آفتاب کرمانشاه

سردار «جاویدان» فرمانده انتظامی کرمانشاه شد

شناسه خبر » 319038

تاریخ انتشار » 1398/03/25-11:41

تعداد بازدید ها » 212

آفتاب كرمانشاه: سردار «علی‌اکبر جاویدان» با حکم فرمانده ناجا، به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه منصوب شد.

سردار «جاویدان» فرمانده انتظامی کرمانشاه شد

به گزارش خبرگزاری فارس ازکرمانشاه، با حکم فرمانده ناجا، سردار علی‌اکبر جاویدان به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه منصوب شد.

جاویدان که اصالتا کرمانشاهی است پیش از این به عنوان فرمانده انتظامی استان گلستان فعالیت می‌کرد و از این پس جایگزین سردار منوچهر امان‌اللهی می شود.

امان‌اللهی در نخستین روز تابستان سال 1393 بود که رسماً به عنوان فرمانده انتظامی کرمانشاه انتخاب شد تا سکان امنیت اجتماعی این استان مرزی را برعهده بگیرد، فرماندهی که به گواه بسیاری افراد توانست در مدت پنج سال سکانداری خود، هم امنیت را ارتقا ببخشد و هم رضایتمندی شهروندان را جلب کند.

سردار منوچهر امان‌اللهی در سال 1344 در شهرستان خرم آباد متولد شد و در حالی که 19 سال بیشتر نداشت به استخدام کمیته انقلاب اسلامی درآمد.

وی در سال 1366 و در سن 22 سالگی با توجه به قابلیت‌هایی که از خود نشان داده بود به عنوان فرمانده کمیته انقلاب اسلامی شهرستان نورآباد لرستان انتخاب شد.

امان‌اللهی پس از ادغام شهربانی، ژاندارمری و کمیته انقلاب اسلامی، مسؤولیت‌های حساسی در فرماندهی انتظامی استان‌های لرستان و خوزستان را عهده‌دار شد تا اینکه در سال 82 به عنوان معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان مرکزی انتخاب و به مدت چهار سال تا 1386 عهده‌دار این مسئولیت بود.

مسؤولیت بعدی سردار در ایلام و این‌بار به عنوان جانشین فرمانده انتظامی بود، مسؤولیتی که از سال 86 تا 90 عهده‌دار آن شد و توانست خدمات ارزنده‌ای را به این استان مرزی ارائه کند.

وی که تا این سال با درجه سرهنگی سوابق درخشانی از خود به جا گذاشته بود با دریافت درجه سرتیپ دومی به عنوان فرمانده انتظامی استان یزد مشغول به خدمت شد و تا روزهای پایانی خردادماه 93 عملکرد قابل قبولی از خود به جا گذاشت.

سردار امان‌اللهی در نخستین روز تیرماه سال 93 با حکم فرمانده ناجا، فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه برعهده گرفت و از آن تاریخ تاکنون منشا خدمات فراوانی در حوزه نظم و امنیت بوده است، به گونه‌ای که عموم شهروندان ارتقای امنیت را به خوبی احساس کرده و همین موضوع سبب رضایتمندی آن ها از عملکرد پلیس شده است.

شاید بتوان مردمی بودن را از مهمترین و بارزترین خصایص سردار امان‌اللهی در مدت پنج سال حضورش در جایگاه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه برشمرد، خصیصه‌ای که سبب شد شهروندان بیش از پیش به پلیس اعتماد و همکاریشان را با ماموران انتظامی به شکل چشمگیری افزایش دهند.
دیدارهای منظم هفتگی با اقشار مختلف مردم و پیگیری تا حصول نتیجه لازم را نیز می‌توان جلوه‌ای دیگر از مردمی بودن رئیس پلیس استان کرمانشاه برشمرد، موضوعی که بسیاری از مردم آن را تائید می‌کنند.

جوان‌گرایی و گماردن نیروهای تخصصی در مشاغل پلیسی از دیگر ویژگی‌های فرمانده انتظامی استان کرمانشاه است، با نگاهی به پلیس‌های تخصصی و فرماندهی انتظامی شهرستان‌ها به چهره‌های جوانی برمی‌خوریم که سرشار از تجربه‌، تعهد و تخصص بوده و در کنار افراد با‌تجربه به مناصب مهم مدیریتی گمارده شده‌اند، اقدامی که ارتقای احساس امنیت در نقاط مختلف استان را به‌دنبال داشته است.

توجه به نیروی انسانی مورد نیاز و تلاش برای رفع دغدغه کارکنان در راستای خدمتگذاری بهتر به مردم را نیز باید یکی دیگر از ویژگی‌های رئیس پلیس استان کرمانشاه در مدت مدیریتش دانست، تجربه به خوبی ثابت کرده هرقدر از فشارها و دغدغه‌های ذهنی و شخصی کارکنان هر نهادی کاسته شود به همان میزان راندمان کاری ارتقا می‌یابد.

افزایش مسؤولیت‌پذیری کارکنان پلیس در دوران فرماندهی سردار امان‌اللهی از دیگر شاخصه‌های وی است، موضوعی که سبب شد تا ماموران جان بر کف پلیس برای انجام درست وظایف محوله از جان مایه گذاشته و در همین راستا شهدای عزیزی را تقدیم کنند.

شهید ایوب اسلامی‌نیا، شهید حسن ملکی و شهید کوروش حاجی‌مرادی نمونه‌هایی هستند که در راستای حسن انجام وظیفه و تامین امنیت مردم جان خود را فدا کردند تا امنیت و آرامش این مرز و بوم با چالش و خطری مواجه نشود. 

افزایش حضور سرمایه‌گذار و گردشگران داخلی و خارجی در کرمانشاه طی چهار – پنج سال اخیر نیز نشأت گرفته از احساس امنیت و آرامشی است که با تلاش‌های ماموران پلیس تحت مدیریت و فرماندهی سردار امان‌اللهی ایجاد شده و این موضوع را نیز می‌توان جزو ویژگی‌های فرمانده انتظامی استان برشمرد.

امروز مجرمان، قاچاقچیان، اراذل و اوباش، سارقان و آن‌هایی که دست به اقدامات ناامن کننده می‌زنند به خوبی می‌دانند در کرمانشاه از کمترین امنیتی برخوردار نیستند و دیریا زود به سزای عمل خود خواهند رسید.

رشد قابل‌ملاحظه کشفیات قاچاق و دستگیری قاچاقچیان، انهدام ده‌ها باند بزرگ سرقت و کشف میلیاردی لوازم سرقتی در فواصل مختلف سال، دستگیری اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی در سریع‌ترین زمان ممکن و در عین حال پیشگیری از وقوع بسیاری جرائم را نیز می‌توان جزو سوابق مثبت سردار امان‌اللهی به‌شمار آورد.

طی یکی دو سال اخیر وقوع حوادثی نظیر ارتکاب چندین فقره قتل در سطح استان سبب آزردگی خاطر شهروندان شد، اما آنچه که حائز اهمیت است برخورد قاطعانه پلیس تحت مدیریت سردار امان‌اللهی بود که توانست عامل یا عاملان این جنابات را در سریع‌ترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر کنند تا التیامی باشد بر دل خانواده‌های داغدار و درس عبرتی برای آن دسته از افراد که انجام چنین اقدامانی را در ذهن می‌پرورانند.

عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی از دیگر نکات مثبت سردار امان‌اللهی در دوران پنج ساله فرماندهی‌اش بر پلیس استان کرمانشاه بود، وی نشان داد که می‌توان با بضاعت و امکانات موجود هرچند ناکافی، بهترین کارایی را داشت و در اکثر ماموریت‌ها سربلند بیرون آمد.

دیدارهای منظم با خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در استان به منظور قدردانی و رفع مشکلات آن‌ها نیز موضوعاتی است که نمی‌توان از کنارشان به سادگی گذشت.

ولایت‌مداری و پاسداری از ارزش‌های انقلاب در 35 سال خدمت صادقانه سردار امان‌اللهی برگ زرینی در سوابق خدمتی وی به شمار می‌رود که او و دیگر سرداران سپاه اسلام در پیچ و خم‌ها و فراز و نشیب‌های این سالیان همواره ثابت قدم پشت سر ولایت حرکت کرده و ولایی بودن خود را به اثبات رسانده‌اند.

بدون شک هر وجدان بیداری به عملکرد پنج ساله سردار امان‌اللهی در مسند فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه نمره قبولی و حتی خیلی خوب می‌دهد، باشد که برنامه‌های تدارک دیده شده وی در این دیار که همگی در راستای ارتقای امنیت اجتماعی است تداوم یابد
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 فرمانده انتظامی کرمانشاه  سردار جاویدان 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

معاون عمراني استانداری کرمانشاه: 2 برابر واحدهای "تخریبی" زلزله ساخت و ساز کرده‌ایم

احمدی‌نژاد در مصاحبه با نیویورک تایمز: ایران باید مستقیم با ترامپ وارد گفتگو شود/ ترامپ مرد عمل است/ 3 نامه برای او نوشتم

امروز هیچ کاری در استان واجب تر از اشتغالزایی و مبارزه با معضل بیکاری وجود ندارد

اقتصاد ما کمتر از سال گذشته در رنج است؛ سرعت رشد و نرخ بیکاری رو به بهبودی است / آمریکا به تعهداتش عمل نکرده، اروپا به حرفهایش؛ در داخل ایران، تعامل با غرب اعتبارش را از دست داده/ آمریکا را تحت فشار نگذاشته ایم؛ ما کار خودمان را انجام می دهیم / جنگ‌ نه فقط برای طرف‌های مشارکت‎کننده بلکه برای تماشاچیان آن نیز مخرب است

کرمانشاه شانزدهمین شهید مدافع حرم را تقدیم کرد

درگیری مسلحانه در اسلام آبادغرب با مداخله پلیس پایان یافت

توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه (+عکس)

شناسایی پیکر شهید مفقودی که رهبر انقلاب شهادتش را تبریک گفتند/ بازگشت سرلشکر «شهید ادیبان» پس از 38 سال

اولین تصاویر رصد ناو آمریکایی/اثبات دروغ بودن ادعای ترامپ در سرنگون کردن پهپاد ایرانی

چیزی به عنوان "حق دست پزشک" نداریم و اخذ آن از بیمار تخلف است

اجرای طرح پاکسازی محلات حاشیه شهر کرمانشاه/ 33 نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند

فصل جدید سریال «نون خ» در کرمانشاه ساخته می‌شود

مقام معظم رهبری خطاب به ائمه جمعه: سر سفره‌ی اصحاب ثروت و قدرت تا میتوانیم حاضر نشویم/ مراقب نزدیکان و فرزندان خود باشید/ ممکن است از راه فرزند شما نفوذ کنند

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه معرفی شد

دهقان، صادقی مقدم و طحان نظیف اعضای حقوقدان شورای نگهبان شدند

انتشار «دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضائیه»

تبلیغات پیش از موعد کاندیداها تخلف است و رصد می‌شود

برخورد سلیقه ای با قانون منع به کارگیری بازنشستگان؛کسانی که لابی قوی‌تر داشتند،باقی می ماند

منع کاندیداتوری بیش از سه دوره ای نمایندگان مجلس برداشته شد

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه: وقتی رتبه اول بیکاری بودیم همه قبول کردند، حالا چرا نسبت به کاهش آن تردید دارند

آغاز ثبت نام وام ۲۰میلیونی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری‌۹۸

مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه اعلام کرد: رانندگان متقاضی سرویس مدارس ۲۲ تیر تا ۱۰ مرداد فرصت ثبت نام دارند

جو بایدن: آمریکا را به برجام بازمی‌گردانم

شکست والیبال ایران مقابل لهستان

بیکارترین استان کشور + نمودار

سردار کمالی: کچل کردن از سربازی حذف شد

صادق زیباکلام: انصافا فقط دولت مقصر نیست

یک تیم تروریستی در منطقه عمومی جوانرود منهدم شد

برای داوطلبان مجاز؛ انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸ از امروز آغاز می شود

کِشتی کِشتی "قیرطبیعی" استان را به صورت خام می‌برند و کاری نمی‌کنیم/ محدودیت دانش و تکنولوژی داریم

"گیوه" و "گلیم هرسین" به برند صنایع‌دستی استان تبدیل شده‌ است

استاندار کرمانشاه: پرونده "گلیم و گبه" تا یک ماه آینده بسته می‌شود

کولبر اسلحه ندارد/ کولبر با نقص عضو هم داریم/ کولبر‌ها زیادی در زمستان یخ زده‌اند

فلاحت پیشه: گام دوم با ملاحظات دیپلماتیک برداشته شد/ در دام افراطی گری نیفتیم

سردار باقری: توقیف نفتکش ایرانی بی‌پاسخ نخواهد ماند / در زمان و مکانی مناسب، پاسخ می‌دهیم / راهبرد فعلی ما «مقاومت فعال» است / دست برتر را داریم

نمایشگاه سراسری "صنایع‌دستی" در کرمانشاه برپا می‌شود

ساعت کاری ادارات کرمانشاه به روال قبل برگشت

امروز؛ اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد/ شیوه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد اصلاح شد/تعیین حدنصاب قبولی در آزمون سال جاری

عزم دولت بر حراست و پاسداري از رأي و خواست مردم است/ امروز نياز به وحدت، انسجام و همبستگي اجتماعي داريم

بزرگترین ضربه‌ای که به اصلاح‌طلبان وارد شده است

بیداری پالایشگاه ۵۷ هزار میلیاردی از خواب ۱۳ ساله

پیرترین کنکوری امسال: علوم سیاسی و زبان انگلیسی را دوست دارم

مهلت ثبت‌نام فرهنگیان در طرح «معلم تمام‌وقت» تا شهریور

غنی‌سازی ایران برای بمب اتم نیست / آقای ترامپ! تو حمله را به علت دیگری لغو کردی؛ حتماً با خود گفته ای وقتی ایران پهپاد رادارگریز را در ارتفاع 56 هزار پایی ساقط کرده با ناو آمریکا که مقابل چشم است، چه خواهد کرد؟ / اگر بخواهیم به اسرائیل حمله کنیم، کافیست نیروگاه اتمی دیمونا را با موشک بزنیم / با این کار رژیمی که ۲۰۰ کلاهک دارد چندین بار اسرائیل را «شخم زده» ببیند / نام دولت‌تان که «تدبیر و امید» است و می‌گویید کلید را هم دارید؛ اگر دیدید قفل‌ها با کلید‌تان باز نمی‌شود لااقل آن را با چکش باز کنید

حجاج حکم نماینده کشور را دارند/مالیات، یکی از راه‌های رهایی از اقتصاد نفتی

دکتر نوبخت هفته آینده در کرمانشاه /رونمایی از سند اشتغال

جذب ۲۲۰ آتش نشان در شهرداری‌های کرمانشاه

بریتانیا نفتکش "حامل نفت ایران به مقصد سوریه" را توقیف کرد

آغاز اعزام حجاج از فرودگاه کرمانشاه از 30 تیر

نان بربری شورترین نان کشور است

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید