آفتاب کرمانشاه

شهر کرمانشاه جزو "مناطق جنگی" قرار گرفت

شناسه خبر » 308716

تاریخ انتشار » 1397/12/28-08:36

تعداد بازدید ها » 361

آفتاب كرمانشاه: استاندار کرمانشاه اعلام کرد: شهر کرمانشاه در برنامه ششم توسعه جزو مناطق جنگی کشور قرار گرفت که با مزایایی همراه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه امروز (27 اسفند) شورای اداری استان به تشریح رویدادهای مهم امسال پرداخت.

حرکت "قطارها" سال آینده به یک روز در میان افزایش می‌یابد

بازوند یکی از مهم ترین و شیرین ترین اتفاقات سال گذشته را راه اندازی راه آهن کرمانشاه-ملایر عنوان کرد و افزود: با راه اندازی این قطار، کرمانشاه به خطوط ریلی کشور متصل شد.

وی از افزایش تردد قطارها در سال آینده خبر داد و افزود: قرار است از سال آینده حرکت قطارها به یک روز درمیان افزایش یابد.

بازوند در ادامه از سفر معاون اول رییس جمهور به استان در اردیبهشت ماه امسال به عنوان یکی از دیگر از اتفاقات مهم امسال یاد کرد و افزود: در این سفر 5000 واحد مسکونی مناطق زلزله زده به بهره برداری رسید.

وی افزود: از آن زمان تاکنون نیز بیش از 20 هزار واحد مسکونی دیگر در این مناطق احداث شده که باید به یاد داشته باشیم این مهم تنها با مشارکت خوب مردم رقم خورده است.

2 تفاهم نامه سرمایه گذاری بیش از 200 میلیون یورویی در دست اقدام داریم

استاندار کرمانشاه از همایش سرمایه گذاری استان به عنوان یکی از اتفاقات مهم دیگر امسال یاد کرد وافزود: کمتر همایش سرمایه گذاری در استان های دیگر داشته ایم که یکی از سران قوا در آن حاضر باشد و خوشبختانه این اتفاق برای همایش سرمایه گذاری کرمانشاه افتاد و رییس مجلس شورای اسلامی در این همایش حضور پیدا کرد.

وی به انعقاد تفاهم نامه های متعدد در حوزه های مختلف در این همایش اشاره کرد وافزود: دو تفاهم نامه مهم این همایش با ارقام هر کدام حدود 120 میلیون یورو در حال پیگیری و انجام است که یکی به مرحله قرارداد رسیده است.

استاندار کرمانشاه به زلزله 6.4 ریشتری آذرماه امسال هم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با توجه به بازسازی های صورت گرفته در مناطق زلزله زده این زلزله چندان خسارتی نداشت و هیچ یک از واحدهای احداثی آسیب ندید و این به خاطر عملکرد و نظارت خوب بنیاد مسکن در امر بازسازی است.

بازوند کلانشهر شدن کرمانشاه را هم یکی دیگر از اتفاقات مهم امسال عنوان کرد و افزود: بالاخره بعد از 15 سال از اعلام هشتمین کلانشهر کشور، کرمانشاه به عنوان نهمین کلانشهر کشور اعلام شد که این امر ویژگی ها و مزایایی برای شهر دارد.

وی کلانشهر شدن را عاملی موثر در جذب سرمایه گذاری دانست و افزود: از طرفی انتظارات مردم کرمانشاه هم با توجه به کلانشهر شدن شهرشان تغییر می کند.

بازوند با بیان اینکه کلانشهرها باید به شهرهای همجوار خود خدمات دهند، گفت: خدمات دهی به شهرهای همجوار مستلزم ایجاد زیرساخت هایی از جمله دهکده لجستیک، ارتقا دانشگاه ها و بیمارستانها و ... است که مدیران استان و بویژه شهردار کرمانشاه باید در این زمینه توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: مدیران باید در سال آینده با دید جدیدی به کرمانشاه نگاه کنند تا بتوانیم در کرمانشاه به عنوان یک کلانشهر خدمات خوبی به مردم ارائه دهیم.

بازوند در ادامه به تشریح عملکرد در مناطق زلزله زده استان پرداخت و افزود: طی مدت پس از زلزله 125 هزار واحد تخریبی در قالب واحدهای مسکونی، اقتصادی، تجاری و صنفی احداث شده که کار بسیار بزرگی است.

وی افزود: تنها در بحث منازل مسکونی 27 هزار واحد تاکنون احداث شده و از مجموع 67 هزار واحد تعمیری هم کار تعمیر 65 هزار واحد به پایان رسیده است.

شهر کرمانشاه "منطقه جنگی" اعلام شد

استاندار کرمانشاه در ادامه از اعلام منطقه جنگی شدن شهر کرمانشاه خبر داد وافزود: با پیگیرهای بسیار و جلسات متعدد با سرلشکر باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح و نیز پیگیری های سردار عظیمی و سردار ریحانی شهر کرمانشاه در قانون برنامه ششم توسعه جزو مناطق جنگی قرار گرفت.

بازوند اعلام کرد: نامه اعلام این موضوع روز گذشته به دست ما رسید که عیدی شیرینی برای مردم کرمانشاه خواهد بود.

"اشتغال" و "بازسازی مناطق زلزله زده" اولویت استان در سال 98

استاندار کرمانشاه در ادامه به تشریح اولویت های کاری استان در سال آینده پرداخت و افزود: همچنان اشتغال اولویت اول استان خواهد بود و از مدیران استان انتظار میرود این مهم را همواره اولویت کاری خود قرار دهند.

بازوند تصریح کرد: همچنین معاونت اقتصادی استانداری به همراه رییس سازمان برنامه و بودجه و مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی باید هرچه سریعتر سند اشتغال استان را تدوین کنند تا بتوانیم اولویت های کاری در این حوزه را بر اساس آن عملیاتی کنیم.

وی به بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده هم اشاره کرد وافزود: این بیانیه راهبرد اساسی برای امروز و فردای کشور است و اگر همت کرده و آن را اجرایی کنیم میتواند گره گشای بسیاری مشکلات کشور باشد.

وی به بیان دو چالش مهم دراین بیانیه اشاره کرد و افزود: دو چالش فرهنگی و اقتصادی در این بیانیه بسیار مورد تاکید قرار گرفته است و با تاکید رهبر معظم انقلاب بر استفاده از ظرفیت نیروهای جوان به نظر میرسد رفع این دو چالش با حضور و استفاده از ظرفیت جوانان امکان پذیر است.

بازوند به استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت جوانان دراین بیانیه اشاره کرد و افزود: در این بیانیه 40 مورد قید جوان به کار رفته است و مدیران باید به این مهم توجه داشته باشند که از ظرفیت جوانان هرچه بیشتر و بهتر استفاده شود.

استاندار کرمانشاه به ظرفیت های مغفول مانده در کشور و استان اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در این رابطه به درستی اشاره داشته اند و باید در همین راستا و جهت بهره گیری هرچه بیشتر از ظرفیت ها و منابع استان تلاش کنیم.

بازوند از شورای فرهنگ عمومی استان خواست تا ورود جدی به بحث بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشند و مواردی که در این بیانیه مطرح شده و ضرورت دارد به برنامه کاری تبدیل شوند را اعلام کنند.

استاندار کرمانشاه پیگیری بازسازی و رفع مشکلات مناطق زلزله زده را از دیگر اولویت های استان در سال آینده عنوان کرد و افزود: از روز اول عهد بستیم که همواره کنار زلزله زدگان خواهیم بود و بر این عهد تا پایان خواهیم بود و سال آینده نیز ارائه خدمات به مناطق زلزله زده ومباحث مربوط به بازسازی باید اولویت همه دستگاه ها باشد.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 استاندار كرمانشاه   مناطق جنگی  کرمانشاه  

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

رئیس هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه معرفی شد

قیمت‌های نامتعارف مسکن توجیهی ندارد/ نظارت اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و تعزیرات حکومتی هم در دقیق‌تر و جدی تر وجود داشته باشد.

نگاهی تاریخی به روسای کمیسیون امنیت ملی مجلس

معافیت سربازی فرزندان "ایثارگران" لغو شد/ مشمولان متاهل غایب به ازای هر فرزند 3 ماه "کسر خدمت" می‌گیرند

فردا آخرین مهلت ثبت نام عتبات دانشگاهیان/قرعه کشی ۳۰ خرداد

با مدیرانی که از عوامل آتش‌سوزی‌ها شکایت نکنند، برخورد می‌شود

رابطه خواب و سلامت پوست

سردار «جاویدان» فرمانده انتظامی کرمانشاه شد

نحوه استفاده اصحاب رسانه از تسهیلات بیمه تکمیلی اعلام شد

استاندارکرمانشاه: کرمانشاه 2020 ظرفیت گردشگری غرب ایران را به دنیا معرفی می‌کند

قیمت رهن و اجاره مسکن در نقاط مختلف اسلام آبادغرب اعلام شد

داوطلبان منتظر تعویق زمان کنکور نباشند/تعریف ظرفیت اضافه برای داوطلبان سیل زده

جهاد سازندگی یکی از سازمان‌های مؤثر در انقلاب اسلامی ایران بود

اگر کسی بخواهد برجام را بعد از این دو ماه ادامه دهد، وثوق الدوله این زمان است؛ در تاریخ اسمش به نام جاسوس انگلیس ثبت خواهد شد / اگر مقاومت شود، خداوند با 5000 فرشته علامت‌دار، مومنان را یاری خواهد کرد / از کجا معلوم مذاکره‌ای که الان ساز می‌کنند به نتیجه برسد، حرم امام رضا، بقیع نشود؟

ترامپ در دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر انقلاب تحقیر شد / حجاب موعظه و نصحیت نیست، قانون است؛ احسنت بر فرمانده ناجا که گفت با قانون‌شکنان برخورد خواهد شد / حمایت از آمران و ناهیان باید از سوی مردم باشد؛ مانند حمایتی که از راننده اسنپ شد / در ماجرای هنجارشکنی مازندران، دستگاه قضایی خوب وارد شده؛ الحمدلله اراده جدی است

تصویب آیین نامه اجرایی قانون مقابله با تقلب علمی

نخست وزیر ژاپن وارد تهران شد / دیدار با روحانی عصر امروز؛ ملاقات با رهبر معظم انقلاب فردا / تجمع «خودجوش» تعدادی از اصولگرایان در مهرآباد، همزمان با ورود آبه

فرمانده ناجا: کشف حجاب جرم است / با متخلفان کشف حجاب در خودروها برخورد می‌شود / اگر افراد اعتراض دارند، فرم پر کنند تا به آن رسیدگی شود

آتش سوزی مزارع گیلانغرب را فرا گرفت آتش سوزی مزارع گیلانغرب را فرا گرفت

تحجر فکری برخی از مدیران سبب فراری شدن سرمایه‌گذاران شده است.

برداشت انگور از تاکستانهای قصرشیرین آغاز شد

مدیر پایگاه: برای ادامه پروژه‌های عمرانی مجموعه جهانی"بیستون" منتظر اعتبار هستیم

"علی‌حیدر کرمی" مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های کرمانشاه شد

کدام مسئولان نظام باید دارایی خود، همسر و فرزندان‌شان را اعلام کنند؟

بازوند با خانواده «میترا استاد» تماس نگرفته، به خوزستان هم نمی‌رود

هیولاهای گهواره بزمجه از آب درآمدند

معاون استاندار کرمانشاه سه راهکار عملیاتی برای رونق صنایع دستی ارائه کرد

رابطه ایران و آمریکا احتیاجی به میانجی ندارد/ برخی برای رسیدن به قدرت عجله دارند

کمک ۴۵ میلیاردی به سیل‌زدگان کرمانشاه بزودی پرداخت می‌شود

تصویب استفساریه پرداخت مزایای مناطق جنگی به بازنشستگان

قیمت قربانی حج ۹۸ اعلام شد

سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد

تغییر در نحوه برگزاری آزمون آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی

معتمدی، سرپرست جمعیت هلال احمر کرمانشاه شد

طرحهای اشتغال با ارزش بیش از یک میلیارد تومان پالایش می‌شوند

مصری امضایش را پس گرفت؛ استیضاح سلطانی فر از حدنصاب افتاد

۱۵ هکتار از اراضی مرتعی بیستون در آتش سوخت+ عكس

توزیع کارت کنکور کارشناسی ارشد از 20 خرداد

کواکبیان، ذوالنوری و فلاحت‌پیشه گزینه‌های ریاست کمیسیون امنیت ملّی هستند

«مجتبی‌ زینی‌وند» سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد

دادستانی ورود کرد/ جلسه فوری برای رسیدگی به وضعیت اجاره بها در اسلام آباد غرب

آغاز ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد از امروز

نخست وزیر ژاپن در سفر به تهران احتمالا پیشنهاد کند روحانی و ترامپ پاییز امسال در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، دیدار کنند / شینزو آبه سال ۱۳۶۲ همراه با پدرش که وزیر خارجه بود، برای میانجیگری بین ایران و عراق به تهران آمده بود

دهم تیر، زمان اعلام احزاب دارای پروانه فعالیت سیاسی

کرمانشاهیان ۳ میلیارد تومان "زکات فطره" پرداخت کردند

خبرهای خوش زیست‌محیطی برای دیار سنگ و آب/ افزاش گونه های نادر گیاهی و جانوری

پذیرش استعفای بطحایی / استعفای او بابت کاندیداتوری در انتخابات مجلس است

مردم فریب آگهی های های جعلی استخدامی را نخورند

زکات فطره 8000 تومان است

مزارع دشت ذهاب طعمه حریق سیگار راننده کمباین شد/ 78.1 هکتار در آتش سوخت

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید