آفتاب کرمانشاه

جلسه "انتخاب شهردار"؛ بازهم بی نتیجه/ مرخصي دو عضو شورا در جلسه مهم!

شناسه خبر » 278106

تاریخ انتشار » 1397/05/22-07:07

تعداد بازدید ها » 375

آفتاب كرمانشاه: شورای شهر کرمانشاه امروز برای چندمین بار و پس از دو هفته عدم تشکیل جلسه، موضوع انتخاب شهردار را در دستور کار خود قرار داد که باز هم بدون نتیجه پایان یافت.

 به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رسول آزادی رییس شورای شهر کرمانشاه در ابتدای جلسه امروز(یکشنبه) که با دستور کار انتخاب شهردار برگزار شد بر انتخاب هرچه سریعتر شهردار تاکید کرد و افزود: حتی یک ساعت تاخیر در انتخاب شهردار مساوی است با متضرر شدن شهر.  

آزادی افزود: امروز دو نفر از دوستان (غلامرضا امیری و سید حجت الله موسوی اجاق) بنا به دلایلی مرخصی رفته اند، هرچند ضرورت داشت با توجه به دستور کار مهم امروز در جلسه حضور می‌داشتند، اما به هر حال حق قانونی آنهاست و امروز در جلسه حاضر نیستند.

 وی گفت: هفته گذشته بحث حضور آقای امیری(عضو فعلی شورای شهر) به عنوان تنها کاندیدای رسمی تصدی شهرداری کرمانشاه مطرح شد که باید امروز تعیین تکلیف شود. برخی دوستان می‌گویند به صلاح نیست ایشان شهردار شود و بهتر است در شورا از تجربیاتشان استفاده شود و از طرفی خودشان اعلام کرده اند که باید همه اعضای شورا حضورشان را تایید کنند.  

آزادی ادامه داد: از طرف دیگر اسم برخی کاندیداهای دیگر تصدی شهرداری بصورت غیررسمی اعلام شده و ضروری است هرچه سریعتر بحث انتخاب شهردار را تعیین تکلیف کنیم.

 طیب حیدری عضو دیگر شورای شهر در تایید صحبت های رییس شورا بر لزوم انتخاب هرچه سریعتر شهردار تاکید کرد و افزود: سرپرست شهرداری هرچقدر هم که قوی باشد که هست، اما اختیارات کامل شهردار را ندارد و باید هرچه سریعتر شهردار انتخاب شود.  

وی افزود: از طرفی در این انتخاب باید نهایت دقت را داشته باشیم، چرا که با انتخاب خود بسیاری مشکلات احتمالی بعدی هم مرتفع می‌شود.

 مازیار رضایی دیگر عضو شورا هم تاکید کرد که قلبا و بدون هیچ اجباری برای شهردار شدن امیری برگه شهردار شدن او را امضا کرده و گفت: درخواست من این است ابتدا وضعیت ایشان تعیین تکلیف شود که کاندیدا هستند یا نیستند و بعد سراغ کاندیداهای دیگر برویم.  

رضایی افزود: در ضمن بهتر است شفاف بگوییم اگر قرار است بعد از انتخابات هیات رییسه، انتخاب شهردار برگزار شود، چرا هر بار جلسه برای انتخاب شهردار برگزار می‌کنیم. همچنین برای انتخاب شهردار بهتر است اجازه دهیم درجلسه بعدی دو عضو غایب هم حاضر شوند و هر یازده نفر با هم تصمیم گیری کنیم. 

این پیشنهاد مازیار رضایی در ادامه محل چالش اعضای شورای شهر شد و برخی مانند رسول آزادی و میثم موسوی اجاق بر تعیین تکلیف وضعیت شهردار در همین جلسه تاکید کردند و برخی دیگر مانند ابراهیم مرادی ترجیح دادند در جلسه بعدی و با حضور هر یازده نفر تصمیم گیری شود.

  طیب حیدری در ادامه با اشاره به قطعی بودن کاندیداتوری غلامرضا امیری پیشنهاد داد در این جلسه درخصوص وضعیت این کاندیدا تصمیم گیری شود.

 حیدری گفت: امروز بهتر است وضعیت آقای امیری به عنوان کاندیدای رسمی تصدی شهرداری مشخص شود و تلفنی با ایشان تماس بگیریم که هنوز هم تمایل دارند باشند یا خیر و سپس رای گیری کنیم.

 وی افزود: چه اعتمادی هست که در جلسه بعد همه اعضا باشند و باز عضوی غیبت نداشته باشد. بهتر است موضوع آقای امیری همین امروز تعیین تکلیف شود.  

سالار احمدزاده هم گفت: امروز و در این جلسه باید با خدا معامله کنیم و همه می‌دانیم هرگونه تاخیر در انتخاب شهردار باعث فرصت سوزی از شهر می‌شود.

 وی افزود: 45 روز است گزینه هایی مطرح شده و نباید کار به جایی برسد که همه چیز بی مزه شده و زمان از دست برود و مردم ما را متهم به سیاسی کاری در انتخاب شهردار کنند. از یک ماه پیش مصر بر انتخاب سریع شهردار بودم و معتقدم سرپرست هرچه قدر هم قوی نمی‌تواند جای شهردار را بگیرد.

 آزادی در ادامه جلسه پس از صحبت اعضا از آنان خواست در نهایت به احترام دو عضو غایب 24 ساعت مهلت داده و در جلسه فردا با حضور همه اعضا در خصوص انتخاب شهردار رای گیری شود، اما در ادامه با اصرار میثم موسوی اجاق مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت غلامرضا امیری، کامران ملکی دیگر عضو شورا دست به تلفن شد و با غلامرضا امیری تماس گرفت تا بصورت تلفنی و از راه دور جواب مثبت این عضو شورا را برای ادامه حضور به عنوان کاندیدای تصدی شهرداری کرمانشاه بگیرد.

 غلامرضا امیری هم که هفته پیش صراحتا اعلام کاندیداتوری کرده و با توزیع برنامه پنج ساله خود برای شهرداری تمایل خود را برای تصدی این پست اعلام کرده بود از پشت خط تلفن با قطعیت بار دیگر آمادگی خود را برای تصدی شهرداری کرمانشاه اعلام کرد.

 در ادامه بازهم بحث بر سر حضور همه اعضا و تعیین تکلیف در جلسات بعدی محل چالش اعضا شد که طیب حیدری پیشنهاد داد اول تکلیف غلامرضا امیری مشخص شده و درصورتی که امیری انتخاب نشد، بعد از آن به مدت یک هفته فراخوان عمومی بدهند که همه افرادی که احساس می‌کنند توانایی شهردار شدن شهری مانند کرمانشاه را دارند اعلام آمادگی کنند، اما این پیشنهاد چندان موافقی نداشت و پیمان موسوی اعلام کرد: اعلام فراخوان تنها وقت شورا را می‌گیرد و بهتر است از میان گزینه های معرفی شده چند فرد شاخص انتخاب شده و به رای همه اعضا گذاشته شوند. 

سید احسان احسانی اما تاکید کرد انتخاب اعضای شاخص بدون شنیدن برنامه های آنها امکان پذیر نیست و باید برنامه همه گزینه ها در شورا مطرح شده و بر اساس آن تصمیم گیری شود.

  در نهایت بعد از دو ساعت بحث و بررسی جلسه شورا بدون معرفی حتی یکی از کاندیداهای رسمی به جز غلامرضا امیری بدون نتیجه پایان یافت و مقرر شد در جلسه فردا اعضا مجددا در خصوص انتخاب شهردار بحث و بررسی کنند و اگر به نتیجه نرسیدند روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری جلسه فوق العاده تشکیل دهند
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 انتخاب شهردار  كرمانشاه  شورا 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

جشنواره داستان و نمایشنامه نویسی در هرسین برگزار می شود

راه آهن کرمانشاه به خسروی 31 درصد پیشرفت داشته است/ مسیر 232 کیلومتری کرمانشاه به خسروی 11 تونل به طول چهار هزار و 700 کیلومتر احداث خواهد شد

واردات 100 قلم کالا توسط مرز نشینان مجاز شد (+اسامی)

کلیات بودجه ۹۸ تصویب شد

امروز آخرین مهلت ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت

مسؤولان: مخالف اجرای این برنامه هستیم/ سیاه چادر نبود، حرکات موزون انجام دادند!

نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی درباره حمله تروریستی زاهدان و بودجه انسداد مرزها

امکان ویرایش اطلاعات فراهم شد؛ آغاز مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ از فردا

توضیح مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه درخصوص امهال تسهیلات خسارت‌ديدگان از زلزله

بازسازی واحدهای روستایی زلزله زده خرداد 97به اتمام می رسد

آغاز توزیع اینترنتی سبد گوشت و مرغ تنظیم بازاری

هدیه ولنتاین همسر علی دایی (عکس)

پرداخت تسهیلات 50 میلیون ریالی به مالکان خودروهای خسارت دیده از زلزله

جشنواره موسیقی فجر در کرمانشاه برگزار می شود

کرمانشاه رسما کلانشهر شد

آسمان کرمانشاه آخر هفته بارانی می‌شود

اینفوگرافی / نرخ اشتغال و بیکاری در سال ۱۳۹۶

منتظر آخر هفته بارانی باشید

آغاز ثبت نام کنکور 98 (+جزئیات)

صندوق آرا تضمین حفظ نظام است؛ هرکسی هر نوع تغییری می‌خواهد، پای صندوق آراست / مسئولان باید با سعه صدر بیشتری با صندوق‌های رأی برخورد کنند / هر چه راه را برای حضور افکار، عقاید و جناح‌های مختلف در انتخابات فراهم کنیم، نظام ما مستحکم‌تر خواهد شد

پرداخت نقدی جاماندگان "بسته حمایتی" از چه‌زمانی آغاز می‌شود؟

شرایط رانندگی برای افراد بدون گواهینامه

اجرای بیمه تکمیلی روستاییان و عشایر برای اولین بار از سال آینده

آزادسازی سهام عدالت برای سال جدید

دهیاران نباید "اداری" شوند/ توسعه روستاها دهیاران جسور می‌خواهد

زندگی مشترک تان را با این مثلث بسنجید و تصمیم بگیرید

زمان پرداخت حقوق اسفند کارمندان اعلام شد

یک باند بزرگ کلاهبرداری در کرمانشاه منهدم شد

برنامه کشتی آزاد جام تختی/ حضور کشتی‌گیران ۱۰ کشور در کرمانشاه

بخشداران از دستآوردهاي دولت در منطقه به خوبي دفاع كنند

وزیر راه و شهر سازی وارد کرمانشاه شد

دانشگاه آزاد یکشنبه 21 بهمن تعطیل است

جزئیات طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه دهه فجر اعلام شد + جدول

قضاوت درباره بیانیه احزاب اصلاح‌طلب استان با مردم است

از هزینه‌های همایش سرمایه‌گذاری تا بازنشستگی معاون عمرانی

اروپا نباید FATF را با اینستکس مرتبط کند

تمدید زمان ثبت نام در انتخابات نماینده معلمان در شورای عالی آموزش‌وپرورش

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد

آغاز بلیط فروشی مسابقات کشتی آزاد جام تختی در کرمانشاه

رییس سازمان ملی استاندارد: کشور از "تقلب" رنج می‌برد، نه بی‌کیفیتی کالاها

انصراف شورای شهری‌ها از کمیسون ماده ۱۰۰

وام ۳۰ میلیونی ازدواج به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

محمد‌نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی دعوت حق را لبیک گفت

انتشار جزئیات گزارش دیوان محاسبات از تخلفات سازمان خصوصی‌سازی/ تخلف در واگذاري پالايشگاه كرمانشاه

واریز عیدی کارگران با حقوق بهـمن ماه

لایحه جامع انتخابات به هیات رئیسه مجلس ارایه شد

مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه: باران آب چند روستای "جوانرود" را کدر کرد/ ریزش سنگ در 5 محور

"گلیم" هرسین جهانی شد

جنگ اقتصادی امروز مدیر "جسور" می‌خواهد/ در شان این مردم نیست که در صف گوشت، مرغ، لاستیک و ... بایستند.

آخرین فرصت پرداخت جریمه مشمولان غایب اعلام شد

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید