آفتاب کرمانشاه

انجام بررسی نهایی واریز وجوه به حساب مالباختگان پرونده "گلیم و گبه"

شناسه خبر » 278110

تاریخ انتشار » 1397/05/23-07:20

تعداد بازدید ها » 539

آفتاب كرمانشاه: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: بررسی های نهایی را برای واریز وجوه به حساب مالباختگان پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان انجام داده ایم.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدحسین صادقی امروز(22 مرداد) در نشستی خبری که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد، درخصوص آخرین وضعیت پرونده گلیم وگبه کرمانشاهان، اظهارکرد: پس ازقطعی شدن حکم متهم این پرونده، تلاش ها برای اعاده وجوه باقی مانده آغاز شد و در حال حاضر نیز دستگاه قضا آماده واریز وجوه به حساب مالباختگان است.

وی اضافه کرد: کار بانکی و بررسی نهایی جهت واریز وجوه به حساب مالباختگان انجام شده و اینکه این واریز به حساب هرمالباخته چه میزان و چه زمانی باشد، بزودی درخصوص آن تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهیم کرد.

به گفته صادقی وجوه جمع آوری شده در حساب شخص یا دستگاه خاصی نیست، بلکه در یک حساب سودده واریز شده و سودی که به آن اضافه می شود به اصل سرمایه مردم بازمی گردد.

دادستان کرمانشاه درادامه به موضوع قتل عادل کرمی عضو تیم ملی سرکل کبدی ایران اشاره کرد و گفت: پس از اعلام خبر قتل این ورزشکار کرمانشاهی، موضوع را شخصا پیگیری کردم و دستگاه قضایی نیز رسیدگی جدی و قاطعی در پرونده این قتل خواهد داشت.

وی تصریح  کرد: از آنجایی که این قتل از نوع قتل های هیجانی بوده باید تلاش کنیم تا آستانه تحمل جامعه را بالا ببریم، بطوریکه اگر مردم مطالبه ای دارند آن را از طریق گفت و گو حل کنند، در غیراینصورت از مجاری قانونی وارد عمل شوند، چرا که اینگونه اقدامات توجیهی ندارد.

صادقی تاکید کرد: از سوی دیگر قابلیت گفت و گو و مهارت کلامی درمیان جامعه ما ضعیف بوده و بزرگترها نیز همانند سابق مداخله به هنگامی در اختلافات نمی‌کنند.

وی همچنین به پرونده قتل سال گذشته آرامستان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: دادگاه این پرونده پس از دستگیری همه متهمین و مرتبطین بزودی تشکیل خواهد شد. درخواست داده ایم که دستگاه قضایی جلسه رسیدگی به پرونده این جنایت را بصورت علنی برگزار کند.

دادستان کرمانشاه در ادامه به موضوع حضور خبرنگاران درجلسات دادگاه پرداخت و گفت: طبق قانون جلساتی که علنی نیست حضور اصحاب رسانه در آن ممنوع است و درجلساتی نیز که علنی‌ باشد خبرنگاران نمی توانند محتوای مذاکراتِ در دادگاه را منتشر کنند.

وی همچنین با اشاره به آغاز رسیدگی به پرونده تخلفات کمیسیون ماده 100 شهرداری کرمانشاه عنوان کرد: علت تاخیر بوجود آمده در روند رسیدگی به این پرونده نیاز به انجام بررسی های لازم و کار کارشناسی و حسابرسی است که زمانبر است.

مدعی العموم کرمانشاه با بیان اینکه در پرونده کودک غرق شده در رودخانه چم بشیر نیز دو دستگاه مقصر شناخته شدند، افزود: کیفرخواست این پرونده آماده ارسال به دادگاه است. همچنین باید وضعیت فعلی این رودخانه ساماندهی شود.

وی به تخلیه نخاله های ساختمانی در ورودی ها و خروجی های شهر که چهره شهر را مخدوش کرده اشاره کرد و گفت: متاسفانه شهرداری برای یافتن محلی که بتواند تخلیه نخاله ها را در آن انجام دهد با مشکل مواجه شده، اما درخواست داده ایم که سریعتر این مشکل را برطرف کند.

دادستان کرمانشاه همچنین بااشاره به شرایط اقتصادی موجودجامعه و تلاش عده ای برای سوء استفاده از این وضعیت، اعلام کرد: سازمان تعزیرات و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان متولی شناسایی و برخورد با این دسته افراد هستند که با احتکار اقلام مصرفی مردم، زمینه دسترسی آنان به این اقلام را محدود می کنند.

وی درخصوص فعالیت شرکت اسنپ و یا شرکت های مشابه آن درکرمانشاه نیز عنوان کرد: این نوع از شرکت ها برای فعالیت باید دارای دو مجوز باشند. یکی مجوز فعالیت در فضای مجازی که باید کشوری اخذ شود و مجوز دیگر که باید از شهرداری استان ها اخذ کنند که این شرکت به علت عدم اخذ مجوز استانی از سوی دستگاه متولی آن و نه دستگاه قضایی پلمب شده بود.

صادقی در ادامه به بیان جایگاه ارزشمند خبرنگاران اشاره کرد و گفت: تاثیری که رسانه ها می توانند در جهت دهی افکار عمومی و مطالبات دارای اولویت مردم داشته باشند، نشان دهنده اهمیت کارر سانه ای است.

وی داشتن انگیزه، قریحه، استعداد، حوصله، بردباری، نگاه دقیق و موشکافانه به موضوعات را از ویژگی های خبرنگاران عنوان کرد و افزود: خبرنگاران نباید به برداشت های سطحی از موضوعات اکتفاء کنند و از تاثیردادن احساسات در نشر و انتشار اخبار پرهیز کنند.

دادستان کرمانشاه وجود فضای رقابتی را نیز موثر در ارتقاء کیفیت کار رسانه ها دانست و اضافه کرد: اگر می‌خواهیم جامعه ای مترقی داشته باشیم، باید رسانه های فعال و پویایی نیز داشته باشیم که با موضوعات مختلف و مطالبات مردم را با شفافیت به سمع مدیران تصمیم گیرنده برسانند.

وی همچنین از رسانه های استان خواست در خصوص آسیب های اجتماعی نگاه تحلیلی توام با ارائه راهکار داشته باشند.
 
وی خواستار ورود رسانه های استان دربحث آموزش حقوقی به شهروندان شد و اعلام کرد: اگر شهروندان آگاهی و دانش حقوقی داشته باشند و فرهنگ صلح وسازش را در بین آنان ترویج دهیم، حجم مراجعات غیرضروری به دستگاه قضایی کاهش یافته و دستگاه قضا می تواند به مطالبات به حق مردم با دقت و زمان بیشتر رسیدگی کند.

دانیال هودرجی سخنگوی پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان نیز در این نشست با اشاره به تلاش مسئولین و نمایندگان استان برای مطرح  کردن پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان در سطح ملی، عنوان کرد: خوشبختانه نتیجه این پیگیری ها منجر به این شد که موضوع در سطح روسای سه قوه مطرح شود.

وی یادآو رشد: با این وجود متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم منابعی غیر از دارایی متهم پرونده را برای پرداخت به مالباختگان تامین کنیم
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

  پرونده گلیم و گبه   واریز وجوه   حساب مالباختگان  دادستان كرمانشاه 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه معرفی شد

دهقان، صادقی مقدم و طحان نظیف اعضای حقوقدان شورای نگهبان شدند

انتشار «دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضائیه»

تبلیغات پیش از موعد کاندیداها تخلف است و رصد می‌شود

برخورد سلیقه ای با قانون منع به کارگیری بازنشستگان؛کسانی که لابی قوی‌تر داشتند،باقی می ماند

منع کاندیداتوری بیش از سه دوره ای نمایندگان مجلس برداشته شد

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه: وقتی رتبه اول بیکاری بودیم همه قبول کردند، حالا چرا نسبت به کاهش آن تردید دارند

آغاز ثبت نام وام ۲۰میلیونی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری‌۹۸

مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه اعلام کرد: رانندگان متقاضی سرویس مدارس ۲۲ تیر تا ۱۰ مرداد فرصت ثبت نام دارند

جو بایدن: آمریکا را به برجام بازمی‌گردانم

شکست والیبال ایران مقابل لهستان

بیکارترین استان کشور + نمودار

سردار کمالی: کچل کردن از سربازی حذف شد

صادق زیباکلام: انصافا فقط دولت مقصر نیست

یک تیم تروریستی در منطقه عمومی جوانرود منهدم شد

برای داوطلبان مجاز؛ انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸ از امروز آغاز می شود

کِشتی کِشتی "قیرطبیعی" استان را به صورت خام می‌برند و کاری نمی‌کنیم/ محدودیت دانش و تکنولوژی داریم

"گیوه" و "گلیم هرسین" به برند صنایع‌دستی استان تبدیل شده‌ است

استاندار کرمانشاه: پرونده "گلیم و گبه" تا یک ماه آینده بسته می‌شود

کولبر اسلحه ندارد/ کولبر با نقص عضو هم داریم/ کولبر‌ها زیادی در زمستان یخ زده‌اند

فلاحت پیشه: گام دوم با ملاحظات دیپلماتیک برداشته شد/ در دام افراطی گری نیفتیم

سردار باقری: توقیف نفتکش ایرانی بی‌پاسخ نخواهد ماند / در زمان و مکانی مناسب، پاسخ می‌دهیم / راهبرد فعلی ما «مقاومت فعال» است / دست برتر را داریم

نمایشگاه سراسری "صنایع‌دستی" در کرمانشاه برپا می‌شود

ساعت کاری ادارات کرمانشاه به روال قبل برگشت

امروز؛ اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد/ شیوه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد اصلاح شد/تعیین حدنصاب قبولی در آزمون سال جاری

عزم دولت بر حراست و پاسداري از رأي و خواست مردم است/ امروز نياز به وحدت، انسجام و همبستگي اجتماعي داريم

بزرگترین ضربه‌ای که به اصلاح‌طلبان وارد شده است

بیداری پالایشگاه ۵۷ هزار میلیاردی از خواب ۱۳ ساله

پیرترین کنکوری امسال: علوم سیاسی و زبان انگلیسی را دوست دارم

مهلت ثبت‌نام فرهنگیان در طرح «معلم تمام‌وقت» تا شهریور

غنی‌سازی ایران برای بمب اتم نیست / آقای ترامپ! تو حمله را به علت دیگری لغو کردی؛ حتماً با خود گفته ای وقتی ایران پهپاد رادارگریز را در ارتفاع 56 هزار پایی ساقط کرده با ناو آمریکا که مقابل چشم است، چه خواهد کرد؟ / اگر بخواهیم به اسرائیل حمله کنیم، کافیست نیروگاه اتمی دیمونا را با موشک بزنیم / با این کار رژیمی که ۲۰۰ کلاهک دارد چندین بار اسرائیل را «شخم زده» ببیند / نام دولت‌تان که «تدبیر و امید» است و می‌گویید کلید را هم دارید؛ اگر دیدید قفل‌ها با کلید‌تان باز نمی‌شود لااقل آن را با چکش باز کنید

حجاج حکم نماینده کشور را دارند/مالیات، یکی از راه‌های رهایی از اقتصاد نفتی

دکتر نوبخت هفته آینده در کرمانشاه /رونمایی از سند اشتغال

جذب ۲۲۰ آتش نشان در شهرداری‌های کرمانشاه

بریتانیا نفتکش "حامل نفت ایران به مقصد سوریه" را توقیف کرد

آغاز اعزام حجاج از فرودگاه کرمانشاه از 30 تیر

نان بربری شورترین نان کشور است

5 نکته در استقبال از برکناری مدیرکل زندان‌های تهران/به فال نیک می‌گیریم آقای‌ رییسی...

در نخستین روز از کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد چه گذشت؟

سه فاکتور برنامه ریزی هوشمندانه، تلاش شجاعانه و اقدام جسورانه ضرورت حرکت در مسیر توسعه استان است/در پروسه توسعه همه شریک و ذینفع هستند

شنود‌ها بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی و قانون انجام می‌شود / در سال‌های قبل یک شبکه جاسوسی آمریکا در تمام کشور‌های دنیا را شناسایی کردیم؛ اطلاعات این شبکه به کشور‌های دوست از جمله چین هم داده شد / شبکه دیگری در نیمه دوم سال ۹۷ شناسایی شد؛ عوامل این شبکه در مراکز حساس نظامی، وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی مشغول بودند؛ دو نفر به حبس طویل‌المدت و تعدادی دیگر به اعدام محکوم شدند / حکم دادگاه «محمدرضا خاتمی» صادر شد

۲ نفر در کرمانشاه به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند

دستگاه قضا آتش‌سوزی کارخانه مشتقات نفتی کرمانشاه را پیگیری می‌کند

چالش نگهداری سلاح در مرزهای غربی/ تهیه اسلحه در کمتر از نیم ساعت!

رأی دیوان عالی کشور: برابری دیه زنان و مردان

هرسین 20 تیر میزبان کاروان زیر سایه خورشید می شود

ملی‌پوش سابق پاورلیفتینگ ایران مدال‌هایش را برای فروش گذاشت

ظریف :ذخایر اورانیوم غنی شده ایران از مرز ۳۰۰ کیلوگرم عبور کرده است

مهار آتش‌سوزی واحد فرآوری مشتقات نفتی در کرمانشاه/ یک نفر جان باخت

نکاتی درباره نوشیدنی‌های قبل از خواب دمنوش بابونه چای نوشیدنی چای

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید