آفتاب کرمانشاه

جلسه "انتخاب شهردار"؛ بازهم بی نتیجه/ مرخصي دو عضو شورا در جلسه مهم!

شناسه خبر » 278106

تاریخ انتشار » 1397/05/22-07:07

تعداد بازدید ها » 526

آفتاب كرمانشاه: شورای شهر کرمانشاه امروز برای چندمین بار و پس از دو هفته عدم تشکیل جلسه، موضوع انتخاب شهردار را در دستور کار خود قرار داد که باز هم بدون نتیجه پایان یافت.

 به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رسول آزادی رییس شورای شهر کرمانشاه در ابتدای جلسه امروز(یکشنبه) که با دستور کار انتخاب شهردار برگزار شد بر انتخاب هرچه سریعتر شهردار تاکید کرد و افزود: حتی یک ساعت تاخیر در انتخاب شهردار مساوی است با متضرر شدن شهر.  

آزادی افزود: امروز دو نفر از دوستان (غلامرضا امیری و سید حجت الله موسوی اجاق) بنا به دلایلی مرخصی رفته اند، هرچند ضرورت داشت با توجه به دستور کار مهم امروز در جلسه حضور می‌داشتند، اما به هر حال حق قانونی آنهاست و امروز در جلسه حاضر نیستند.

 وی گفت: هفته گذشته بحث حضور آقای امیری(عضو فعلی شورای شهر) به عنوان تنها کاندیدای رسمی تصدی شهرداری کرمانشاه مطرح شد که باید امروز تعیین تکلیف شود. برخی دوستان می‌گویند به صلاح نیست ایشان شهردار شود و بهتر است در شورا از تجربیاتشان استفاده شود و از طرفی خودشان اعلام کرده اند که باید همه اعضای شورا حضورشان را تایید کنند.  

آزادی ادامه داد: از طرف دیگر اسم برخی کاندیداهای دیگر تصدی شهرداری بصورت غیررسمی اعلام شده و ضروری است هرچه سریعتر بحث انتخاب شهردار را تعیین تکلیف کنیم.

 طیب حیدری عضو دیگر شورای شهر در تایید صحبت های رییس شورا بر لزوم انتخاب هرچه سریعتر شهردار تاکید کرد و افزود: سرپرست شهرداری هرچقدر هم که قوی باشد که هست، اما اختیارات کامل شهردار را ندارد و باید هرچه سریعتر شهردار انتخاب شود.  

وی افزود: از طرفی در این انتخاب باید نهایت دقت را داشته باشیم، چرا که با انتخاب خود بسیاری مشکلات احتمالی بعدی هم مرتفع می‌شود.

 مازیار رضایی دیگر عضو شورا هم تاکید کرد که قلبا و بدون هیچ اجباری برای شهردار شدن امیری برگه شهردار شدن او را امضا کرده و گفت: درخواست من این است ابتدا وضعیت ایشان تعیین تکلیف شود که کاندیدا هستند یا نیستند و بعد سراغ کاندیداهای دیگر برویم.  

رضایی افزود: در ضمن بهتر است شفاف بگوییم اگر قرار است بعد از انتخابات هیات رییسه، انتخاب شهردار برگزار شود، چرا هر بار جلسه برای انتخاب شهردار برگزار می‌کنیم. همچنین برای انتخاب شهردار بهتر است اجازه دهیم درجلسه بعدی دو عضو غایب هم حاضر شوند و هر یازده نفر با هم تصمیم گیری کنیم. 

این پیشنهاد مازیار رضایی در ادامه محل چالش اعضای شورای شهر شد و برخی مانند رسول آزادی و میثم موسوی اجاق بر تعیین تکلیف وضعیت شهردار در همین جلسه تاکید کردند و برخی دیگر مانند ابراهیم مرادی ترجیح دادند در جلسه بعدی و با حضور هر یازده نفر تصمیم گیری شود.

  طیب حیدری در ادامه با اشاره به قطعی بودن کاندیداتوری غلامرضا امیری پیشنهاد داد در این جلسه درخصوص وضعیت این کاندیدا تصمیم گیری شود.

 حیدری گفت: امروز بهتر است وضعیت آقای امیری به عنوان کاندیدای رسمی تصدی شهرداری مشخص شود و تلفنی با ایشان تماس بگیریم که هنوز هم تمایل دارند باشند یا خیر و سپس رای گیری کنیم.

 وی افزود: چه اعتمادی هست که در جلسه بعد همه اعضا باشند و باز عضوی غیبت نداشته باشد. بهتر است موضوع آقای امیری همین امروز تعیین تکلیف شود.  

سالار احمدزاده هم گفت: امروز و در این جلسه باید با خدا معامله کنیم و همه می‌دانیم هرگونه تاخیر در انتخاب شهردار باعث فرصت سوزی از شهر می‌شود.

 وی افزود: 45 روز است گزینه هایی مطرح شده و نباید کار به جایی برسد که همه چیز بی مزه شده و زمان از دست برود و مردم ما را متهم به سیاسی کاری در انتخاب شهردار کنند. از یک ماه پیش مصر بر انتخاب سریع شهردار بودم و معتقدم سرپرست هرچه قدر هم قوی نمی‌تواند جای شهردار را بگیرد.

 آزادی در ادامه جلسه پس از صحبت اعضا از آنان خواست در نهایت به احترام دو عضو غایب 24 ساعت مهلت داده و در جلسه فردا با حضور همه اعضا در خصوص انتخاب شهردار رای گیری شود، اما در ادامه با اصرار میثم موسوی اجاق مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت غلامرضا امیری، کامران ملکی دیگر عضو شورا دست به تلفن شد و با غلامرضا امیری تماس گرفت تا بصورت تلفنی و از راه دور جواب مثبت این عضو شورا را برای ادامه حضور به عنوان کاندیدای تصدی شهرداری کرمانشاه بگیرد.

 غلامرضا امیری هم که هفته پیش صراحتا اعلام کاندیداتوری کرده و با توزیع برنامه پنج ساله خود برای شهرداری تمایل خود را برای تصدی این پست اعلام کرده بود از پشت خط تلفن با قطعیت بار دیگر آمادگی خود را برای تصدی شهرداری کرمانشاه اعلام کرد.

 در ادامه بازهم بحث بر سر حضور همه اعضا و تعیین تکلیف در جلسات بعدی محل چالش اعضا شد که طیب حیدری پیشنهاد داد اول تکلیف غلامرضا امیری مشخص شده و درصورتی که امیری انتخاب نشد، بعد از آن به مدت یک هفته فراخوان عمومی بدهند که همه افرادی که احساس می‌کنند توانایی شهردار شدن شهری مانند کرمانشاه را دارند اعلام آمادگی کنند، اما این پیشنهاد چندان موافقی نداشت و پیمان موسوی اعلام کرد: اعلام فراخوان تنها وقت شورا را می‌گیرد و بهتر است از میان گزینه های معرفی شده چند فرد شاخص انتخاب شده و به رای همه اعضا گذاشته شوند. 

سید احسان احسانی اما تاکید کرد انتخاب اعضای شاخص بدون شنیدن برنامه های آنها امکان پذیر نیست و باید برنامه همه گزینه ها در شورا مطرح شده و بر اساس آن تصمیم گیری شود.

  در نهایت بعد از دو ساعت بحث و بررسی جلسه شورا بدون معرفی حتی یکی از کاندیداهای رسمی به جز غلامرضا امیری بدون نتیجه پایان یافت و مقرر شد در جلسه فردا اعضا مجددا در خصوص انتخاب شهردار بحث و بررسی کنند و اگر به نتیجه نرسیدند روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری جلسه فوق العاده تشکیل دهند
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 انتخاب شهردار  كرمانشاه  شورا 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه: وقتی رتبه اول بیکاری بودیم همه قبول کردند، حالا چرا نسبت به کاهش آن تردید دارند

آغاز ثبت نام وام ۲۰میلیونی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری‌۹۸

مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه اعلام کرد: رانندگان متقاضی سرویس مدارس ۲۲ تیر تا ۱۰ مرداد فرصت ثبت نام دارند

جو بایدن: آمریکا را به برجام بازمی‌گردانم

شکست والیبال ایران مقابل لهستان

بیکارترین استان کشور + نمودار

سردار کمالی: کچل کردن از سربازی حذف شد

صادق زیباکلام: انصافا فقط دولت مقصر نیست

یک تیم تروریستی در منطقه عمومی جوانرود منهدم شد

برای داوطلبان مجاز؛ انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸ از امروز آغاز می شود

کِشتی کِشتی "قیرطبیعی" استان را به صورت خام می‌برند و کاری نمی‌کنیم/ محدودیت دانش و تکنولوژی داریم

"گیوه" و "گلیم هرسین" به برند صنایع‌دستی استان تبدیل شده‌ است

استاندار کرمانشاه: پرونده "گلیم و گبه" تا یک ماه آینده بسته می‌شود

کولبر اسلحه ندارد/ کولبر با نقص عضو هم داریم/ کولبر‌ها زیادی در زمستان یخ زده‌اند

فلاحت پیشه: گام دوم با ملاحظات دیپلماتیک برداشته شد/ در دام افراطی گری نیفتیم

سردار باقری: توقیف نفتکش ایرانی بی‌پاسخ نخواهد ماند / در زمان و مکانی مناسب، پاسخ می‌دهیم / راهبرد فعلی ما «مقاومت فعال» است / دست برتر را داریم

نمایشگاه سراسری "صنایع‌دستی" در کرمانشاه برپا می‌شود

ساعت کاری ادارات کرمانشاه به روال قبل برگشت

امروز؛ اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد/ شیوه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد اصلاح شد/تعیین حدنصاب قبولی در آزمون سال جاری

عزم دولت بر حراست و پاسداري از رأي و خواست مردم است/ امروز نياز به وحدت، انسجام و همبستگي اجتماعي داريم

بزرگترین ضربه‌ای که به اصلاح‌طلبان وارد شده است

بیداری پالایشگاه ۵۷ هزار میلیاردی از خواب ۱۳ ساله

پیرترین کنکوری امسال: علوم سیاسی و زبان انگلیسی را دوست دارم

مهلت ثبت‌نام فرهنگیان در طرح «معلم تمام‌وقت» تا شهریور

غنی‌سازی ایران برای بمب اتم نیست / آقای ترامپ! تو حمله را به علت دیگری لغو کردی؛ حتماً با خود گفته ای وقتی ایران پهپاد رادارگریز را در ارتفاع 56 هزار پایی ساقط کرده با ناو آمریکا که مقابل چشم است، چه خواهد کرد؟ / اگر بخواهیم به اسرائیل حمله کنیم، کافیست نیروگاه اتمی دیمونا را با موشک بزنیم / با این کار رژیمی که ۲۰۰ کلاهک دارد چندین بار اسرائیل را «شخم زده» ببیند / نام دولت‌تان که «تدبیر و امید» است و می‌گویید کلید را هم دارید؛ اگر دیدید قفل‌ها با کلید‌تان باز نمی‌شود لااقل آن را با چکش باز کنید

حجاج حکم نماینده کشور را دارند/مالیات، یکی از راه‌های رهایی از اقتصاد نفتی

دکتر نوبخت هفته آینده در کرمانشاه /رونمایی از سند اشتغال

جذب ۲۲۰ آتش نشان در شهرداری‌های کرمانشاه

بریتانیا نفتکش "حامل نفت ایران به مقصد سوریه" را توقیف کرد

آغاز اعزام حجاج از فرودگاه کرمانشاه از 30 تیر

نان بربری شورترین نان کشور است

5 نکته در استقبال از برکناری مدیرکل زندان‌های تهران/به فال نیک می‌گیریم آقای‌ رییسی...

در نخستین روز از کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد چه گذشت؟

سه فاکتور برنامه ریزی هوشمندانه، تلاش شجاعانه و اقدام جسورانه ضرورت حرکت در مسیر توسعه استان است/در پروسه توسعه همه شریک و ذینفع هستند

شنود‌ها بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی و قانون انجام می‌شود / در سال‌های قبل یک شبکه جاسوسی آمریکا در تمام کشور‌های دنیا را شناسایی کردیم؛ اطلاعات این شبکه به کشور‌های دوست از جمله چین هم داده شد / شبکه دیگری در نیمه دوم سال ۹۷ شناسایی شد؛ عوامل این شبکه در مراکز حساس نظامی، وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی مشغول بودند؛ دو نفر به حبس طویل‌المدت و تعدادی دیگر به اعدام محکوم شدند / حکم دادگاه «محمدرضا خاتمی» صادر شد

۲ نفر در کرمانشاه به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند

دستگاه قضا آتش‌سوزی کارخانه مشتقات نفتی کرمانشاه را پیگیری می‌کند

چالش نگهداری سلاح در مرزهای غربی/ تهیه اسلحه در کمتر از نیم ساعت!

رأی دیوان عالی کشور: برابری دیه زنان و مردان

هرسین 20 تیر میزبان کاروان زیر سایه خورشید می شود

ملی‌پوش سابق پاورلیفتینگ ایران مدال‌هایش را برای فروش گذاشت

ظریف :ذخایر اورانیوم غنی شده ایران از مرز ۳۰۰ کیلوگرم عبور کرده است

مهار آتش‌سوزی واحد فرآوری مشتقات نفتی در کرمانشاه/ یک نفر جان باخت

نکاتی درباره نوشیدنی‌های قبل از خواب دمنوش بابونه چای نوشیدنی چای

آب پاکی سردار کمالی روی دست مشمولان غایب / برخورد با غایبان سربازی

انتخابات سازمان نظام پرستاری ۲۱ تیرماه برگزار می شود

مدیر کل کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه معرفی شد

جدول نهایی لیگ ملت‌های والیبال 2019؛ فینالسیت‌ها مشخص شدند

مولوی عبدالحمید: اسلام دین مذاکره و گفت‌وگو است/حق توهین به مقدسات مردم را نداریم

اینستکس ساز و کاری است که اثر سیاسی آن برای گذر از دام افراطیون مهم‌تر از گشایش‌های اقتصادی آن است

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید