آفتاب کرمانشاه

فلاحت پیشه : الگوی سردار سلیمانی برای مقابله با آمریکا/ هیچ موشکی در باب‌المندب و دریای سرخ به ایران تعلق ندار

شناسه خبر » 278046

تاریخ انتشار » 1397/05/07-12:01

تعداد بازدید ها » 335

آفتاب كرمانشاه: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:هیچ موشکی در باب‌المندب و دریای سرخ به ایران تعلق ندارد و موشک‌هایی که به ناوچه‌های عربستان شلیک می‌کنند، گروه‌های هم‌زبان عربستانی‌ها هستند.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو بامهر در خصوص علل پاسخگویی سردار قاسم سلیمانی به تهدیدات رئیس‌جمهور آمریکا گفت: موضوع پاسخ سردار قاسم سلیمانی به ترامپ، اقدام واقعی بود که صورت گرفت؛ از ابتدا هم نباید رئیس‌جمهور وارد فضای جنگ لفظی با ترامپ می‌شد.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موضوع چند علت دارد؛ اول اینکه نوع هدفگذاری ایران با آمریکا و متحدان منطقه‌ای‌اش متفاوت است، البته آمریکایی‌ها به دنبال به رخ کشیدن توان نظامی خودشان هستند تا مانع افول هژمونی آمریکا شوند و ترامپ دقیقاً این دستور را راهبرد خود قرار داده است. تحلیل غلط مشاوران افراطی ترامپ در آمریکا این است که اگر اوضاع نظامی شود، آمریکایی‌ها می‌توانند حرف اول را بزنند، به همین دلیل ترامپ سعی می‌کند با لفظ تهدید درباره اقدام نظامی صحبت کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عربستان به دنبال فرار از دموکراسی است و همه آشوب‌سازی‌هایی که انجام می‌دهد از حمایت از داعش و حمله به یمن، به دلیل فرار از دموکراسی صورت می‌گیرد.

فلاحت‌پیشه گفت: رژیم صهیونیستی برای عبری‌سازی سرزمین‌های اشغالی نیازمند فضای امنیتی است؛ این سه هدف، اهداف نظامی و امنیتی است، درحالی‌که هدفگذاری جمهوری اسلامی ایران، توسعه همراه با صلح، ثبات و آرامش در منطقه خاورمیانه است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی حتی در زمان هشت سال جنگ تحمیلی هم راهبرد مبتنی بر ثبات را پیگیری می‌کرد. سیاستمداران ما به دلیل اینکه دارای راهبرد متفاوتی هستند، نباید با زبان کسانی صحبت کنند که زبانشان، زبان نظامی است؛ بلکه باید نظامیان ما در این خصوص صحبت کنند.

سردار سلیمانی به آمریکایی‌ها گوشزد کرد که الگوی ایران برای مقابله با آمریکا، الگوی جنگ نامتقارن است

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی که سردار قاسم سلیمانی صحبت می‌کند، این واقعیت را به آمریکایی‌ها گوشزد می‌کند که الگوی ایران برای مقابله با آمریکا، الگوی جنگ نامتقارن است؛ الگوی جنگ نامتقارن، الگویی است که در حوزه‌های مختلف مقاومت شکل گرفته و در جنگ‌های ۳۳ روزه و سایر چالش‌های آمریکا و عربستان در منطقه به پیروزی رسیده است.

فلاحت‌پیشه تأکید کرد: علاوه بر این سردار قاسم سلیمانی یادآور دوران شکست، افول آمریکا و دوران ثبات‌سازی توأم با قدرت جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه است. در شرایطی که آمریکایی‌ها در رأس ۴۴ کشور دنیا نتوانستند با داعش بجنگند، ایران بود که از مرز سومار، اولین شکست را به شبح داعش وارد کرد و روس‌ها در مسیر به ایران پیوستند.

علت اینکه به جای فرمانده کل سپاه، فرمانده سپاه قدس جواب ترامپ را داد

وی گفت: علت اینکه سردار قاسم سلیمانی پاسخ ترامپ را داد و حتی فرمانده کل سپاه پاسداران پاسخ ترامپ را نداد، این است که ما معتقدیم ترامپ در یک میدان توهمی با ایران صحبت می‌کند؛ میادین واقعی را نظامیان آمریکایی درک کردند و در آنجا ما شکست آمریکایی‌ها و پیروزی‌ ایرانی‌ها را شاهد بودیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تهدید سردار قاسم سلیمانی، یک تهدید بازدارنده بود، به دلیل اینکه آمریکایی‌ها حماقت نکنند و واقعیات میدان جنگ را درک کنند.

فلاحت‌پیشه با تأکید بر اینکه در عرصه راهبرد سیاسی ایران و آمریکا هیچ‌گونه راهبرد جنگ با هم ندارند، اظهار داشت: راهبرد شامل حوزه‌های مختلفی از جمله موضع‌گیری‌های نظامیون و سیاسیون است که فراتر از  همه موضع‌گیری‌ها است. معتقدم در سطح راهبردی، ایران و آمریکا راهبردی برای جنگ با یکدیگر ندارند، اما چون کانال‌های دیپلماتیک بین آنها بسته است، معمولاً مواضع تند بین آنها رد و بدل می‌شود.

به گفته وی، شرایط برجام و بدعهدی که آمریکایی‌ها کردند، موجب شده است آمریکایی‌ها کاملاً با تردید، هرگونه تنش‌زدایی را در پیش بگیرند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دنیا اجازه تنش‌های بیش از حد را به آمریکایی‌ها نمی‌دهد، گفت: تحولاتی که اخیراً شکل گرفت، نشان می‌دهد به راحتی می‌توان یک منطقه را به آتش کشید. یک زمانی برگ برنده ایران فقط تحت عنوان تنگه هرمز دو مایلی مطرح شده بود که بیش از ۶۰ درصد انرژی دنیا از آنجا منتقل می‌شود، اما امروز در نقاط مختلف منطقه، گروه‌هایی حضور دارند که از لحاظ مستشاری، خود را مدیون جمهوری اسلامی می‌دانند.

هیچ موشکی در باب‌المندب و دریای سرخ به ایران تعلق ندارد اما این موشک‌ها متعلق به مبارزانی است که از لحاظ راهبردهای کلان، ایران را دلسوز خود می‌دانند

وی با تأکید بر اینکه هیچ موشکی در باب‌المندب و دریای سرخ به ایران تعلق ندارد، افزود: واقعیت این است که گروه‌هایی که چنین موشک‌هایی را به سمت موشک‌های عربستان شلیک می‌کنند، گروه‌هایی هستند که می‌دانند اگر جزیره ثبات ایران، بی‌ثبات شود، آینده آنها نیز با ویرانی مواجه خواهد شد؛ این گروه‌ها هم‌زبان عربستانی‌ها هستند اما می‌دانند که عربستانی‌ها به جان، مال و کودکان آنها رحم نخواهند کرد.

فلاحت‌پیشه خاطرنشان کرد: بنابراین این گروه‌ها نیز در حال حاضر تحلیل کلانی را ارائه می‌دهند که در این تحلیل کلان، ثبات ایران برای آنها مهم است. این موشک‌ها متعلق به مبارزانی است که از لحاظ راهبردهای کلان، ایران را دلسوز خود می‌دانند، نه رژیم سعودی را و معتقدند بی‌ثبات‌سازی منطقه به معنای بریدن سر کودکان یمنی و بحرینی است

منبع: مهر
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

  آمریکا    باب‌المندب   ايران  سردار سلیمانی   فلاحت پیشه  موشکی 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

فصل جدید سریال «نون خ» در کرمانشاه ساخته می‌شود

مقام معظم رهبری خطاب به ائمه جمعه: سر سفره‌ی اصحاب ثروت و قدرت تا میتوانیم حاضر نشویم/ مراقب نزدیکان و فرزندان خود باشید/ ممکن است از راه فرزند شما نفوذ کنند

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه معرفی شد

دهقان، صادقی مقدم و طحان نظیف اعضای حقوقدان شورای نگهبان شدند

انتشار «دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضائیه»

تبلیغات پیش از موعد کاندیداها تخلف است و رصد می‌شود

برخورد سلیقه ای با قانون منع به کارگیری بازنشستگان؛کسانی که لابی قوی‌تر داشتند،باقی می ماند

منع کاندیداتوری بیش از سه دوره ای نمایندگان مجلس برداشته شد

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه: وقتی رتبه اول بیکاری بودیم همه قبول کردند، حالا چرا نسبت به کاهش آن تردید دارند

آغاز ثبت نام وام ۲۰میلیونی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری‌۹۸

مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه اعلام کرد: رانندگان متقاضی سرویس مدارس ۲۲ تیر تا ۱۰ مرداد فرصت ثبت نام دارند

جو بایدن: آمریکا را به برجام بازمی‌گردانم

شکست والیبال ایران مقابل لهستان

بیکارترین استان کشور + نمودار

سردار کمالی: کچل کردن از سربازی حذف شد

صادق زیباکلام: انصافا فقط دولت مقصر نیست

یک تیم تروریستی در منطقه عمومی جوانرود منهدم شد

برای داوطلبان مجاز؛ انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸ از امروز آغاز می شود

کِشتی کِشتی "قیرطبیعی" استان را به صورت خام می‌برند و کاری نمی‌کنیم/ محدودیت دانش و تکنولوژی داریم

"گیوه" و "گلیم هرسین" به برند صنایع‌دستی استان تبدیل شده‌ است

استاندار کرمانشاه: پرونده "گلیم و گبه" تا یک ماه آینده بسته می‌شود

کولبر اسلحه ندارد/ کولبر با نقص عضو هم داریم/ کولبر‌ها زیادی در زمستان یخ زده‌اند

فلاحت پیشه: گام دوم با ملاحظات دیپلماتیک برداشته شد/ در دام افراطی گری نیفتیم

سردار باقری: توقیف نفتکش ایرانی بی‌پاسخ نخواهد ماند / در زمان و مکانی مناسب، پاسخ می‌دهیم / راهبرد فعلی ما «مقاومت فعال» است / دست برتر را داریم

نمایشگاه سراسری "صنایع‌دستی" در کرمانشاه برپا می‌شود

ساعت کاری ادارات کرمانشاه به روال قبل برگشت

امروز؛ اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد/ شیوه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد اصلاح شد/تعیین حدنصاب قبولی در آزمون سال جاری

عزم دولت بر حراست و پاسداري از رأي و خواست مردم است/ امروز نياز به وحدت، انسجام و همبستگي اجتماعي داريم

بزرگترین ضربه‌ای که به اصلاح‌طلبان وارد شده است

بیداری پالایشگاه ۵۷ هزار میلیاردی از خواب ۱۳ ساله

پیرترین کنکوری امسال: علوم سیاسی و زبان انگلیسی را دوست دارم

مهلت ثبت‌نام فرهنگیان در طرح «معلم تمام‌وقت» تا شهریور

غنی‌سازی ایران برای بمب اتم نیست / آقای ترامپ! تو حمله را به علت دیگری لغو کردی؛ حتماً با خود گفته ای وقتی ایران پهپاد رادارگریز را در ارتفاع 56 هزار پایی ساقط کرده با ناو آمریکا که مقابل چشم است، چه خواهد کرد؟ / اگر بخواهیم به اسرائیل حمله کنیم، کافیست نیروگاه اتمی دیمونا را با موشک بزنیم / با این کار رژیمی که ۲۰۰ کلاهک دارد چندین بار اسرائیل را «شخم زده» ببیند / نام دولت‌تان که «تدبیر و امید» است و می‌گویید کلید را هم دارید؛ اگر دیدید قفل‌ها با کلید‌تان باز نمی‌شود لااقل آن را با چکش باز کنید

حجاج حکم نماینده کشور را دارند/مالیات، یکی از راه‌های رهایی از اقتصاد نفتی

دکتر نوبخت هفته آینده در کرمانشاه /رونمایی از سند اشتغال

جذب ۲۲۰ آتش نشان در شهرداری‌های کرمانشاه

بریتانیا نفتکش "حامل نفت ایران به مقصد سوریه" را توقیف کرد

آغاز اعزام حجاج از فرودگاه کرمانشاه از 30 تیر

نان بربری شورترین نان کشور است

5 نکته در استقبال از برکناری مدیرکل زندان‌های تهران/به فال نیک می‌گیریم آقای‌ رییسی...

در نخستین روز از کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد چه گذشت؟

سه فاکتور برنامه ریزی هوشمندانه، تلاش شجاعانه و اقدام جسورانه ضرورت حرکت در مسیر توسعه استان است/در پروسه توسعه همه شریک و ذینفع هستند

شنود‌ها بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی و قانون انجام می‌شود / در سال‌های قبل یک شبکه جاسوسی آمریکا در تمام کشور‌های دنیا را شناسایی کردیم؛ اطلاعات این شبکه به کشور‌های دوست از جمله چین هم داده شد / شبکه دیگری در نیمه دوم سال ۹۷ شناسایی شد؛ عوامل این شبکه در مراکز حساس نظامی، وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی مشغول بودند؛ دو نفر به حبس طویل‌المدت و تعدادی دیگر به اعدام محکوم شدند / حکم دادگاه «محمدرضا خاتمی» صادر شد

۲ نفر در کرمانشاه به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند

دستگاه قضا آتش‌سوزی کارخانه مشتقات نفتی کرمانشاه را پیگیری می‌کند

چالش نگهداری سلاح در مرزهای غربی/ تهیه اسلحه در کمتر از نیم ساعت!

رأی دیوان عالی کشور: برابری دیه زنان و مردان

هرسین 20 تیر میزبان کاروان زیر سایه خورشید می شود

ملی‌پوش سابق پاورلیفتینگ ایران مدال‌هایش را برای فروش گذاشت

ظریف :ذخایر اورانیوم غنی شده ایران از مرز ۳۰۰ کیلوگرم عبور کرده است

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید