آفتاب کرمانشاه

سردار «جاویدان» فرمانده انتظامی کرمانشاه شد

شناسه خبر » 319038

تاریخ انتشار » 1398/03/25-11:41

تعداد بازدید ها » 355

آفتاب كرمانشاه: سردار «علی‌اکبر جاویدان» با حکم فرمانده ناجا، به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه منصوب شد.

سردار «جاویدان» فرمانده انتظامی کرمانشاه شد

به گزارش خبرگزاری فارس ازکرمانشاه، با حکم فرمانده ناجا، سردار علی‌اکبر جاویدان به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه منصوب شد.

جاویدان که اصالتا کرمانشاهی است پیش از این به عنوان فرمانده انتظامی استان گلستان فعالیت می‌کرد و از این پس جایگزین سردار منوچهر امان‌اللهی می شود.

امان‌اللهی در نخستین روز تابستان سال 1393 بود که رسماً به عنوان فرمانده انتظامی کرمانشاه انتخاب شد تا سکان امنیت اجتماعی این استان مرزی را برعهده بگیرد، فرماندهی که به گواه بسیاری افراد توانست در مدت پنج سال سکانداری خود، هم امنیت را ارتقا ببخشد و هم رضایتمندی شهروندان را جلب کند.

سردار منوچهر امان‌اللهی در سال 1344 در شهرستان خرم آباد متولد شد و در حالی که 19 سال بیشتر نداشت به استخدام کمیته انقلاب اسلامی درآمد.

وی در سال 1366 و در سن 22 سالگی با توجه به قابلیت‌هایی که از خود نشان داده بود به عنوان فرمانده کمیته انقلاب اسلامی شهرستان نورآباد لرستان انتخاب شد.

امان‌اللهی پس از ادغام شهربانی، ژاندارمری و کمیته انقلاب اسلامی، مسؤولیت‌های حساسی در فرماندهی انتظامی استان‌های لرستان و خوزستان را عهده‌دار شد تا اینکه در سال 82 به عنوان معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان مرکزی انتخاب و به مدت چهار سال تا 1386 عهده‌دار این مسئولیت بود.

مسؤولیت بعدی سردار در ایلام و این‌بار به عنوان جانشین فرمانده انتظامی بود، مسؤولیتی که از سال 86 تا 90 عهده‌دار آن شد و توانست خدمات ارزنده‌ای را به این استان مرزی ارائه کند.

وی که تا این سال با درجه سرهنگی سوابق درخشانی از خود به جا گذاشته بود با دریافت درجه سرتیپ دومی به عنوان فرمانده انتظامی استان یزد مشغول به خدمت شد و تا روزهای پایانی خردادماه 93 عملکرد قابل قبولی از خود به جا گذاشت.

سردار امان‌اللهی در نخستین روز تیرماه سال 93 با حکم فرمانده ناجا، فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه برعهده گرفت و از آن تاریخ تاکنون منشا خدمات فراوانی در حوزه نظم و امنیت بوده است، به گونه‌ای که عموم شهروندان ارتقای امنیت را به خوبی احساس کرده و همین موضوع سبب رضایتمندی آن ها از عملکرد پلیس شده است.

شاید بتوان مردمی بودن را از مهمترین و بارزترین خصایص سردار امان‌اللهی در مدت پنج سال حضورش در جایگاه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه برشمرد، خصیصه‌ای که سبب شد شهروندان بیش از پیش به پلیس اعتماد و همکاریشان را با ماموران انتظامی به شکل چشمگیری افزایش دهند.
دیدارهای منظم هفتگی با اقشار مختلف مردم و پیگیری تا حصول نتیجه لازم را نیز می‌توان جلوه‌ای دیگر از مردمی بودن رئیس پلیس استان کرمانشاه برشمرد، موضوعی که بسیاری از مردم آن را تائید می‌کنند.

جوان‌گرایی و گماردن نیروهای تخصصی در مشاغل پلیسی از دیگر ویژگی‌های فرمانده انتظامی استان کرمانشاه است، با نگاهی به پلیس‌های تخصصی و فرماندهی انتظامی شهرستان‌ها به چهره‌های جوانی برمی‌خوریم که سرشار از تجربه‌، تعهد و تخصص بوده و در کنار افراد با‌تجربه به مناصب مهم مدیریتی گمارده شده‌اند، اقدامی که ارتقای احساس امنیت در نقاط مختلف استان را به‌دنبال داشته است.

توجه به نیروی انسانی مورد نیاز و تلاش برای رفع دغدغه کارکنان در راستای خدمتگذاری بهتر به مردم را نیز باید یکی دیگر از ویژگی‌های رئیس پلیس استان کرمانشاه در مدت مدیریتش دانست، تجربه به خوبی ثابت کرده هرقدر از فشارها و دغدغه‌های ذهنی و شخصی کارکنان هر نهادی کاسته شود به همان میزان راندمان کاری ارتقا می‌یابد.

افزایش مسؤولیت‌پذیری کارکنان پلیس در دوران فرماندهی سردار امان‌اللهی از دیگر شاخصه‌های وی است، موضوعی که سبب شد تا ماموران جان بر کف پلیس برای انجام درست وظایف محوله از جان مایه گذاشته و در همین راستا شهدای عزیزی را تقدیم کنند.

شهید ایوب اسلامی‌نیا، شهید حسن ملکی و شهید کوروش حاجی‌مرادی نمونه‌هایی هستند که در راستای حسن انجام وظیفه و تامین امنیت مردم جان خود را فدا کردند تا امنیت و آرامش این مرز و بوم با چالش و خطری مواجه نشود. 

افزایش حضور سرمایه‌گذار و گردشگران داخلی و خارجی در کرمانشاه طی چهار – پنج سال اخیر نیز نشأت گرفته از احساس امنیت و آرامشی است که با تلاش‌های ماموران پلیس تحت مدیریت و فرماندهی سردار امان‌اللهی ایجاد شده و این موضوع را نیز می‌توان جزو ویژگی‌های فرمانده انتظامی استان برشمرد.

امروز مجرمان، قاچاقچیان، اراذل و اوباش، سارقان و آن‌هایی که دست به اقدامات ناامن کننده می‌زنند به خوبی می‌دانند در کرمانشاه از کمترین امنیتی برخوردار نیستند و دیریا زود به سزای عمل خود خواهند رسید.

رشد قابل‌ملاحظه کشفیات قاچاق و دستگیری قاچاقچیان، انهدام ده‌ها باند بزرگ سرقت و کشف میلیاردی لوازم سرقتی در فواصل مختلف سال، دستگیری اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی در سریع‌ترین زمان ممکن و در عین حال پیشگیری از وقوع بسیاری جرائم را نیز می‌توان جزو سوابق مثبت سردار امان‌اللهی به‌شمار آورد.

طی یکی دو سال اخیر وقوع حوادثی نظیر ارتکاب چندین فقره قتل در سطح استان سبب آزردگی خاطر شهروندان شد، اما آنچه که حائز اهمیت است برخورد قاطعانه پلیس تحت مدیریت سردار امان‌اللهی بود که توانست عامل یا عاملان این جنابات را در سریع‌ترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر کنند تا التیامی باشد بر دل خانواده‌های داغدار و درس عبرتی برای آن دسته از افراد که انجام چنین اقدامانی را در ذهن می‌پرورانند.

عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی از دیگر نکات مثبت سردار امان‌اللهی در دوران پنج ساله فرماندهی‌اش بر پلیس استان کرمانشاه بود، وی نشان داد که می‌توان با بضاعت و امکانات موجود هرچند ناکافی، بهترین کارایی را داشت و در اکثر ماموریت‌ها سربلند بیرون آمد.

دیدارهای منظم با خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در استان به منظور قدردانی و رفع مشکلات آن‌ها نیز موضوعاتی است که نمی‌توان از کنارشان به سادگی گذشت.

ولایت‌مداری و پاسداری از ارزش‌های انقلاب در 35 سال خدمت صادقانه سردار امان‌اللهی برگ زرینی در سوابق خدمتی وی به شمار می‌رود که او و دیگر سرداران سپاه اسلام در پیچ و خم‌ها و فراز و نشیب‌های این سالیان همواره ثابت قدم پشت سر ولایت حرکت کرده و ولایی بودن خود را به اثبات رسانده‌اند.

بدون شک هر وجدان بیداری به عملکرد پنج ساله سردار امان‌اللهی در مسند فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه نمره قبولی و حتی خیلی خوب می‌دهد، باشد که برنامه‌های تدارک دیده شده وی در این دیار که همگی در راستای ارتقای امنیت اجتماعی است تداوم یابد
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 فرمانده انتظامی کرمانشاه  سردار جاویدان 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

تجمع آرام در برخی خیابان‌های لرستان / مردم از دغدغه‌ها گفتند

فرماندار سیرجان: یک کشته و چند زخمی در اعتراضات بنزینی/ شلیک تیر هوایی

برگزاری جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا

کرمانشاه 5 تا 10 درجه سرد می‌شود/ احتمال بارش برف در نقاط سردسیر

افزایش نرخ کرایه تاکسی نداریم/ منتظر ابلاغ سهمیه بنزین خودروهای آژانس و سرویس مدرسه هستیم

توزیع درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین تا کمتر از ۱۰ روز دیگر

کشور با حرکت و عمل بسیجی وار شکست‌ناپذیر است

وزیر اطلاعات: احراز صلاحیت شورای نگهبان باید باشد/ همکاری ما تنگاتنگ خواهد بود

نکات طلایی در رژیم غذایی دیابتی‌ها

هشدار فلاحت‌پیشه درباره تکفیری‌های یقه سفید در ایران/ اسلحه به دست این افراد بیفتد مثل داعش رفتار می‌کنند

محور "فیروزآباد" پرحادثه‌ترین جاده کرمانشاه/ امسال 10 نفر در این محور جان باختند

مدیرکل بازرسی استانداری کرمانشاه: باید سطح رضایتمندی مردم از خدمات دستگاه‌ها را بالا ببریم

حاشیه‌سازی و دخالت دولت در انتخابات، خلاف حق‌الناس است / بر اساس قانون فعلی انتخابات، شایستگی و شایسته‌سالاری افراد اصلاً مطرح نیست / به در خانه‌های مردم می‌روند، پول می‌دهند، لباس و لوازم زندگی می‌دهند؛ این اقدامات نوعی خرید رأی محسوب می‌شود / لازمه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، باز شدن راه کاندیداتوری عناصر فاسد و بی‌صلاحیت نیست / اگر ایستادگی و مقاومت مقام معظم رهبری وجود نداشت، عده‌ای راه مذاکره با آمریکا را باز کرده بودند

جزییات طرح مجلس برای تعطیلی روزهای پنج‌شنبه ادارات کشور

شورش فرامرزی" رئیس جدید هیات شطرنج کرمانشاه شد

سهم بخش سلامت از تولید ناخالص ملی سه درصد افزایش یافت/ بهره‌برداری از بیمارستان سوانح و سوختگی کرمانشاه

دادستانی کرمانشاه: علت فوت یکی از اعضای اسبق شورای شهر کرمانشاه در دست بررسی است

امکان استفاده از لیست سیاه پیامکهای تبلیغاتی برای تمام مشترکان

بیمارستان سوختگی "گلستان" کرمانشاه افتتاح می‌شود

مدیران کل دربرابر واگذاری اختیارات به شهرستان‌ها مقاومت نکنند

رمز دوم یکبار مصرف را چگونه دریافت کنیم؟

جشنواره لیموی قصرشیرین برگزار می‌شود

فلاحت پیشه: کسانی که برای تصویب پالرمو، وقت گذارنی کردند باید پاسخ‌گو باشند/ هیات عالی نظارت مجمع، مسئولیت تاخیر یک ساله را در مورد پالرمو و ‌CFT بپذیرد

خسرو شهبازی سرپرست سازمان جنگل‌ها شد

کاندیداهای احتمالی انتخابات از طرح مطالب هیجانی خودداری کنند

طرح ادعای مهندسی انتخابات به بی‌اعتمادی مردم منجر می‌شود

ادبیات خود را در حوزه برخورد با جرائم تغییر دهیم/ لزوم توجه جدی به اختلافات قومی و قبیله‌ای

جزئیات طرح "حذف زندان از مهریه"

سریال «نون.خ» ۲ با رویکرد کرمانشاه ۲۰۲۰ کلید خورد

کرمانشاه زیرساخت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد

مرز «خسروی» برای تردد مسافری و تجاری هم‌چنان فعال است

معاون محیط زیست کرمانشاه هشدار داد خطر آنفلوآنزا جدی است، شکار پرندگان مهاجر ممنوع

چهار عضو یک خانواده کرمانشاهی براثر تصادف یک دستگاه پراید با یک دستگاه وانت نیسان جان خود را از دست دادند.

با ۹.۵میلیون، وام ۱۲۰ میلیونی بگیرید

سفر وزیر ورزش و جوانان به استان کرمانشاه

سایپا خودروهای جایگزین پراید را اعلام کرد/ زمان بندی حذف خودروی پراید از بازار ایران (+جزئیات)

مدیرکل بیمه سلامت کرمانشاه: تمام افراد فاقد بیمه تحت پوشش «بیمه سلامت» قرار می‌گیرند

22 میلیارد دلار گم شده است و ما فقط نگاه!

آیت‌الله علما: تمام گره‌های کشور زیر سایه هدایت های ولی‌فقیه باز می‌شود

علم الهدی: امام رضا خشم می‌کنند از اینکه نیروهای انقلابی را تندرو بدانید/ زدن پهپاد آمریکایی احترام می‌آورد نه برجام

قاتل ماهیان «قره‌سو» شناسایی شد/ «رژین تاک» تذکر گرفت

فرماندار ويژه شهرستان شاهرود منصوب شد

سه نکته غیر مذهبی درباره پیاده روی اربعین

کدام احزاب و جبهه‌ها برای انتخابات مجلس مجوز فعالیت دارند؟

باید اختلافات میان مردم را به حداقل رساند

رونق تولید باید اولویت طرح‌های پژوهشی باشد

زائران اربعین مرز خسروی را برای بازگشت انتخاب کنند

مرزهای منتهی به کربلا بارانی همراه با مه صبحگاهی خواهند بود

نباید اجازه دهیم حتی یک واحد تولیدی در کشور تعطیل شود.

تبلیغات  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید