آفتاب کرمانشاه

بکارگیری تمام امکانات برای یافتن جسد کودک غرق شده در "چم بشیر"

شناسه خبر » 277758

تاریخ انتشار » 1397/02/12-10:20

تعداد بازدید ها » 150

آفتاب کرمانشاه: نشست رسیدگی به پرونده کودک غرق شده در رودخانه چم بشیر کرمانشاه با حضور معاون دادستان و مسئولان و مدیران دستگاه های ذیربط استان در سالن جلسات دادسرای کرمانشاه برگزارشد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بیش از یک هفته  از غرق شدن "سوگند" دختر بچه سه ساله کرمانشاهی در رودخانه چم بشیر می گذرد. طی این مدت دستگاه های امدادرسان و غواصان مطرح استان در تلاشند تا جسد کودک غرق شده را بیایند، اما  تلاش یک هفته ای نیروهای امدادی برای یافتن کودک غرق شده به دلیل وجود برخی از عوامل تاکنون بی نتیجه بوده است. 

باتوجه به اهمیت این حادثه و بازتاب گسترده آن در فضای مجازی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با ورود به موضوع دستور رسیدگی و شناسایی مقصرین حادثه را صادر کرد که در این راستا روز گذشته(سه شنبه) نشستی با حضور مسئولان و مدیران دستگاه های متولی در سالن جلسات دادسرای کرمانشاه برگزارشد. 

لازم باشد از استان های دیگر کمک می گیریم 

علی اشرف کرمی معاون دادستان کرمانشاه در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر پیدا کردن کودک غرق شده و برگرداندن آرامش روحی و روانی به خانواده او اولویت اصلی پرونده "چم بشیر" است، اظهار کرد: ضروری است که چالش ها را بررسی کنیم و تمام ظرفیت ها و امکانات استان را بکار گیریم تا جسد کودک غرق شده هرچه سریعتر پیدا شود. 

وی ادامه داد: پس از پیدا شدن جسد کودک باید تدابیری اتخاذ گردد تا کودکی دیگر دچار چنین حادثه ای و خانواده ای دیگر چنین داغدار نشود.

معاون دادستان کرمانشاه تاکید کرد: اینکه کدام دستگاه کوتاهی کرده که چنین حادثه ای رخ داده، توسط کارشناسان در حال بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر نیروهای انسانی و امکانات داخل استان، درصورت نیاز از استان های معین کرمانشاه نیز کمک خواهیم گرفت. 

کرمی افزود: تمام دستگاه ها و سازمان ها استان که می توانند کمکی به یافتن دختر بچه سه ساله کنند، تکلیف دارند که ورود کنند.

سرپوشیده کردن "چم بشیر" امکانپذیر نیست

کیاست امیریان مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمانشاه نیز بااشاره به اجرای طرح ساماندهی رودخانه چم بشیر از سال 86، گفت: تا پیش از اجرای این طرح، هر ساله با کمترین بارندگی شاهد آبگیری برخی واحدهای مسکونی حوزه شهرک های معلم، سرخه لیژه و حکمت آباد بودیم که عموما بصورت غیر مجاز در مسیر این رودخانه ساخته شده بودند. 

وی ادامه داد: در سال 86 طرح ساماندهی به طول پنج کیلومتر روباز و سه کیلومتر در زیر کانال تا ورود به رودخانه قره سو اجرا شد. 

مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین تاکنون چهار و نیم کیلومتر از مسیر رودخانه قره سو را ساماندهی کرده ایم. 

وی عنوان کرد: با اجرای دو طرح ساماندهی امکان عبور سیلاب را از دو رودخانه بدون ورود به عرصه فراهم کرده ایم. 

به گفته این مسئول در سال 88 پس از اتمام ساماندهی چم بشیر، پروره برای ادامه کار به شهرداری تحویل داده شد. 

امیریان به بارندگی های هفته اخیر کرمانشاه و افزایش حجم آب رودخانه های چم بشیر و قره سو اشاره کرد و افزود: چهار تا پنج روز زمان می خواهد که حجم آب این دو رودخانه کم و امکان جستجو برای یافتن جسد تسهیل شود.

وی بابیان اینکه اصلی ترین مشکل کنونی برای جستجو حجم بالای آب رودخانه است، عنوان کرد: شایعاتی مبنی بر اینکه رهاسازی آب سد گاوشان باعث افزایش حجم آب رودخانه شده که صحت ندارد.

وی با تاکید براینکه موضع گیری و تقابل دستگاه های متولی در فضای مجازی کمکی به حادثه نمی کند، افزود: همچنین مباحثی مبنی بر سرپوشیده کردن این رودخانه ها عنوان می شود که باید گفت  این مسئله نه از نظر فنی و مهندسی رودخانه ها مورد قبول است و نه طبیعت اجازه این کار را می دهد.

به گفته این مسئول اجرای طرح سرپوشیده کردن رودخانه ها تاکنون در دو شهر کشور اجرا شده که نه تنها موفق نبوده بلکه نتیجه عکس داده است. 

چندین پتانسیل خطرآفرین در کرمانشاه وجود دارد 

آرش رضایی شهردار کرمانشاه هم در این نشست با بیان اینکه شهرداری حتی اجازه ایجاد یک آلاچیق و دکه را در عرصه رودخانه چم بشیر ندارد، عنوان کرد: در بحث طراحی و فنی و مهندسی پروژه این اجازه را به ما نداده اند. 

وی تاکید کرد: در هیچ کدام از شهر های کشور که رودخانه دارند پوشش و نرده گذاری رودخانه ها انجام نشده است. 

شهردار کرمانشاه همچنین بااشاره به وجود رسوبات بستر رودخانه قره سو، گفت: از سنوات گذشته شهرداری دوبار در طول سال اقدام به لایروبی و پاکسازی رودخانه می کند اما مردم زباله های خود را داخل رودخانه می ریزند که به قره سو منتقل می شود. 

وی به وجود برخی از مشکلات حوزه شهری کرمانشاه از جمله خیابان حداد عادل اشاره کرد و افزود: چندین پتانسیل خطرناک در شهر کرمانشاه وجود دارد که هرلحظه ممکن است حادثه آفرین شوند.

تکلیف آبشوران و قره سو باید مشخص شود 

رضا محمودیان مدیرکل مدیریت بحران استان نیز تاکید کرد: باید برای جستجوی جسد کودک سه ساله یک تیم با یک مسئول واحد تعیین کنیم. 

وی آبشوران و قره شو را خطرات جدی شهر کرمانشاه دانست و گفت: باید تکلیف این دو رودخانه معلوم، برای آن ها متولی مشخص شود و اعتباراتی برای رفع خطر این دو رودخانه تخصیص یابد

تمام امکانات خود را اختیار گروه های تجسس قرار می دهیم

همچنین عادل شفیعی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کرمانشاه نیز بااشاره به دو روز جستجوی نیروهای این جمعیت در رودخانه چم بشیر، عنوان کرد: متاسفانه جستجوی امدادگران هلال احمر در این دو روز منجر به نتیجه نشد لذا کار متوقف شد. 

وی با بیان اینکه هلال احمر استان کرمانشاه تمام امکانات خود را برای پیدا کردن جسد دختر بچه سه ساله بکار خواهد گرفت، افزود:چهار  غواص و 60 نفر عضو تیم های عملیاتی خود را با امکانات برای ادامه جستجوها در اختیار گروه تجسس قرار می دهیم. 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کرمانشاه  تاکید کرد: باوجود آنکه نوع بالگرد جمعیت هلال احمر قابلیت پرواز برای جستجو در مسیر رودخانه را ندارد اما درصورت نیاز مجوز پرواز آن را خواهیم گرفت. 

وی خاطرنشان کرد: هرچند که فعالیت جمعیت هلال احمر در حوزه حوادث آبی مربوط به آبهای خروشان و سیلاب ها است اما از آنجایی که این موضوع کاری بشردوستانه محسوب می شود، کمک خواهیم کرد. 

برای ادامه جستجو باید طرح عملیات داشته باشیم 

رضایی مدیرعامل سازمان آتش نشانی استان کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه نیروهای آتش نشانی کرمانشاه سه شنبه گذشته (4 اردیبهشت) پس از گزارش وقوع حادثه غرق شدگی در چم بشیر بلافاصله به محل اعزام شدند، اظهار کرد: عملیات جستجو برای یافتن دختر بچه سه ساله پس از حضور نیروهای آتش نشانی به فوریت آغاز شد. 

وی تاکید کرد: همه نیروهای خود را برای ادامه جستجو ها فرا خواهیم خواند. 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی استان کرمانشاه بر لزوم تهیه طرح عملیات برای ادامه جستجوها تاکید کرد و گفت: تمام جستجو هایی که تاکنون شده پراکنده و بدون انسجام بوده است. 

وی تاکید کرد: بعید بنظر می رسد که جسد کودک غرق شد در رودخانه چم بشیر باشد لذا مسئله اصلی رودخانه قره سو است که باید برنامه ریزی جستجو را در این رودخانه ادامه دهیم
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

  جسد کودک غرق شده   تمام امکانات   چم بشیر بکارگیری 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

مردم ایران چه می خواهند؟

گزارشی تکان‌دهنده از بلایی که بر سر"تنوع زیستی" آورده‌ایم

رئیس هیات سوارکاری استان کرمانشاه انتخاب شد

شرایط دریافت وام مجدد خرید مسکن از سوی زوجین

مهاجرت ۳۰ درصدی مردم سرپل ذهاب به کرمانشاه

لاریجانی گزینه قطعی فراکسیون ولایی برای ریاست مجلس/ احتمال حمایت از مطهری و پزشکیان

روحانی: ایجاد۸۰۰ هزار شغل در سال ۹۶/ سن مدیریت را از 48 به 40 سال کاهش می دهیم/ به عقب بازنمی‌گردیم

کرمانشاه صاحب 2 سینمای دیگر می‌شود

افزایش ۲۰درصدی سقف وام‌های دانشجویی دانشگاه آزاد

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق اعلام شد

استاندار کرمانشاه: افطاری دادن از بیت المال ممنوع است

بازآفرینی 1300 محله 123 هزار میلیارد منابع می‌خواهد/سکونت 10 میلیون نفر در این محلات

حمله 2 "پلنگ" به گله گوسفندان در ثلاث/۴۰۰ گوسفند تلف شدند

آغاز توزیع مایحتاج مورد نیاز ماه رمضان در کرمانشاه با نرخ‌ مصوب دولتی +قیمت‌ها

رییس مرکز بهداشت کرمانشاه: افزایش موارد مسمومیت با "قارچ سمی" به 239 نفر/ 5 نفر جان باختند

دلالان ارز "میدان آزادی" کرمانشاه جمع می‌شوند

نمایشگاه دائمی پیشگیری از "آسیب های اجتماعی" در کرمانشاه گشایش یافت

زیباکلام: اعتبار روحانی به شدت دارد سقوط می‌کند/ تندروها با شبه کودتا به دنبال زمین زدن دولت هستند

2 استخدامي در ارتش

استاندار کرمانشاه: مشكلات بيكاري 22 درصدي كمتر از زلزله نيست / استان كرمانشاه زمينه هاي بسيار مناسبي براي سرمايه گذاري در بخش معادن دارد

وزیر بهداشت بیماران سرپل ذهاب را معاینه و جراحی کرد

امسال "قارچ" خودرو نخورید/ به قارچ‌ها دست هم نزنید!

خدمات برجام برای ایران (+لیست قطعنامه ها و تحریم هایی که لغو شدند)

مسمومیت 59 نفر به دلیل مصرف قارچ سمی در کرمانشاه/ فوت 2 نفر

چهار طرح با حضور وزیر بهداشت در کرمانشاه افتتاح شد

آتش نزن برادر

روحانی: از این لحظه توافق ایران با 5 کشور دیگر است / 1+5، یک را از دست داده؛ برجام بدون آمریکا ادامه می‌یابد / به وزارت خارجه اعلام کردم با کشورهای اروپایی، چین و روسیه مذاکره کنند / خوشحالم كه يك موجود مزاحم از برجام خارج شده / اگر لازم شد غنی سازی خود را بدون محدودیت آغاز می کنیم

ترامپ: خروج از برجام / بازگشت تحریم های قبلی / اعمال تحریم های جدید

آگهی انتخاب سردفتر اسناد رسمی

اعلام تعرفه های پزشکی 1397

استاندار کرمانشاه: 29 هزار خانوار زلزله زده کمک 2 میلیون تومانی خرید وسایل دریافت کرده‌اند

استان به مدیران ریسک‌پذیر نیاز دارد

تولید هگزان در پالایشگاه کرمانشاه با روش سبز پژوهشگاه نفت

ثبت نام اینترنتی کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی

روحانی در نیشابور: با مسدود سازی و فشار به نسل جوان به جایی نمی‌رسیم/ بدون شبکه‌های مجازی نمی‌توان اشتغال ایجاد کرد/ مردم اجبار را نمی‌پذیرند

تغییر شرایط سهمیه خانواده ایثارگران در کنکور/ حدنصاب علمی افزایش یافت

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه: مطالبات فرهنگیان کرمانشاه تا خرداد ماه پرداخت می‌شود

معاون استاندار: حامي كتابخانه هاي عمومي براي بهبود فضاي كتابخواني هستيم

استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

رئیس هیات"کونگ فو" استان کرمانشاه انتخاب شد

توسعه و اشتغال با کمک بخش خصوصی امکان پذیر است

بکارگیری تمام امکانات برای یافتن جسد کودک غرق شده در "چم بشیر"

بیانیه دولت درباره فیلتر تلگرام: تشخیص تهدید امنیت ملی و اقدام متناسب، صرفا بر عهده شورای عالی امنیت ملی است/ تعیین تکلیف امور عمومی مرتبط با میلیون نفر نمی تواند صرفا مبتنی بر تصمیم موردی قضایی باشد

خبرهای خوش مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه برای فرهنگیان و کنکوری‌ها

گلایه‌های رییس‌جمهور امیدوار

تگرگ 68 میلیارد ریال به کشاورزی گیلانغرب خسارت زد

بازپرس ویژه قتل کرمانشاه تاکید کرد: برخورد جدی با مقصرین حادثه غرق شدن کودک 3 ساله در «چم‌بشیر»

روحانی: دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است

هوای کرمانشاه در وضعیت "هشدار" قرار گرفت

کلید اولیه آزمون دستیاری پزشکی منتشر شد/ اعلام مهلت اعتراض

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید