کشور در برابر هیچ حزب و جریانی مرعوب نشود

روحانی گفت: هیئت‌های اجرایی، نظارت و شورای نگهبان همه وظیفه بسیار سنگینی را بردوش دارند، معیار صلاحیت و عدم صلاحیت در چارچوب قانون بر مبنای گزارش مراجع قانونی است، نه چیز دیگر.

وی ادامه داد: ما به هیچ‌وجه در انتخابات به شایعات و اتهامات توجه نمی‌کنیم، اتهام باید در یک دادگاه صالح بحث شود، وکیل دفاع کند، رای داده شود، ما قاضی نیستیم، ما صلاحیت‌سنج هم همراهمان نیست که صلاحیت‌سنجی شود، معیار ما قانون است.

رئیس قوه مجریه افزود: به همه فرمانداران، استانداران، وزارت کشور به صراحت می‌گویم در ماجرای انتخابات در برابر هیچ حزب، گروه، جریان و فشاری مرعوب واقع نشوید. البته در برابر هیچ جریانی مفتون هم واقع نشوید.

رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: آنچه حق و عدل است را ببینید، در انتخابات باید عدالت باشد، عدالت یعنی فرصت برابر برای همه.

روحانی بیان کرد: پول، امکانات، فضاهای دولت یا باید برای هیچ‌کس نباشد، یا اینکه برای همه باشد. همه فضاها باید عادلانه برای همه باشد و هیچ کسی احساس ظلم نکند.

وی در ادامه اظهار داشت: یکی از بزرگترین افتخارات جمهوری اسلامی ایران حضور مردم پای صندوق رای است و امام آن همه نعمت‌هایی که با لطف حق برای ما آورد، یکی‌اش صندوق بود، قبلا هم این صندوق وجود داشت، ولی نمایشی بود.


* انتخابات مبنای مشروعیت سیاسی و دینی است

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: ما انتخابات واقعی می‌خواهیم، انتخابات مبنای مشروعیت سیاسی و دینی است، مشروعیت دینی هم یک بخشش با نظر مردم است، رای مردم خیلی مهم است.

رئیس جمهور کشورمان گفت: در این انتخابات کاری کنیم که عدالت اجرا شود، هیچ جا هم سوءظن به وجود نیاید، اگر صندوق می‌گذارید، شفاف و پلاستیکی باشد، که همه رای خود را ببینند. دور صندوق‌ها را مقوا و پارچه نپیچید، حتی‌الامکان وقتی که رای‌ها را می‌شمارید، از دوربین استفاده کنید تا همه مشاهده کنند.

روحانی ادامه داد: کاری کنید که انتخابات شفاف شفاف برگزار شود، بعضی چیزها خرج هم دارد، اشکالی ندارد، ولی می‌ارزد که ما خرجش را تحمل کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله انتخابات خوب، سالم، رقابتی، شفاف، مایه آبروی نظام برگزار شود و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این آرای مردم، این صندوق‌ها را حق‌الناس و امانت بدانیم. ما باید در دنیا و آخرت پاسخ اینها را بدهیم و امانتدار خوبی باشیم.در این رابطه بیشتر بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/504488/%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%85-%D8%B9%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF © www.tabnak.ir

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز شنبه در همایش سراسری فرمانداران که در تالار وزارت کشور برگزار شد،‌ طی سخنانی با بیان اینکه اعمال و رفتار ما به عنوان اعمال و رفتار نظام تلقی می‌شود، گفت: مردم تفاوت زیادی بین این و آن قائل نیستند. هر کس در هر سمتی مخصوصا در سمت مجری عالی در کشور حضور دارد، عمل، رفتار، نگاه و برخورد او به عنوان نمونه‌ای از برخورد و تعامل نظام توسط مردم تلقی می‌شود.

به گزارش «تابناک»، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز شنبه در همایش سراسری فرمانداران که در تالار وزارت کشور برگزار شد،‌ گفت: این دولت به وعده‌هایش عمل کرده که انتقادپذیر است، هیچ قوه‌ای جز دولت در کشور نیست که مردم بخواهند بدون دغدغه نقد کنند، چه کسی می‌تواند از مجلس و قوه قضائیه انتقاد کند.


* خواب نمی‌بینیم، به فال و فالگیر و جن‌گیر هم معتقد نیستیم

روحانی افزود: وقتی از دولت و رئیس‌جمهور انتقاد می‌کنید زبان همه باز می‌شود، این به معنای آن است که مسیری که دولت انتخاب کرده، مسیر درستی است، ما باید نقد شویم، ما دارای عصمت نیستیم، خواب هم نمی‌بینیم، به فال و فالگیر و جن‌گیر هم معتقد نیستیم.

وی ادامه داد: مبنای ما مشورت با صاحب‌نظران است، مشورت با صاحب‌نظران ، انجمن‌های تخصصی است، دوستان اقتصادی ما می‌دانند که در بسیاری از مسائل نظر من با اکثریت مخالف بوده، ولی آن را کنار گذاشتم و به نظر جمع عمل کردم.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: هر تصمیمی که اتخاذ کنیم به زندگی مردم مربوط می‌شود و آن حق‌الناس است، اگر بنده و جمع وزیران تصمیمی می‌گیرد که یک درصد تورم بالا برود، یعنی در زندگی مال مردم و حق‌الناس تاثیر می‌گذاریم.

وی اضافه کرد: اگر تصمیمی اتخاذ کنیم که در مسیر اقتصادیمان رشد منفی باشد، یعنی چه ما در سالهای 91 و 92 مجموعا چیزی حدود 9 درصد رشد منفی داشتیم، 6.8 سال 91 و 1.9 سال 92 یعنی در مجموع چیزی حدود 9 درصد، یعنی اینکه هر کس در جیب مبارکش 100 تومان پول بوده، ما 9 تومانش را برداشته‌ایم.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: رشد منفی اقتصادی یعنی اینکه از ثروت مردم کاستن، در تمام تصمیم‌گیری‌هایمان باید کل ملت ایران و زندگی آنها را پیش‌روی خود قرار دهیم.


* لطمه زدن به امید مردم قابل گذشت نیست

روحانی گفت: اولین درخواست من از استانداران، فرمانداران و نمایندگان دولت در سراسر کشور این است که مسیر ثبات اقتصادی، آرامش بازار، تشویق مردم به سرمایه‌گذاری، حرکت مردم به سمت رونق اقتصادی به عنوان اساس حرکت باشد.

وی با بیان اینکه اگر گروهی بخواهند به امید مردم به آینده لطمه بزنند، قابل گذشت نیست، گفت: چه نعمتی بالاتر از اینکه شمای استاندار فرماندار، وزیر وقتی که در خیابان راه می‌روید چهره مردم را بشاش ببینید، این بالاترین مزد الهی است. وظیفه ما این است که مردم را خوشحال کنیم و بار از دوش آنها برداریم، البته راه طولانی در پیش داریم.

رئیس‌جمهور گفت: چرا در زمینه هسته‌ای دولت تلاش می‌کند و گاهی زخم زبان‌های بسیار زشت را تحمل می‌کند، برای اینکه در مذاکرات هسته‌ای زندگی مردم در توفیق و عدم توفیقش، اقتصاد، ارزش پول ملی مردم همه چیز مدنظر باید باشد.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: این ثباتی که امروز در کشور می‌بینید یک عاملش آن است که مردم تصور می‌کنند که دولت مسیر درست را انتخاب کرده و این مسیر حق است.

وی ادامه داد: تصور مردم این است که در دولت یک مشت افراد صاحب‌نظر ، راستگو نشسته‌اند و عاقلانه برای آینده کشور تصمیم می‌گیرند.

روحانی با بیان اینکه امروز همه متخصص حقوق، امنیت ملی و سیاست شده‌اند، ادامه داد: جای خوشبختی است که جامعه ما همیشه سیاسی بوده، امروز سیاسی‌تر هم شده است، اما یک نکته مهم آن است که به مردم دروغ نگوییم، چون این دروغ اگر امروز آشکار نشود، فردا آشکار خواهد شد. در امانت خیانت نکنیم، چون این خیانت اگر امروز آشکار نشود فردا آشکار خواهد شد.


* کسی حق ندارد با لحن بی‌ادبانه نسبت به سردار مقدم جبهه دیپلماتیک سخن بگوید

وی با اشاره به اینکه ما باید با راستگویی با مردم سخن بگوییم، افزود: کسی حق ندارد با لحن بی‌ادبانه نسبت به سردار مقدم جبهه دیپلماتیک سخن بگوید. این زبان زشت مانند حرف‌زدن غیرمحترمانه است، همه ما مومنیم، همه ایرانی هستیم و همه عزیزند، مخصوصا آنها که امروز خدمت بیشتری انجام می‌دهند.

رئیس قوه مجریه با بیان اینکه مذاکرات لحظات سختی را پدید می‌آورد، خاطرنشان کرد: اجازه بدهید مذاکرات با کمک روح بلند پیامبر، ائمه اطهار و توجهات حضرت ولی‌عصر با موفقیت به پایان برسد، آنگاه ما برای مردم شرح خواهیم داد که مذاکره‌کنندگان چه کشیدند و چه سختی‌هایی را متحمل شدند.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به جمع حاضر افزود: خیلی از شماها در جبهه حضور داشتید، خیلی از شماها مذاکرات سیاسی را به خوبی می‌دانید، گاهی مذاکرات دیپلماتیک بسیار سخت‌تر، پیچیده‌تر و دلهره‌آورتر نسبت به شب عملیات بوده است.

روحانی اضافه کرد: در میدان عملیات یا زنده می‌مانی یا شهید می‌شوی که هردو سعادتی بسیار ارزشمند است، اما در این میدان اگر شکست بخوری، یک ندامت بلند تاریخی است و اگر پیروز شوی، بازهم عده‌ای زخم زبان می‌زنند و این شرایط بسیار سخت و مشکل است.در این رابطه بیشتر بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/504488/%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%85-%D8%B9%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF © www.tabnak.ir
آفتاب کرمانشاه: رییس جمهوری از عملکرد دولت در 21ماه گذشته و بویژه تیم مذاکره کننده هسته ای دفاع کرد و گفت مذاکره کنندگان ما اگر نگوییم بهترین، در زمره بهترین ها هستند. چه کسی حق دارد با لحن بی ادبانه نسبت به سردار دیپلماسی حرف بزند؟

دکتر حسن روحانی صبح شنبه در جمع مسوولان وزارت کشور، استانداران و فرمانداران سراسر کشور افزود: بگذاریم مذاکرات هسته ای با موفقیت به پایان برسد در آن زمان برای مردم شرح می دهیم که این ها چه سختی هایی کشیده اند.

گزیده سخنان روحانی را در ادامه می خوانید:
 • مساله هسته ای مساله این جناح و آن جناح، این حزب و آن حزب و این قوه و آن قوه نیست. مساله هسته ای یک مساله ملی است و بار آن بر دوش نظام است و این نظام است که برای رسیدن به هدف نهایی قدم به قدم گام بر می دارد.
 • چرا عده ای نمی خواهندکام مردم شیرین شوند. از لبخند مردم می ترسند بگذارید کام مردم شیرین باشد.
 • ما به مردم وعده داده بودیم در زمینه زندگی و اقتصاد مردم آرامش و ثباتی را حاکم کنیم.
 • گفته بودیم، دولتی خواهیم بود که اگر برای خرید جنسی به مغازه ای مراجعه کردید، هشت صبح با 9 صبح فرق نداشته باشد، صبح با عصر متفاوت نباشد و امروزش با فردایش تفاوت نداشته باشد.
 • ما به مردم وعده دادیم اقتصادی بسازیم که نوسانش همپای نوسان معقول جهانی باشد و ثباتی را در اقتصاد حاکم کنیم که صفی برای طلا و سکه و ارز نباشد. این وعده های خود من به صراحت در سخنرانی های انتخابات است و به مردم وعده آرامش دادیم.
 • همه نهادها همچون دولت در برابر رای مردم مسئول هستند و این رای مردم تنها برای دستگاه اجرایی نبوده و این یک انتخابات ملی است. البته انتخابات مجلس هم ملی است. منتها حوزه انتخابیه ای است و انتخابات خبرگان رهبری هم استانی است.
 • یک بار درچهار سال مردم مطالبات، نظرات و رویکردشان را زمانی نزدیکتر به یکی از کاندیداها ببینند به آن کاندیدا رای می دهند. یک زمانی بین نفر اول و دوم اختلاف رای 100 هزار رای بود، تفاوت خیلی زیاد نیست اما در این انتخابات بین نفر اول و دوم 13 میلیون اختلاف رای بود و این 13 میلیون اختلاف رای به معنای آن است مردم دقیق، آگاهانه و حساب شده مسیری را برگزیده و انتخاب کردند.
 • زبان‌ها برای انتقاد از دولت و رئیس‌جمهور باز می‌شود، متاسفانه یا خوشبختانه ما خواب نمی‌بینیم و دنبال رمال و جن‌گیر هم نیستیم.
 • مردم با ما خویشاوندی نداشته اند و به این دلیل به ما رای ندادند؛ خوب دقت کردند و در انتخاباتی شگفت انگیز که در تهران، مرکز استان، شهرستان و روستاها رای مشابه داشتند و این به معنای پیام مهمی از سوی کل ملت ایران بود.
 • مردم به برنامه و وعده ها رای دادند. اگر امروز رییس جمهور، استانداران، فرمانداران، بخشداران و مدیر کل ها به وعده هایی که به مردم داده شده است، عمل نکنند این به معنای نوعی خلف وعده و خیانت در امانت است.
 • مردم قدرت مشروط دراختیار ما قرار داده اند نه قدرت بی قید و شرط. قدرت متعلق به ما نیست، قدرت امضایی را که به عنوان استاندار و فرماندار تاثیر گذار است، مردم و قانون به صورت مشروط به شما داده اند. مردم با شرایطی این قدرت را در اختیار ما گذاشته اند و باید به آن شرایط پای بند باشیم. تلاش دولت در 21 ماه گذشته بر این بوده که به وعده هایمان به مردم عامل باشیم و به آن عمل کنیم.
 • اعمال و رفتار ما به عنوان اعمال و رفتار نظام تلقی می شود. هر کسی در هر سمتی مخصوصا در سمت مجری عالی در کشور حضور دارد، عمل، رفتار، نگاه، برخورد وتعامل او به عنوان نمونه ای از رفتار نظام تلقی می شود.
 • قدرتی که در اختیار دستگاه اجرایی است یک امانت است، مردم این قدرت را با صندوق آرا به عنوان امانت چهارساله در اختیار ما گذاشتند.
 • مردم آن زمان همه حرف های خودشان را زدند، گفتند ما این قدرت را به شما می دهیم به شرط عدالت، اجرای قانون و تحقق قانون اساسی و انتظار ما از شما یک دولت متعادل و تعامل گراست.
 • انتظار ما از شما (فرمانداران) آن است که اخلاق، راستگویی و امانتداری مد نظرتان باشد، همه شما این صدا را از مردم می شنیدید، که از اختلافات و دعوا خسته شدیم، از شعارهای بی محتوا خسته شدیم، ما ملت صلح و آشتی هستیم، می خواهیم با جهان تعامل سازنده داشته باشیم، در جامعه خواستار وحدتیم، اقوام و اقلیت ها باید احترام خود را داشته باشند و خواهان یک امنیت پایدار در ایران و منطقه هستیم.
 • هیچ ندایی نبود که مخفی باشد . همه ما آشکار و با صدای بلند شنیدیم. در تمام سخنرانی ها آن گاه که سخن از آشتی، صلح، تعامل، رونق اقتصادی، نجات اقتصاد، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان مطرح شد؛ مردم با صدای بلند آن را تایید می کردند.
 • پس ما امانتداریم، ممکن است استانداری، فرمانداری و وزیری نظرات فردی و شخصی داشته باشند اما ما به این سمت نیامده ایم تا نظرات فردی و شخصی مان را اعمال کنیم ودر این جایگاه قرار نگرفته ایم که تمایلات جناحی مان را اعمال کنیم.
 •  ممکن است هر فردی به حزب و سمت و سویی تمایل داشته باشند، اشکالی ندارد، شعار دولت فراجناحی بود اما وقتی در صندلی استانداری و فرمانداری و وزارت و ریاست قرار گرفته باشی باید حزب، جناح و تمایل شخصی را فراموش کنید و شما هستید و خدا و مسئولیت سنگین قانونی در کشور و این عهد ما با مردم بود.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

درگیری الحشدالشعبی با داعش در نزدیکی مرز ایران

بخشودگی سود و جرایم تسهیلات کمتر از ۱۰۰میلیون تومان سررسید ۹۷

«عباس کرمی» سرپرست جدید شهرداری قصرشیرین شد

قرص‌های موجود در کیک‌های روانسر از نوع آنتی‌بیوتیک و پیشگیری از بارداری است

جزئیات ثبت‌نام نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

نمایشگاه شب یلدا در کرمانشاه برپا می‌شود

صنایع استان کرمانشاه تا شهریور سال آینده فرصت دارند به صنایع سبز تبدیل شوند

زمان ثبت‌نام پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی اعلام شد

هدف دشمنان ایجاد فاصله بین حوزه و دانشگاه است/ لزوم‌ مراقب از دانشگاه‌ها توسط دانشجویان

فلاحت‌پیشه از کاندیداتوری در انتخابات مجلس انصراف داد

احراز دوباره «قتل عمد» توسط دادگاه برای محمدعلی نجفی

امروز آخرین مهلت ثبت نام جاماندگان طرح معیشتی

جزئیات تغییرات مهم در سهمیه های کنکور/ کدام سهمیه ها حذف می شوند

بررسی می‌کنیم چه اقدامات توسعه‌ای برای کرمانشاه باید صورت بگیرد/افتتاح آبرسانی به 55 روستای کرمانشاه با حضور رییس مجلس

دژپسند: فساد را افشا کنید، جایزه بگیرید

قتل با اسلحه برنو در پاوه/ قاتل در کمتر از 72 ساعت دستگیر شد

آغاز توزیع کارت آزمون فراگیر ارشد پیام‌نور از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام مسکن فرهنگیان

2 هزار و 500 نفر در طرح مسکن ملی کرمانشاه ثبت‌نام کردند/ احتمال بازگشایی مجدد سامانه وجود دارد

نوبخت:پرداخت حمایت معیشتی دهم و یارانه ۲۰ هر ماه

رییس مجلس به کرمانشاه سفر می‌کند

«کارخانه برق هرسین» در فهرست آثار ملی ثبت شد

جدیدترین اخبار تصویربرداری فصل دوم سریال «نون.خ» (+عکس)

لایحه بودجه ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومانی بسته شد /سقف وام ازدواج در سال ۹۹ معادل ۳۰ میلیون تومان تعیین شد+ جزئیات

کاندیداتوری ۴۰۵ کرمانشاهی برای حضور در ماراتن انتخابات

فلاحت پیشه: نباید مجلس آینده مجلسی افراطی باشد/ از کرمانشاه کاندید می‌شوم

شهردار قصرشیرین در حادثه تصادف جان باخت

کرمانشاه برفی می‌شود/ هشدار آبگرفتگی معابر و کاهش دما

ثبت‌نام مشاور زندانی احمدی نژاد در انتخابات (+ عکس) / وعده ها: لغو حجاب، لغو سربازی اجباری، تشکیل کمیته حقیقت یاب کشته شدگان آبان 98 و ...

ثبت نام بیش از ۱۱ هزار نفر در انتخابات مجلس تا ظهر امروز

استاندار کرمانشاه: "بیلوار" و "سرفیروزآباد" از مزایای مناطق جنگی برخوردار می‌شوند

جزئیات لایحه بودجه ۹۹/ کمترین وابستگی به نفت در طول تاریخ کشور

آغاز ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ از ساعت ۱۶ امروز

شروط بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان

دکتر شعبانی: من مستقل هستم/ نماینده باید جسارت داشته باشد

گذشت اولیای دم در اسلام‌آباد غرب از قصاص قاتل بعد از 10 سال

واریز مرحله چهارم سپرده مالباختگان پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان/ تسویه با 2100 مالباخته دیگر

با دستور رئیسی؛ اعزام به زندان تا تامین وثیقه و کفالت ممنوع شد

دوچرخه‌سوار کرمانشاهی مدال نقره مسابقات قهرمانی کشور کسب کرد.

بستری شدن 400 کرمانشاهی بر اثر "آنفلوآنزا"/ هنوز مشخص نیست به پیک بیماری رسیده‌ایم یا نه

در پایان چهارمین روز ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات مجلس در کرمانشاه به 155 نفر رسیدند/ افزایش 30 درصدی داوطلبین

پیام محرمانه رهبر معظم انقلاب به نمایندگان مجلس منتشر شد

ثبت‌نام فرهنگیان فاقد مسکن آغاز شد

روحانی: مکالمه‌ام با اوباما موجب شد در کمتر از ۱۰۰ روز به توافق موقت ژنو برسیم

خبرخوش برای سربازها/ حین سربازی دانشگاه بروید

آغاز ثبت‌نام «مسکن ملی» در کرمانشاه از 16 آذرماه/ جزئیات و نحوه نام‌نویسی

رئیس جمعیت هلال احمر بازداشت شد

با یک پیامک، قبض آب خود را دریافت کنید

اورامانات را در کتاب‌های درسی معرفی کنید

برنامه‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری ندارم/ از زمان اجرای سهمیه‌بندی بنزین مطلع بودم/ سه شنبه به نمایندگان گفته بودم که چنین طرحی در روزهای آینده در حال اجراست.

تبلیغات  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید