آفتاب کرمانشاه

جلسه انتخاب شهردار؛ بازهم بی نتیجه

شناسه خبر » 278111

تاریخ انتشار » 1397/05/23-07:31

تعداد بازدید ها » 367

آفتاب كرمانشاه: اعضای شورای شهر کرمانشاه امروز هم برای چندمین بار برای انتخاب شهردار کرمانشاه دور هم جمع شدند که این جلسه بازهم بدون نتیجه پایان یافت.


به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با گذشته بیش از یک ماه از انتخاب سرپرست شهرداری، بحث انتخاب شهردار کرمانشاه امروز (22 مرداد) برای چندمین بار در دستور کار اعضای شورا قرار گرفت.


رسول آزادی رییس شورای شهر کرمانشاه باز هم در ابتدای جلسه بر لزوم انتخاب هرچه سریعتر شهردار کرمانشاه تاکید کرد وگفت: روز گذشته دو نفر از اعضای شورا (غلامرضا امیری و حجت الله موسوی اجاق) حضور نداشتند که به احترام آنها بحث انتخاب شهردار مطرح نشد و به جلسه امروز موکول شد و در این جلسه باید در این زمینه تصمیم گیری شود.


موسوی اجاق در ادامه تاکید کرد: که تا گزینه های تصدی پست شهرداری معرفی و در جلسه شورا حاضر نشده و ارائه برنامه نکنند، انتخاب شهردار ممکن نیست.


مازیار رضایی هم در ادامه این صحبت ها امضای برگه شهردار شدن غلامرضا امیری را به موسوی اجاق یادآورشد و تاکید کرد: در جلسه دیروز هم مقرر شد که ابتدا تکلیف شهردار شدن آقای امیری مشخص شود و بعد سراغ گزینه های دیگر برویم.


با ادامه دار شدن بحث، رسول آزادی از تک تک اعضا خواست نظر خود را در زمینه تعیین تکلیف غلامرضا امیری وانتخاب شهردار در جلسه امروز شورا مطرح کنند که مورد موافقت برخی اعضا قرار گرفت و برخی دیگر مهلت بیشتری خواستند و با انتخاب شهردار در این جلسه مخالفت کردند.


غلامرضا امیری بعد از بحث اعضای شورا و اعلام نظر آنها انگار از این تعارفات خسته شده باشد از همه اعضا خواست هر چه سریعتر تکلیف او را مشخص کنند.


امیری گفت: من کاندیدا تصدی شهرداری هستم و دوستان پیشنهاد دادند و من آمدم و اعضای شورا هم برای شهردار شدن بنده برگه‌ای امضا کردند که اصلا دوست ندارم در معذورات بمانند و باید نظر واقعی خود را بگویند، اما باید در این جلسه تکلیف بنده مشخص شود.


وی تاکید کرد: من دوست دارم تمام اعضا به من اعتماد کنند و دوست دارم هرچه سریعتر وضعیت من مشخص شود و درخواست دارم امروز رای گیری شود.


وی افزود: من تجربه 20 ساله در حوزه شهرداری و شورای شهر دارم و آمده‌ام عزت بدهم به شهرداری کرمانشاه و در انتخاب مدیران اجازه دخالت احدالناسی را نخواهم داد.


وی به شرایط اقتصادی نامناسب شهرداری کرمانشاه اشاره و تصریح کرد: در جلسه قبل هم گفتم که در این شرایط تصدی شهرداری کرمانشاه عملا بازی با آبروی خودم است و شرایط را به خوبی می‌دانم.


امیری تاکید کرد: من کاندیدا هستم و انصراف هم نمی‌دهم و اگر هم هیچ کس رای ندهد خودم مثل شهید مدرس یک رای می‌توانم به خودم بدهم و همان یک رای را می‌دهم. از دوستان هم می‌خواهم در رای دادن با من تعارف نداشته باشند ونظرشان را اعلام کنند.


وی افزود: از اعضای شورا می‌خواهم برای من تنها رای گیری کنید نه با کاندیداهای دیگر و مرا از این بلاتکلیفی هرچه سریعتر درآورید.


امیری تصریح کرد: دوستانی هم که نمی‌خواهند به من رای بدهند اعلام کنند و اگر الان با من مخالف هستند مخالفت آنها جوری نباشد که فردا لایحه ای به شورا دادیم با آن مخالفت کنند.


این عضو شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه برای شهردار شدن حداقل رای هشت عضو شورا را می‌خواهد گفت: من نمی خواهم شهردار حداقلی باشم و نیاز به رای همه اعضا دارم و با شش رای شهردار نمی‌شوم و حداقل هشت رای را برای شهردار شدن می‌خواهم.


وی گفت: در صورت انتخاب به‌عنوان شهردار، اجازه دخالت هیچ کس در امور شهرداری را نمی‌دهم.در ادامه سید احسان احسانی عضو دیگر شورا از همه اعضا خواست با صبر و تحمل پیش بروند و عجله ای برای انتخاب شهردار نداشته باشند


او گفت: آقای امیری شان بالایی دارند و شورا بیشتر به وجود ایشان نیاز دارد و بهتر است بیشتر در این زمینه تامل کنند.


وی افزود: از طرفی اسم برخی افراد در لیست پیشنهادی گزینه های تصدی شهرداری کرمانشاه مطرح شده که حتی روح برخی از آنها هم خبر ندارد. بهتر است صبر کنیم و این افراد بیایند و برنامه ارائه بدهند و بعد تصمیم گیری کنیم.


احسانی به دعوتنامه استانداری از اعضای شورای شهر اشاره کرد و افزود: دعوتنامه ای از طرف استاندار به شورا آمده که فردا جلسه ای با حضور ایشان و اعضای شورا و معاونت عمرانی استانداری تشکیل شود و پیشنهاد من این است که بعد از این جلسه در خصوص انتخاب شهردار تصمیم گیری شود.


احمدزاده اما به دفاع از غلامرضا امیری برخواست و به اعضای شورا امضای برگه شهردار شدن امیری را یادآور شد گفت: من احساسی امضا نکردم و به توانایی آقای امیری اعتماد و اعتقاد دارم و معتقدم ایشان تنها کسی است که می‌تواند کشتی به گل نشسته شهرداری کرمانشاه را دوباره به حرکت دربیاورد.


وی افزود: همین حالا 60 درصد حقوق و مزایای پرسنل شهرداری کرمانشاه که باید سرماه بدهیم جمع نشده است و در این شرایط آقای امیری دارند ایثار می‌کنند و من به توان ایشان اعتقاد دارم.


این عضو شورا گفت: ما برای ایشان امضا زدیم. من کاری به دوستان ندارم اما من احساسی امضا نزدم. به خدا داریم با سرنوشت شهر بازی میکنیم.


وی افزود: یک روزتاخیر در انتخاب شهردار خیانت به شهر و مردم است و باید این کار سریع انجام شود. تجربه سنوات قبل را دارم و می‌دانم فردی می‌آمد با دو پرونده رزومه کاری اما ما از قبل گزینه شهرداری را در ذهن داشتیم و عملا این جلسات خروجی نداشت و نمایشی بود.


در ادامه با بالا گرفتن بحث ها تقاضای غیرعلنی کردن جلسه مطرح شد که با رای سید احسان احسانی، کامران ملکی، ابراهیم مرادی، غلامرضا امیری، سالار احمدزاده و سید حجت الله موسوی اجاق تصویب شد و در نهایت جلسه تنها با ارائه یک لیست یازده نفره از گزینه های تصدی شهرداری و بی نتیجه ماندن سرنوشت غلامرضا امیری برای تصدی شهرداری کرمانشاه پایان یافت.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 كرمانشاه انتخاب شهردار 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه: وقتی رتبه اول بیکاری بودیم همه قبول کردند، حالا چرا نسبت به کاهش آن تردید دارند

آغاز ثبت نام وام ۲۰میلیونی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری‌۹۸

مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه اعلام کرد: رانندگان متقاضی سرویس مدارس ۲۲ تیر تا ۱۰ مرداد فرصت ثبت نام دارند

جو بایدن: آمریکا را به برجام بازمی‌گردانم

شکست والیبال ایران مقابل لهستان

بیکارترین استان کشور + نمودار

سردار کمالی: کچل کردن از سربازی حذف شد

صادق زیباکلام: انصافا فقط دولت مقصر نیست

یک تیم تروریستی در منطقه عمومی جوانرود منهدم شد

برای داوطلبان مجاز؛ انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸ از امروز آغاز می شود

کِشتی کِشتی "قیرطبیعی" استان را به صورت خام می‌برند و کاری نمی‌کنیم/ محدودیت دانش و تکنولوژی داریم

"گیوه" و "گلیم هرسین" به برند صنایع‌دستی استان تبدیل شده‌ است

استاندار کرمانشاه: پرونده "گلیم و گبه" تا یک ماه آینده بسته می‌شود

کولبر اسلحه ندارد/ کولبر با نقص عضو هم داریم/ کولبر‌ها زیادی در زمستان یخ زده‌اند

فلاحت پیشه: گام دوم با ملاحظات دیپلماتیک برداشته شد/ در دام افراطی گری نیفتیم

سردار باقری: توقیف نفتکش ایرانی بی‌پاسخ نخواهد ماند / در زمان و مکانی مناسب، پاسخ می‌دهیم / راهبرد فعلی ما «مقاومت فعال» است / دست برتر را داریم

نمایشگاه سراسری "صنایع‌دستی" در کرمانشاه برپا می‌شود

ساعت کاری ادارات کرمانشاه به روال قبل برگشت

امروز؛ اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد/ شیوه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد اصلاح شد/تعیین حدنصاب قبولی در آزمون سال جاری

عزم دولت بر حراست و پاسداري از رأي و خواست مردم است/ امروز نياز به وحدت، انسجام و همبستگي اجتماعي داريم

بزرگترین ضربه‌ای که به اصلاح‌طلبان وارد شده است

بیداری پالایشگاه ۵۷ هزار میلیاردی از خواب ۱۳ ساله

پیرترین کنکوری امسال: علوم سیاسی و زبان انگلیسی را دوست دارم

مهلت ثبت‌نام فرهنگیان در طرح «معلم تمام‌وقت» تا شهریور

غنی‌سازی ایران برای بمب اتم نیست / آقای ترامپ! تو حمله را به علت دیگری لغو کردی؛ حتماً با خود گفته ای وقتی ایران پهپاد رادارگریز را در ارتفاع 56 هزار پایی ساقط کرده با ناو آمریکا که مقابل چشم است، چه خواهد کرد؟ / اگر بخواهیم به اسرائیل حمله کنیم، کافیست نیروگاه اتمی دیمونا را با موشک بزنیم / با این کار رژیمی که ۲۰۰ کلاهک دارد چندین بار اسرائیل را «شخم زده» ببیند / نام دولت‌تان که «تدبیر و امید» است و می‌گویید کلید را هم دارید؛ اگر دیدید قفل‌ها با کلید‌تان باز نمی‌شود لااقل آن را با چکش باز کنید

حجاج حکم نماینده کشور را دارند/مالیات، یکی از راه‌های رهایی از اقتصاد نفتی

دکتر نوبخت هفته آینده در کرمانشاه /رونمایی از سند اشتغال

جذب ۲۲۰ آتش نشان در شهرداری‌های کرمانشاه

بریتانیا نفتکش "حامل نفت ایران به مقصد سوریه" را توقیف کرد

آغاز اعزام حجاج از فرودگاه کرمانشاه از 30 تیر

نان بربری شورترین نان کشور است

5 نکته در استقبال از برکناری مدیرکل زندان‌های تهران/به فال نیک می‌گیریم آقای‌ رییسی...

در نخستین روز از کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد چه گذشت؟

سه فاکتور برنامه ریزی هوشمندانه، تلاش شجاعانه و اقدام جسورانه ضرورت حرکت در مسیر توسعه استان است/در پروسه توسعه همه شریک و ذینفع هستند

شنود‌ها بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی و قانون انجام می‌شود / در سال‌های قبل یک شبکه جاسوسی آمریکا در تمام کشور‌های دنیا را شناسایی کردیم؛ اطلاعات این شبکه به کشور‌های دوست از جمله چین هم داده شد / شبکه دیگری در نیمه دوم سال ۹۷ شناسایی شد؛ عوامل این شبکه در مراکز حساس نظامی، وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی مشغول بودند؛ دو نفر به حبس طویل‌المدت و تعدادی دیگر به اعدام محکوم شدند / حکم دادگاه «محمدرضا خاتمی» صادر شد

۲ نفر در کرمانشاه به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند

دستگاه قضا آتش‌سوزی کارخانه مشتقات نفتی کرمانشاه را پیگیری می‌کند

چالش نگهداری سلاح در مرزهای غربی/ تهیه اسلحه در کمتر از نیم ساعت!

رأی دیوان عالی کشور: برابری دیه زنان و مردان

هرسین 20 تیر میزبان کاروان زیر سایه خورشید می شود

ملی‌پوش سابق پاورلیفتینگ ایران مدال‌هایش را برای فروش گذاشت

ظریف :ذخایر اورانیوم غنی شده ایران از مرز ۳۰۰ کیلوگرم عبور کرده است

مهار آتش‌سوزی واحد فرآوری مشتقات نفتی در کرمانشاه/ یک نفر جان باخت

نکاتی درباره نوشیدنی‌های قبل از خواب دمنوش بابونه چای نوشیدنی چای

آب پاکی سردار کمالی روی دست مشمولان غایب / برخورد با غایبان سربازی

انتخابات سازمان نظام پرستاری ۲۱ تیرماه برگزار می شود

مدیر کل کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه معرفی شد

جدول نهایی لیگ ملت‌های والیبال 2019؛ فینالسیت‌ها مشخص شدند

مولوی عبدالحمید: اسلام دین مذاکره و گفت‌وگو است/حق توهین به مقدسات مردم را نداریم

اینستکس ساز و کاری است که اثر سیاسی آن برای گذر از دام افراطیون مهم‌تر از گشایش‌های اقتصادی آن است

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید