آفتاب کرمانشاه

صدور قرار تامین کیفری برای ۱۹ نفر به جرم اخذ رشوه در یکی از شهرداریهای استان/ 58 زندانی مهریه در استان داریم

شناسه خبر » 319086

تاریخ انتشار » 1398/04/01-22:56

تعداد بازدید ها » 229

آفتاب کرمانشاه: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه از صدور قرار تامین کیفری برای ۱۹ نفر به جرم اخذ رشوه در یکی از شهرداریهای استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه،  محمدحسین صادقی در نشستی خبری که امروز(یکم تیر) به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه برگزارشد، به تشریح آخرین روند رسیدگی به برخی از پرونده های مهم قضایی استان پرداخت و از متلاشی شدن یک شرکت هرمی در کرمانشاه خبر داد و اظهارکرد: دستگاه قضایی استان از مدت ها پیش فعالیت این شرکت را تحت رصد قرار داده بود و سرانجام پس از شناسایی اعضاء و سرشاخه های شرکت، این افراد مورد تعقیب قضایی قرار گرفته و دستگیر شدند.

وی بابیان اینکه این شرکت با عنوان "یونیک فاینانس" علاوه بر کرمانشاه در چند استان دیگر نیز اقدام به عضو گیری کرده بود، اعلام کرد: افراد دستگیرشده این پرونده جمعا هفت نفر هستند که برای آنها به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق تشکیل شرکت هرمی کیفرخواست صادر شده و پرونده آنها در حال رسیدگی است.

صدور قرار تامین کیفری برای 19 عضو یک باند رشوه در یکی از شهرداری‌های استان

دادستان کرمانشاه همچنین از دستگیری باند اخذ رشوه در شهرداری یکی از شهرهای استان خبرداد و گفت: در این پرونده برای 19 نفر قرار تامین کیفری صادر شده، تحقیقات پرونده در مراحل نهایی قرار دارد و آماده ارسال به دادگاه است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برای شهردار این شهر نیز قرار نظارت قضایی صادر شده است، بدین معنا که این شهردار تازمان پایان رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف آن نباید سمت های مدیریتی را پذیرش کند.

صدور حکم محکومیت بدوی برای پرونده "آرکا خودرو"

صادقی در ادامه درخصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده آرکا خودرو در استان گفت: باتوجه به اینکه این شرکت از چندسال پیش با تشکیل دو شعبه درکرمانشاه مبادرت به فروش خودرو از طریق واسپاری بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی می کرد،  لذا از ابتدای سال 97 از فعالیت این شرکت ممانعت کردیم.

وی تعداد شکات این پرونده را حدود 400 نفر و مبلغ طلب آنها را کمتر از پنج میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تحقیقات این پرونده در دادسرای کرمانشاه به پایان رسیده و آن را با کیفرخواست با عناوین اتهامی اخلال در نظام اقتصادی، انجام عملیات پولی و بانکی بدون مجوز و کلاهبرداری به دادگاه ارسال شد که منجربه حکم محکومیت بدوی برای متصدی شرکت از سوی دادگاه کیفری شد.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: این پرونده در دادگاه کیفری درحال رسیدگی است و دادگاه علاوه بر یک سال حبس برای متصدی شرکت و پرداخت جزای نقدی، او را ملزم به استرداد اموال مالباختگان کرده است.

پرونده قتل در شهرک پردیس با سرعت درحال رسیدگی است

وی در ادامه به پرونده قتل در سوپرمارکتی در شهرک پردیس اشاره کرد و گفت: در این پرونده یک نفر به قتل رسید و یک نفر هم قطع عضو دائم شد، لذا باتوجه به بازتابی که این حادثه داشت، رسیدگی به آن را بصورت ویژه در دستورکار قرار دادیم و پس ازشناسایی متهمین در یکی از شهرهای کشور آنها را دستگیر کردیم.

صادقی تاکید کرد: این پرونده باتوجه به حساسیتی که داشت به سرعت درحال رسیدگی است تا آن را آماده ارسال به دادگاه کنیم و متهمین نیز با قرار بازداشت موقت در اختیار دستگاه قضایی هستند.

مقصران حادثه چم بشیر معرفی شدند

قتل چهار زن در آرامستان کرمانشاه و غرق شدن کودک سه ساله در رودخانه چم بشیر دو پرونده دیگر دستگاه قضایی بودند که دادستان کرمانشاه در تشریح آخرین وضعیت آنها گفت: در پرونده قتل آرامستان که دی 96 رخ داد، متهمین در مرحله محاکمه قرار دارند و رسیدگی و صدور حکم این پرونده با اولویت انجام خواهد گرفت.

وی در خصوص پرونده حادثه غرق شدن "سوگند" کودک سه ساله کرمانشاهی در رودخانه چم بشیر هم اعلام کرد: حکم قطعی این پرونده صادر شده که براساس  آن شهرداری و شرکت آب منطقه ای به پرداخت دیه محکوم شده اند، البته این دو دستگاه هرکدام به پرداخت یک سوم دیه محکوم شده اند و یک سوم دیه هم سهم سهل انگاری والدین در محافظت از فرزندانشان است.

مطب‌های پزشکی ملزم به نصب دستگاه کارت خوان هستند

عدم نصب دستگاه کارت خوان – پوز- در مطب پزشکان برای فرار از مالیات یکی از مباحث جنجالی سال گذشته در کرمانشاه بود که دادسرا نیز به آن ورود کرد و دادستان در نشست امروز(شنبه) بااشاره به پیگیری های انجام شده در این رابطه از الزامی شدن نصب این دستگاه در مطب پزشکان وسایر مراکز درمانی خبرداد و گفت:  نصب این دستگاه ها به منظور نظارت برای پرداخت مالیات و عوارض و  تسهیل در ارائه خدمات به مردم توسط دادسرا مورد بررسی قرار گرفت و از این پس مطب ها را ملزم به نصب این دستگاه کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: سازمان نظام پزشکی را نیز ملزم کرده ایم تا در این خصوص نظارت هایی را داشته باشد و درصورتی که لازم باشد دادسرا نیز نظارت خواهد داشت.

دلال‌ها عامل اصلی رشد غیرمتعارف اجاره بهای واحدهای مسکونی

صادقی در ادامه به دغدغه این روزهای بسیاری از مردم کرمانشاه و برخی از شهرهای ایران یعنی افزایش سرسام آور اجاره بها پرداخت و گفت: باتوجه به اینکه در فصل جابجایی ها قرار گرفته ایم، کاهش رشد غیرمتعارف اجاره بها به یکی از مطالبات مهم مردم تبدیل شده که ما نیز پیگیری هایی را در این راستا انجام داده ایم.

وی بابیان اینکه مجموعه استانداری هم نشست هایی را به منظور رفع این مشکل  برگزار کرده اند، افزود:  افرادی که به عنوان دلال یا واسطه در بنگاه های مشاوره املاک فعالیت می کنند، بیشترین نقش را در افزایش غیرمتعارف اجاره بها در کرمانشاه دارند.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: بنگاه های مشاوره املاک باید از فعالیت چنین افرادی در واحد صنفی خود ممانعت کنند و از سوی دیگر دستگاه های ذیربط نیز نظارت کافی داشته باشند.

وی هشدار داد: درصورتی که با چنین واحدهایی برخورد داشته باشیم که فضا را به سمت افزایش اجاره بها پیش می برند، برخورد قانونی خواهیم داشت.

کشف حجاب در خودرو شخصی تعقیب کیفری بدنبال دارد

صادقی در این نشست همچنین به مسئله کشف حجاب در خودروهای شخصی و لزوم برخورد پلیس با این خودروها اشاره کرد و گفت: کشف حجاب جرم است و خودرو شخصی حریم خصوصی نیست، لذا اگر کسی در خودرو کشف حجاب کند، پلیس به عنوان جرم مشهود وظیفه برخورد با این خودرو را دارد و باید ضمن توقیف مراتب را جهت تعقیب کیفری به دادسرا اعلام کند.

وی در ادامه به معضل سگ گردانی در برخی از محلات شهر اشاره کرد و گفت: سگ گردانی با فرهنگ عمومی جامعه ما سنخیت ندارد و از سوی دیگر نوعی تهدید بهداشتی محسوب می شود.

دادستان کرمانشاه متذکرشد: از آنجایی که در برخی از محلات کرمانشاه این معضل شدیدتر مشاهده می شود و اعتراض اهالی این محلات را نیز بدنبال دارد، لذا پلیس در این رابطه وظیقه دارد از طریق تذکر برخورد داشته باشد.


پرونده های معوق دستگاه قضایی را تعیین تکلیف می‌کنیم

داستان کرمانشاه در ادامه به برخی از اقدامات و رویکردهای دستگاه قضایی با روی کار آمدن رئیس جدید این قوه  اشاره کرد و گفت: سند تحول قضایی یکی از این اقدامات است که در حوزه های مختلف در دستورکار قرار گرفته و بصورت جهادی و بدون وقفه روی آن کار می‌شود.

وی تعیین تکلیف پرونده های معوق دستگاه قضایی و کاهش زمان دادرسی را یکی از خواسته های آیت الله رئیسی از مدیران این دستگاه عنوان کرد و افزود: تکاپوی جدیدی در دستگاه قضایی در این رابطه شکل گرفته و کمیته پایش پرونده های معوق به ریاست رئیس کل دادگستری استان هم تشکیل شده تا به این پرونده ها سریعتر رسیدگی کنیم.

صادقی بابیان اینکه در این طرح پرونده هایی که بیش از یک سال از ثبت آنها در سیستم گذشته باشد مورد رسیدگی قرار می گیرد، عنوان کرد: اهتمام دستگاه قضایی این است که با رعایت دقت و تمامی استانداردهای کیفی سرعت کار را در خصوص این پرونده ها بالا ببریم.

سال گذشته 350 هزار پرونده قضایی در استان تعیین تکلیف شد

دادستان کرمانشاه در ادامه تعداد پرونده هایی که سال 97 توسط دستگاه قضایی استان مورد رسیدگی و تعیین تکلیف قرار گرفت را 350 هزار پرونده اعلام کرد و گفت: همچنین طی چندسال گذشته 450 هزار ساعت مجازات جایگزین حبس در استان داشته ایم که در کل کشور کم نظیر است.

این مسئول راه اندازی سامانه ارزشیابی آراء به منظور ارتقاء کیفیت رسیدگی های قضایی را از دیگر اقدامات دستگاه قضایی استان طی ماه های گذشته اعلام کرد.

به گفته دادستان کرمانشاه فعالیت ستاد تالیف قلوب دستگاه قضایی استان طی پنج سال گذشته منجر به سازش در 114 پرونده قتل و گذشت اولیاء دم از قصاص قاتلین شده است.

58 زندانی مهریه در استان داریم

صادقی همچنین در این نشست به دستور رئیس دستگاه قضایی برای بررسی پرونده زندانیان مهریه و تعیین تکلیف افرادی که تمکن مالی ندارند و در زندان هستند اشاره کرد و گفت: براساس دستور رئیس قوه قضاییه پرونده زندانیان مهریه در کشور مورد بررسی قرار گرفت که از مجموع 1600 زندانی مهریه ، 800 زندانی به دلیل عدم تمکن مالی در پرداخت مهریه مشمول آزادی از زندان می شوند، اما مابقی از آنجایی که تمکن مالی دارند و از پرداخت مهریه امتناع می کنند، باید همچنان در زندان بمانند.

وی یادآورشد: در کرمانشاه نیز 58 زندانی مهریه داریم که پرونده های آنها را مورد رسیدگی قرار می دهیم.     

برخورد با بانک هایی که از جوانان برای دریافت وام ازدواج دو ضامن می خواهند، برخورد با عرضه کنندگان غیرقانونی دلار در خیابان گمرک، نظارت بیشتر بر فعالیت برخی از کافی شاپ و قهوه خانه های سطح شهر، پرداخت مطالبات معوق چغندرکاران کرمانشاهی توسط شرکت قند بیستون با پیگیری های دادسرا، پرداخت مرحله سوم مطالبات مالباختگان گلیم و گبه، غیرفعال شدن کارت سوخت افرادی که مبادرت به فروش سوخت کارت هایشان می کنند، ممنوع شدن ساخت و ساز در بستر رودخانه ها و لزوم توجه تعاونی های مسکن به این مسئله، درخواست از مردم برای معرفی افرادی که خود را مامور دولتی معرفی کرده و قصد اخاذی از شهروندان را دارند، هشیاری و آگاهی مدیران دولتی نسبت به وقوع هرگونه جرمی در دستگاه زیرمجموعه آنها و لزوم اطلاع رسانی به مراجع قضایی، ممنوع بودن فعالیت زودهنگام انتخاباتی و استفاده از اموال دولتی در این راستا، لزوم تسریع در ساماندهی  آبشوران توسط شهرداری و آب منطقه ای رسیدگی ویژه به پرونده قتل مامور پلیس در اسلام آباد غرب از دیگر مسائلی بود که دادستان کرمانشاه در این نشست به آنها پرداخت.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 دستگیری  شهرداری   صادقی  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

سه نکته غیر مذهبی درباره پیاده روی اربعین

کدام احزاب و جبهه‌ها برای انتخابات مجلس مجوز فعالیت دارند؟

باید اختلافات میان مردم را به حداقل رساند

رونق تولید باید اولویت طرح‌های پژوهشی باشد

زائران اربعین مرز خسروی را برای بازگشت انتخاب کنند

مرزهای منتهی به کربلا بارانی همراه با مه صبحگاهی خواهند بود

نباید اجازه دهیم حتی یک واحد تولیدی در کشور تعطیل شود.

شرایط و نرخ خرید تضمینی محصولات زراعی در سالهای ۹۸ و ۹۹ +جدول

نماینده کردستان: برخی زنان مجبورند با ظاهر مردانه، کولبری کنند

آگهی استخدام افسری و کارمندی نیروی هوایی ارتش

کرمانشاه میزبان مسابقات کشتی آزاد جام "تختی" شد

استقلال کانون وکلا از ضروریات زندگی امروز است

تمدید امهال وام‌های مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در قالب قانون نمی‌گنجد

مردم ایران همواه محاسبات دشمنان را با شکست مواجه‌ کرده‌اند

حمله ترکیه به سوریه معادلات مناطق کردنشین را پیچیده تر می کند

پل تاریخی هرسین را دریابید در آستانه تخریب است

اعضاي هيات بازرسي انتخابات استان منصوب شدند

پروازهای نجف از ایلام و کرمانشاه زیر نرخ مصوب

مرز خسروی به صورت رسمی صبح امروز مجددا بازگشایی شد

کرمانشاه نیمه امسال 730 مرتبه لرزید

مزرعه کشت «ماریجوانا» در مناطق مرزی پاوه کشف و امحاء شد

وزیر آموزش و پرورش: کنکور باید حذف شود

فرمانده انتظامی کرمانشاه: مرز خسروی برای تردد زائران کاملا آماده است

پیام اروپا به ایران: اگر گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای را بردارید، از "برجام" خارج می‌شویم

روحانی: آمریکا برای مذاکره و رفع تحریم‌ها پیغام داده بود| ما آماده مذاکره‌ایم اما نه در فضای تحریم و فشار

آتش‌سوزی در 264 هکتار از محیط زیست کرمانشاه

برپایی نمایشگاه خودرو و صنایع وابسته در کرمانشاه

روحانی: ملت یمن حق دارد از خود دفاع کند/ اگر ترامپ به دنبال مذاکره است شرایط آن را فراهم کند

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از چهارشنبه/ قیمت مسیرها

احکام جدید فرهنگیان در طرح طبقه‌بندی از اول مهر محاسبه می‌شود

ظریف: روحانی حاضر است با ترامپ در نیویورک دیدار کند اما به یک شرط: لغو تحریمها در ازای نظارتهای دائمی بر برنامه هسته ای ایران

مشکل حاد "ارتباطی" در مسیر تردد زوار نداریم/ برقراری اینترنت "رایگان" در مرز خسروی

پرداخت پاداش بازنشستگان امسال تا پایان هفته

رئیس جمهوری: امسال با ابتکار صلح هرمز در سازمان ملل حضور خواهیم یافت/امسال با شعار ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز در سازمان ملل حضور خواهیم یافت.

نیروهای مسلح مستقر در کرمانشاه توان نظامی خود را به نمایش گذاشتند

رئیس کل دادگستری کرمانشاه: مشکلات مردم را شخصا پیگیری می‌کنم

شورای مردمی حفاظت از منطقه اورامانات تشکیل می‌شود

برآورد قیمت آیفون 11 در ایران

به زودی؛ پرداخت معوقات حق‌التدریس معلمان

ادعای ترامپ: می‌توانم دستور دهم به ۱۵ نقطه در ایران حمله کنیم / می‌توانم این کار را در یک دقیقه انجام دهم / اینکه برای حمله به ایران عجله‌ای نداریم نشانه قدرت آمریکاست نه ضعف

فرمانده انتظامی کرمانشاه: آماده‌سازی 58 گیت‌ کنترل گذرنامه در مرز خسروی

گیاهان و درختان دوران هخامنشی و ساسانی در بیستون احیا می‌شوند

مقاومت ملت ایران منجر به عقب‌نشینی دشمنان شده است/در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

امام جمعه تهران: با تربیت نوجوانان، آمریکا و لعین‌تر از او هیچ غلطی نمی‌تواند بکند/ این کشور کشور امام زمان است

ترامپ بانک مرکزی ایران را تحریم کرد

احیای واحدهای راکد راهکار توسعه کرمانشاه است

نشست آنکارا باید از ایجاد بحران جدید در منطقه جلوگیری کند

اختصاص 800 هزار جلد دفتر دولتی برای مدارس کرمانشاه

آغاز عملیات بازسازی پل تاریخی "چهر" هرسین

رشد 100 درصدی جرائم"فضای مجازی"استان/ کاهش جرائم "اخلاقی" و افزایش جرائم "اقتصادی"

تبلیغات  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید