آفتاب کرمانشاه

حکایت حریف «چغر و بدبدن» گوش شکسته ها/کشتی کرمانشاه درخاک بی پولی

شناسه خبر » 52839

تاریخ انتشار » 1394/02/23-12:00

تعداد بازدید ها » 3616

آفتاب كرمانشاه:مشکلات مالی و کمبود منابع درآمدی در کشتی کرمانشاه باعث شده است گوش شکسته های کرمانشاهی در میدان رقابت با سایر استانها نتوانند آوازه کشتی دیار پهلوانان را زنده نگه دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، کرمانشاه استانی است که به دیار پهلوانان شهرت داشته و در بسیاری از مناطق کشور، کرمانشاه را با همین نام می شناسند. در سال های نه چندان دور، کشتی کرمانشاه به عنوان یکی از قطب های کشتی ایران مطرح بود و همواره حساب ویژه ای بر روی کشتی گیران کرمانشاهی باز می کردند.

اما به نظر می رسد مشکلات مالی و نبود اسپانسر، کشتی کرمانشاه را نیز همانند بسیاری از رشته های ورزشی در استان زمین گیر کرده و موجب شده که ورزشکاران این رشته نتوانند طی سال های اخیر در لیگ برتر حضور داشته باشند.

استان هایی همانند مازندران، خوزستان، فارس، قزوین، تهران، خراسان، قم، البرز و چندین استان دیگر در سال های گذشته با حمایت های لازم و تلاش و پشتکار کشتی گیران خود، گوی سبقت را در عرصه کشتی از کرمانشاه ربوده اند و توانسته اند خود را به عنوان استان های برتر در این عرصه مطرح کنند.

بر اساس یک رتبه بندی که فدراسیون کشتی در سال ۹۳ اعلام کرد، کشتی کرمانشاه با چهار پله نزول نسبت به سال ۹۲ در جایگاه هشتم کشور قرار گرفت. در این رده بندی استان های مازندران، تهران و خوزستان با کسب بیشترین امتیازات رده های اول تا سوم را به خود اختصاص داده اند.

رده بندی کشتی

این رتبه بندی به خوبی نشان می دهد که کشتی کرمانشاه طی سال های اخیر با افول قابل توجهی مواجه بوده، به گونه ای که در بین پنج استان برتر کشور نیز جایگاهی ندارد.

این موضوع زنگ خطری برای کشتی کرمانشاه است و این نکته را می رساند که باید مسئولان فکری جدی برای رفع مشکلات و مسائل این ورزش پرطرفدار در استان داشته باشند.

کم کاری کشتی گیران کرمانشاهی موجب شده در تیم ملی نماینده نداشته باشیم

رئیس هیئت کشتی استان کرمانشاه در این رابطه به خبرنگار مهر، گفت: ما هیئت را زمانی تحویل گرفتیم که کشتی کرمانشاه در رنکینگ فدراسیون دوازدهم بود و پس از آن توانستیم در این رده بندی به رتبه چهارم کشور برسیم.

محمدحسین محبی با اشاره به نزول چهار پله ای کشتی استان نسبت به سال ۹۲ و رسیدن به رده هشتم کشوری، علت آن را نداشتن کشتی گیر در تیم ملی بزرگسالان عنوان کرد.

وی گفت: سال گذشته رضا افضلی به عنوان نماینده کرمانشاه در تیم ملی حضور داشت و به مسابقات جهانی اعزام شد که این یک امتیاز مثبت برای کشتی کرمانشاه محسوب می شد، اما متاسفانه امسال ما نماینده ای در تیم ملی نداشتیم.

محبی علت این امر را کم کاری خود کشتی گیران و از زیر کار در رفتن و نداشتن تمرینات منظم از سوی آنها عنوان کرد و افزود: آن زمان که ما کشتی گیر بودیم با علاقه و به صورت شبانه روزی تمرین می کردیم و این رمز موفقیت ما محسوب می شد.

وی اظهار داشت: هم اکنون حدود صد مربی کشتی در استان فعال بوده و با تمام توان تلاش می کنند، اما متاسفانه وقتی کشتی گیران به سالن ها نمی آیند، کار با مشکل مواجه خواهد شد.

محبی

از ۱۲ هزار کشتی گیر تنها ۵۰ نفر در مسابقات انتخابی شرکت می کنند

رئیس هیئت کشتی استان کرمانشاه، گفت: ما زمانی که مسابقات انتخابی را در سطح استان برگزار می کنیم با وجود ۱۲ تا ۱۵ هزار کشتی گیر، تنها شاهد حضور ۵۰ نفر در این مسابقات هستیم.

محبی تصریح کرد: با وجود کم کاری و نداشتن تمرینات مداوم و منظم موفقیتی به دست نخواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: البته ما در حال حاضر چند کشتی گیر جوان را داریم که آینده کشتی استان در دست آنها است و با برنامه ای که هیئت کشتی طرح ریزی کرده و در صورت به نتیجه رسیدن آن، کشتی کرمانشاه به جایگاه موفق خود در گذشته بازخواهد گشت.

 محبی گفت: چند مربی از سوی هیئت جذب شده و تمرینات کشتی گیران از روز شنبه هفته آینده آغاز خواهد شد و امیدواریم با تلاش بیش از پیش، کشتی کرمانشاه را دوباره به جایگاه واقعی آن برگردانیم.

رئیس هیئت کشتی استان کرمانشاه، تصریح کرد: متاسفانه ما در حال حاضر در کشتی بزرگسالان نماینده ای نداریم که مطرح باشد و لذا باید مربیان تلاش کنند تا از میان کشتی گیران جوان، چندین نفر را مهیای حضور در تیم های ملی کنند و در آن صورت است که کشتی کرمانشاه به جایگاهی که مردم علاقه مند هستند، بازخواهد گشت.

مربیان مطرح استان حاضر نیستند همراه تیم به مسابقات اعزام شوند

محبی در ادامه ضمن گلایه از برخی مربیان استان به دلیل پای کار نبودن و همراهی نکردن کشتی گیران در مسابقات کشوری، گفت: ما روز گذشته هفت کشتی گیر را به مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان اعزام کردیم و امروز وزن کشی آنها برگزار خواهد شد، اما با وجود درخواست ما از مربیان برای حضور داشتن در کنار تیم هیچ یک از آنها حاضر به این کار نشدند.

کشتی

وی افزود: مربیان مطرح ما که جزو قهرمانان کشور هستند به دلیل مشغله کاری و مسائل دیگر حاضر نیستند در کنار تیم باشند.

محبی حضور این مربیان در کنار تیم را بسیار مهم و ارزشمند عنوان کرد و گفت: البته آنها از طرفی نیز برای این عدم حضور محق هستند، چرا که ما بودجه آنچنانی نداریم که در اختیار آنها قرار دهیم تا جبران  حقوق از دست رفته آنها باشد.

در صورت نبود اسپانسر با اسم هیئت در لیگ برتر شرکت می کنیم

رئیس هیئت کشتی استان کرمانشاه، از تلاش برای حضور یک تیم از استان در مسابقات لیگ برتر کشتی در سال جاری خبر داد و افزود: در حال مذاکره با مسئولان فدراسیون هستیم که این امر محقق شود.

محبی خاطر نشان کرد: مسابقات امسال در چهار فصل برگزار خواهد شد و در صورتی که نتوانیم به مسابقات فصل تابستان برسیم، در فصل بعدی مسابقات شرکت خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا توان پرداخت هزینه تیم داری در لیگ برتر را دارید، گقت: قصد ما حضور با کشتی گیران جوان در مسابقات است و در صورت نبود اسپانسر با اسم هیئت در مسابقات شرکت می کنیم.

مشکلات معیشتی باعث دلسردی کشتی گیران می شود

دبیرهیئت کشتی استان کرمانشاه نیز در این رابطه، اظهار داشت: در حال حاضر از مهمترین مشکلات ورزش استان و از جمله کشتی می توان به نامشخص بودن میزان بودجه و اعتبارات اختصلاص یافته به امور ورزشی اشاره کرد.

منصور کیانی افزود: مدون نبودن بودجه سالانه موجب می شود که بیشتر برنامه ریزی ها در هیئت با مشکل مواجه شده یا با تاخیر انجام شود.

وی گفت: البته تاکنون با حمایت های مدیرکل ورزش و جوانان استان بخشی از مشکلات مالی هیئت رفع شده است.

کیانی خاطر نشان کرد: تامین نشدن خواسته مالی کشتی گیران و مشکلات معیشتی موجب شده که آنها به صورت مداوم در تمرینات حضور نداشته و این یکی از مشکلات اصلی کشتی استان به شمار می رود.

کرمانشاه

 وی حضور ورزشکاران در عرصه های قهرمانی را مستلزم هزینه های بالا عنوان کرد و گفت: در بسیاری از موارد مشکلات معیشتی مانع جذب ورزشکاران مستعد به رشته های ورزشی می شود.

با توجه به گفته مسئولان در حال حاضر مشکلات مالی، نبود اسپانسر و بی انگیزگی و پای کار نبودن کشتی گیران که تا حد زیادی نشات گرفته از مسائل مالی است موچب شده که کشتی کرمانشاه از روزهای خوب خود فاصله بگیرد.

استان پهلوان خیز کرمانشاه در گذشته از قطب های کشور بوده و کشتی گیران مطرحی از جمله برادران محبی را به جامعه ورزش کشور تحویل داده که امروز و برای بازگشتن به دوران موفقیت خود نیازمند حمایت بیشتر مسئولان و ورود بخش خصوصی در این عرصه است.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 كرمانشاه كشتي 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

تجمع آرام در برخی خیابان‌های لرستان / مردم از دغدغه‌ها گفتند

فرماندار سیرجان: یک کشته و چند زخمی در اعتراضات بنزینی/ شلیک تیر هوایی

برگزاری جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا

کرمانشاه 5 تا 10 درجه سرد می‌شود/ احتمال بارش برف در نقاط سردسیر

افزایش نرخ کرایه تاکسی نداریم/ منتظر ابلاغ سهمیه بنزین خودروهای آژانس و سرویس مدرسه هستیم

توزیع درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین تا کمتر از ۱۰ روز دیگر

کشور با حرکت و عمل بسیجی وار شکست‌ناپذیر است

وزیر اطلاعات: احراز صلاحیت شورای نگهبان باید باشد/ همکاری ما تنگاتنگ خواهد بود

نکات طلایی در رژیم غذایی دیابتی‌ها

هشدار فلاحت‌پیشه درباره تکفیری‌های یقه سفید در ایران/ اسلحه به دست این افراد بیفتد مثل داعش رفتار می‌کنند

محور "فیروزآباد" پرحادثه‌ترین جاده کرمانشاه/ امسال 10 نفر در این محور جان باختند

مدیرکل بازرسی استانداری کرمانشاه: باید سطح رضایتمندی مردم از خدمات دستگاه‌ها را بالا ببریم

حاشیه‌سازی و دخالت دولت در انتخابات، خلاف حق‌الناس است / بر اساس قانون فعلی انتخابات، شایستگی و شایسته‌سالاری افراد اصلاً مطرح نیست / به در خانه‌های مردم می‌روند، پول می‌دهند، لباس و لوازم زندگی می‌دهند؛ این اقدامات نوعی خرید رأی محسوب می‌شود / لازمه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، باز شدن راه کاندیداتوری عناصر فاسد و بی‌صلاحیت نیست / اگر ایستادگی و مقاومت مقام معظم رهبری وجود نداشت، عده‌ای راه مذاکره با آمریکا را باز کرده بودند

جزییات طرح مجلس برای تعطیلی روزهای پنج‌شنبه ادارات کشور

شورش فرامرزی" رئیس جدید هیات شطرنج کرمانشاه شد

سهم بخش سلامت از تولید ناخالص ملی سه درصد افزایش یافت/ بهره‌برداری از بیمارستان سوانح و سوختگی کرمانشاه

دادستانی کرمانشاه: علت فوت یکی از اعضای اسبق شورای شهر کرمانشاه در دست بررسی است

امکان استفاده از لیست سیاه پیامکهای تبلیغاتی برای تمام مشترکان

بیمارستان سوختگی "گلستان" کرمانشاه افتتاح می‌شود

مدیران کل دربرابر واگذاری اختیارات به شهرستان‌ها مقاومت نکنند

رمز دوم یکبار مصرف را چگونه دریافت کنیم؟

جشنواره لیموی قصرشیرین برگزار می‌شود

فلاحت پیشه: کسانی که برای تصویب پالرمو، وقت گذارنی کردند باید پاسخ‌گو باشند/ هیات عالی نظارت مجمع، مسئولیت تاخیر یک ساله را در مورد پالرمو و ‌CFT بپذیرد

خسرو شهبازی سرپرست سازمان جنگل‌ها شد

کاندیداهای احتمالی انتخابات از طرح مطالب هیجانی خودداری کنند

طرح ادعای مهندسی انتخابات به بی‌اعتمادی مردم منجر می‌شود

ادبیات خود را در حوزه برخورد با جرائم تغییر دهیم/ لزوم توجه جدی به اختلافات قومی و قبیله‌ای

جزئیات طرح "حذف زندان از مهریه"

سریال «نون.خ» ۲ با رویکرد کرمانشاه ۲۰۲۰ کلید خورد

کرمانشاه زیرساخت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد

مرز «خسروی» برای تردد مسافری و تجاری هم‌چنان فعال است

معاون محیط زیست کرمانشاه هشدار داد خطر آنفلوآنزا جدی است، شکار پرندگان مهاجر ممنوع

چهار عضو یک خانواده کرمانشاهی براثر تصادف یک دستگاه پراید با یک دستگاه وانت نیسان جان خود را از دست دادند.

با ۹.۵میلیون، وام ۱۲۰ میلیونی بگیرید

سفر وزیر ورزش و جوانان به استان کرمانشاه

سایپا خودروهای جایگزین پراید را اعلام کرد/ زمان بندی حذف خودروی پراید از بازار ایران (+جزئیات)

مدیرکل بیمه سلامت کرمانشاه: تمام افراد فاقد بیمه تحت پوشش «بیمه سلامت» قرار می‌گیرند

22 میلیارد دلار گم شده است و ما فقط نگاه!

آیت‌الله علما: تمام گره‌های کشور زیر سایه هدایت های ولی‌فقیه باز می‌شود

علم الهدی: امام رضا خشم می‌کنند از اینکه نیروهای انقلابی را تندرو بدانید/ زدن پهپاد آمریکایی احترام می‌آورد نه برجام

قاتل ماهیان «قره‌سو» شناسایی شد/ «رژین تاک» تذکر گرفت

فرماندار ويژه شهرستان شاهرود منصوب شد

سه نکته غیر مذهبی درباره پیاده روی اربعین

کدام احزاب و جبهه‌ها برای انتخابات مجلس مجوز فعالیت دارند؟

باید اختلافات میان مردم را به حداقل رساند

رونق تولید باید اولویت طرح‌های پژوهشی باشد

زائران اربعین مرز خسروی را برای بازگشت انتخاب کنند

مرزهای منتهی به کربلا بارانی همراه با مه صبحگاهی خواهند بود

نباید اجازه دهیم حتی یک واحد تولیدی در کشور تعطیل شود.

تبلیغات  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید