آفتاب کرمانشاه

حکایت حریف «چغر و بدبدن» گوش شکسته ها/کشتی کرمانشاه درخاک بی پولی

شناسه خبر » 52839

تاریخ انتشار » 1394/02/23-12:00

تعداد بازدید ها » 3352

آفتاب كرمانشاه:مشکلات مالی و کمبود منابع درآمدی در کشتی کرمانشاه باعث شده است گوش شکسته های کرمانشاهی در میدان رقابت با سایر استانها نتوانند آوازه کشتی دیار پهلوانان را زنده نگه دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، کرمانشاه استانی است که به دیار پهلوانان شهرت داشته و در بسیاری از مناطق کشور، کرمانشاه را با همین نام می شناسند. در سال های نه چندان دور، کشتی کرمانشاه به عنوان یکی از قطب های کشتی ایران مطرح بود و همواره حساب ویژه ای بر روی کشتی گیران کرمانشاهی باز می کردند.

اما به نظر می رسد مشکلات مالی و نبود اسپانسر، کشتی کرمانشاه را نیز همانند بسیاری از رشته های ورزشی در استان زمین گیر کرده و موجب شده که ورزشکاران این رشته نتوانند طی سال های اخیر در لیگ برتر حضور داشته باشند.

استان هایی همانند مازندران، خوزستان، فارس، قزوین، تهران، خراسان، قم، البرز و چندین استان دیگر در سال های گذشته با حمایت های لازم و تلاش و پشتکار کشتی گیران خود، گوی سبقت را در عرصه کشتی از کرمانشاه ربوده اند و توانسته اند خود را به عنوان استان های برتر در این عرصه مطرح کنند.

بر اساس یک رتبه بندی که فدراسیون کشتی در سال ۹۳ اعلام کرد، کشتی کرمانشاه با چهار پله نزول نسبت به سال ۹۲ در جایگاه هشتم کشور قرار گرفت. در این رده بندی استان های مازندران، تهران و خوزستان با کسب بیشترین امتیازات رده های اول تا سوم را به خود اختصاص داده اند.

رده بندی کشتی

این رتبه بندی به خوبی نشان می دهد که کشتی کرمانشاه طی سال های اخیر با افول قابل توجهی مواجه بوده، به گونه ای که در بین پنج استان برتر کشور نیز جایگاهی ندارد.

این موضوع زنگ خطری برای کشتی کرمانشاه است و این نکته را می رساند که باید مسئولان فکری جدی برای رفع مشکلات و مسائل این ورزش پرطرفدار در استان داشته باشند.

کم کاری کشتی گیران کرمانشاهی موجب شده در تیم ملی نماینده نداشته باشیم

رئیس هیئت کشتی استان کرمانشاه در این رابطه به خبرنگار مهر، گفت: ما هیئت را زمانی تحویل گرفتیم که کشتی کرمانشاه در رنکینگ فدراسیون دوازدهم بود و پس از آن توانستیم در این رده بندی به رتبه چهارم کشور برسیم.

محمدحسین محبی با اشاره به نزول چهار پله ای کشتی استان نسبت به سال ۹۲ و رسیدن به رده هشتم کشوری، علت آن را نداشتن کشتی گیر در تیم ملی بزرگسالان عنوان کرد.

وی گفت: سال گذشته رضا افضلی به عنوان نماینده کرمانشاه در تیم ملی حضور داشت و به مسابقات جهانی اعزام شد که این یک امتیاز مثبت برای کشتی کرمانشاه محسوب می شد، اما متاسفانه امسال ما نماینده ای در تیم ملی نداشتیم.

محبی علت این امر را کم کاری خود کشتی گیران و از زیر کار در رفتن و نداشتن تمرینات منظم از سوی آنها عنوان کرد و افزود: آن زمان که ما کشتی گیر بودیم با علاقه و به صورت شبانه روزی تمرین می کردیم و این رمز موفقیت ما محسوب می شد.

وی اظهار داشت: هم اکنون حدود صد مربی کشتی در استان فعال بوده و با تمام توان تلاش می کنند، اما متاسفانه وقتی کشتی گیران به سالن ها نمی آیند، کار با مشکل مواجه خواهد شد.

محبی

از ۱۲ هزار کشتی گیر تنها ۵۰ نفر در مسابقات انتخابی شرکت می کنند

رئیس هیئت کشتی استان کرمانشاه، گفت: ما زمانی که مسابقات انتخابی را در سطح استان برگزار می کنیم با وجود ۱۲ تا ۱۵ هزار کشتی گیر، تنها شاهد حضور ۵۰ نفر در این مسابقات هستیم.

محبی تصریح کرد: با وجود کم کاری و نداشتن تمرینات مداوم و منظم موفقیتی به دست نخواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: البته ما در حال حاضر چند کشتی گیر جوان را داریم که آینده کشتی استان در دست آنها است و با برنامه ای که هیئت کشتی طرح ریزی کرده و در صورت به نتیجه رسیدن آن، کشتی کرمانشاه به جایگاه موفق خود در گذشته بازخواهد گشت.

 محبی گفت: چند مربی از سوی هیئت جذب شده و تمرینات کشتی گیران از روز شنبه هفته آینده آغاز خواهد شد و امیدواریم با تلاش بیش از پیش، کشتی کرمانشاه را دوباره به جایگاه واقعی آن برگردانیم.

رئیس هیئت کشتی استان کرمانشاه، تصریح کرد: متاسفانه ما در حال حاضر در کشتی بزرگسالان نماینده ای نداریم که مطرح باشد و لذا باید مربیان تلاش کنند تا از میان کشتی گیران جوان، چندین نفر را مهیای حضور در تیم های ملی کنند و در آن صورت است که کشتی کرمانشاه به جایگاهی که مردم علاقه مند هستند، بازخواهد گشت.

مربیان مطرح استان حاضر نیستند همراه تیم به مسابقات اعزام شوند

محبی در ادامه ضمن گلایه از برخی مربیان استان به دلیل پای کار نبودن و همراهی نکردن کشتی گیران در مسابقات کشوری، گفت: ما روز گذشته هفت کشتی گیر را به مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان اعزام کردیم و امروز وزن کشی آنها برگزار خواهد شد، اما با وجود درخواست ما از مربیان برای حضور داشتن در کنار تیم هیچ یک از آنها حاضر به این کار نشدند.

کشتی

وی افزود: مربیان مطرح ما که جزو قهرمانان کشور هستند به دلیل مشغله کاری و مسائل دیگر حاضر نیستند در کنار تیم باشند.

محبی حضور این مربیان در کنار تیم را بسیار مهم و ارزشمند عنوان کرد و گفت: البته آنها از طرفی نیز برای این عدم حضور محق هستند، چرا که ما بودجه آنچنانی نداریم که در اختیار آنها قرار دهیم تا جبران  حقوق از دست رفته آنها باشد.

در صورت نبود اسپانسر با اسم هیئت در لیگ برتر شرکت می کنیم

رئیس هیئت کشتی استان کرمانشاه، از تلاش برای حضور یک تیم از استان در مسابقات لیگ برتر کشتی در سال جاری خبر داد و افزود: در حال مذاکره با مسئولان فدراسیون هستیم که این امر محقق شود.

محبی خاطر نشان کرد: مسابقات امسال در چهار فصل برگزار خواهد شد و در صورتی که نتوانیم به مسابقات فصل تابستان برسیم، در فصل بعدی مسابقات شرکت خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا توان پرداخت هزینه تیم داری در لیگ برتر را دارید، گقت: قصد ما حضور با کشتی گیران جوان در مسابقات است و در صورت نبود اسپانسر با اسم هیئت در مسابقات شرکت می کنیم.

مشکلات معیشتی باعث دلسردی کشتی گیران می شود

دبیرهیئت کشتی استان کرمانشاه نیز در این رابطه، اظهار داشت: در حال حاضر از مهمترین مشکلات ورزش استان و از جمله کشتی می توان به نامشخص بودن میزان بودجه و اعتبارات اختصلاص یافته به امور ورزشی اشاره کرد.

منصور کیانی افزود: مدون نبودن بودجه سالانه موجب می شود که بیشتر برنامه ریزی ها در هیئت با مشکل مواجه شده یا با تاخیر انجام شود.

وی گفت: البته تاکنون با حمایت های مدیرکل ورزش و جوانان استان بخشی از مشکلات مالی هیئت رفع شده است.

کیانی خاطر نشان کرد: تامین نشدن خواسته مالی کشتی گیران و مشکلات معیشتی موجب شده که آنها به صورت مداوم در تمرینات حضور نداشته و این یکی از مشکلات اصلی کشتی استان به شمار می رود.

کرمانشاه

 وی حضور ورزشکاران در عرصه های قهرمانی را مستلزم هزینه های بالا عنوان کرد و گفت: در بسیاری از موارد مشکلات معیشتی مانع جذب ورزشکاران مستعد به رشته های ورزشی می شود.

با توجه به گفته مسئولان در حال حاضر مشکلات مالی، نبود اسپانسر و بی انگیزگی و پای کار نبودن کشتی گیران که تا حد زیادی نشات گرفته از مسائل مالی است موچب شده که کشتی کرمانشاه از روزهای خوب خود فاصله بگیرد.

استان پهلوان خیز کرمانشاه در گذشته از قطب های کشور بوده و کشتی گیران مطرحی از جمله برادران محبی را به جامعه ورزش کشور تحویل داده که امروز و برای بازگشتن به دوران موفقیت خود نیازمند حمایت بیشتر مسئولان و ورود بخش خصوصی در این عرصه است.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 كرمانشاه كشتي 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

معاون عمراني استانداری کرمانشاه: 2 برابر واحدهای "تخریبی" زلزله ساخت و ساز کرده‌ایم

احمدی‌نژاد در مصاحبه با نیویورک تایمز: ایران باید مستقیم با ترامپ وارد گفتگو شود/ ترامپ مرد عمل است/ 3 نامه برای او نوشتم

امروز هیچ کاری در استان واجب تر از اشتغالزایی و مبارزه با معضل بیکاری وجود ندارد

اقتصاد ما کمتر از سال گذشته در رنج است؛ سرعت رشد و نرخ بیکاری رو به بهبودی است / آمریکا به تعهداتش عمل نکرده، اروپا به حرفهایش؛ در داخل ایران، تعامل با غرب اعتبارش را از دست داده/ آمریکا را تحت فشار نگذاشته ایم؛ ما کار خودمان را انجام می دهیم / جنگ‌ نه فقط برای طرف‌های مشارکت‎کننده بلکه برای تماشاچیان آن نیز مخرب است

کرمانشاه شانزدهمین شهید مدافع حرم را تقدیم کرد

درگیری مسلحانه در اسلام آبادغرب با مداخله پلیس پایان یافت

توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه (+عکس)

شناسایی پیکر شهید مفقودی که رهبر انقلاب شهادتش را تبریک گفتند/ بازگشت سرلشکر «شهید ادیبان» پس از 38 سال

اولین تصاویر رصد ناو آمریکایی/اثبات دروغ بودن ادعای ترامپ در سرنگون کردن پهپاد ایرانی

چیزی به عنوان "حق دست پزشک" نداریم و اخذ آن از بیمار تخلف است

اجرای طرح پاکسازی محلات حاشیه شهر کرمانشاه/ 33 نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند

فصل جدید سریال «نون خ» در کرمانشاه ساخته می‌شود

مقام معظم رهبری خطاب به ائمه جمعه: سر سفره‌ی اصحاب ثروت و قدرت تا میتوانیم حاضر نشویم/ مراقب نزدیکان و فرزندان خود باشید/ ممکن است از راه فرزند شما نفوذ کنند

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه معرفی شد

دهقان، صادقی مقدم و طحان نظیف اعضای حقوقدان شورای نگهبان شدند

انتشار «دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضائیه»

تبلیغات پیش از موعد کاندیداها تخلف است و رصد می‌شود

برخورد سلیقه ای با قانون منع به کارگیری بازنشستگان؛کسانی که لابی قوی‌تر داشتند،باقی می ماند

منع کاندیداتوری بیش از سه دوره ای نمایندگان مجلس برداشته شد

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه: وقتی رتبه اول بیکاری بودیم همه قبول کردند، حالا چرا نسبت به کاهش آن تردید دارند

آغاز ثبت نام وام ۲۰میلیونی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری‌۹۸

مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه اعلام کرد: رانندگان متقاضی سرویس مدارس ۲۲ تیر تا ۱۰ مرداد فرصت ثبت نام دارند

جو بایدن: آمریکا را به برجام بازمی‌گردانم

شکست والیبال ایران مقابل لهستان

بیکارترین استان کشور + نمودار

سردار کمالی: کچل کردن از سربازی حذف شد

صادق زیباکلام: انصافا فقط دولت مقصر نیست

یک تیم تروریستی در منطقه عمومی جوانرود منهدم شد

برای داوطلبان مجاز؛ انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸ از امروز آغاز می شود

کِشتی کِشتی "قیرطبیعی" استان را به صورت خام می‌برند و کاری نمی‌کنیم/ محدودیت دانش و تکنولوژی داریم

"گیوه" و "گلیم هرسین" به برند صنایع‌دستی استان تبدیل شده‌ است

استاندار کرمانشاه: پرونده "گلیم و گبه" تا یک ماه آینده بسته می‌شود

کولبر اسلحه ندارد/ کولبر با نقص عضو هم داریم/ کولبر‌ها زیادی در زمستان یخ زده‌اند

فلاحت پیشه: گام دوم با ملاحظات دیپلماتیک برداشته شد/ در دام افراطی گری نیفتیم

سردار باقری: توقیف نفتکش ایرانی بی‌پاسخ نخواهد ماند / در زمان و مکانی مناسب، پاسخ می‌دهیم / راهبرد فعلی ما «مقاومت فعال» است / دست برتر را داریم

نمایشگاه سراسری "صنایع‌دستی" در کرمانشاه برپا می‌شود

ساعت کاری ادارات کرمانشاه به روال قبل برگشت

امروز؛ اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد/ شیوه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد اصلاح شد/تعیین حدنصاب قبولی در آزمون سال جاری

عزم دولت بر حراست و پاسداري از رأي و خواست مردم است/ امروز نياز به وحدت، انسجام و همبستگي اجتماعي داريم

بزرگترین ضربه‌ای که به اصلاح‌طلبان وارد شده است

بیداری پالایشگاه ۵۷ هزار میلیاردی از خواب ۱۳ ساله

پیرترین کنکوری امسال: علوم سیاسی و زبان انگلیسی را دوست دارم

مهلت ثبت‌نام فرهنگیان در طرح «معلم تمام‌وقت» تا شهریور

غنی‌سازی ایران برای بمب اتم نیست / آقای ترامپ! تو حمله را به علت دیگری لغو کردی؛ حتماً با خود گفته ای وقتی ایران پهپاد رادارگریز را در ارتفاع 56 هزار پایی ساقط کرده با ناو آمریکا که مقابل چشم است، چه خواهد کرد؟ / اگر بخواهیم به اسرائیل حمله کنیم، کافیست نیروگاه اتمی دیمونا را با موشک بزنیم / با این کار رژیمی که ۲۰۰ کلاهک دارد چندین بار اسرائیل را «شخم زده» ببیند / نام دولت‌تان که «تدبیر و امید» است و می‌گویید کلید را هم دارید؛ اگر دیدید قفل‌ها با کلید‌تان باز نمی‌شود لااقل آن را با چکش باز کنید

حجاج حکم نماینده کشور را دارند/مالیات، یکی از راه‌های رهایی از اقتصاد نفتی

دکتر نوبخت هفته آینده در کرمانشاه /رونمایی از سند اشتغال

جذب ۲۲۰ آتش نشان در شهرداری‌های کرمانشاه

بریتانیا نفتکش "حامل نفت ایران به مقصد سوریه" را توقیف کرد

آغاز اعزام حجاج از فرودگاه کرمانشاه از 30 تیر

نان بربری شورترین نان کشور است

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید