آفتاب کرمانشاه

بکارگیری تمام امکانات برای یافتن جسد کودک غرق شده در "چم بشیر"

شناسه خبر » 277758

تاریخ انتشار » 1397/02/12-10:20

تعداد بازدید ها » 274

آفتاب کرمانشاه: نشست رسیدگی به پرونده کودک غرق شده در رودخانه چم بشیر کرمانشاه با حضور معاون دادستان و مسئولان و مدیران دستگاه های ذیربط استان در سالن جلسات دادسرای کرمانشاه برگزارشد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بیش از یک هفته  از غرق شدن "سوگند" دختر بچه سه ساله کرمانشاهی در رودخانه چم بشیر می گذرد. طی این مدت دستگاه های امدادرسان و غواصان مطرح استان در تلاشند تا جسد کودک غرق شده را بیایند، اما  تلاش یک هفته ای نیروهای امدادی برای یافتن کودک غرق شده به دلیل وجود برخی از عوامل تاکنون بی نتیجه بوده است. 

باتوجه به اهمیت این حادثه و بازتاب گسترده آن در فضای مجازی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با ورود به موضوع دستور رسیدگی و شناسایی مقصرین حادثه را صادر کرد که در این راستا روز گذشته(سه شنبه) نشستی با حضور مسئولان و مدیران دستگاه های متولی در سالن جلسات دادسرای کرمانشاه برگزارشد. 

لازم باشد از استان های دیگر کمک می گیریم 

علی اشرف کرمی معاون دادستان کرمانشاه در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر پیدا کردن کودک غرق شده و برگرداندن آرامش روحی و روانی به خانواده او اولویت اصلی پرونده "چم بشیر" است، اظهار کرد: ضروری است که چالش ها را بررسی کنیم و تمام ظرفیت ها و امکانات استان را بکار گیریم تا جسد کودک غرق شده هرچه سریعتر پیدا شود. 

وی ادامه داد: پس از پیدا شدن جسد کودک باید تدابیری اتخاذ گردد تا کودکی دیگر دچار چنین حادثه ای و خانواده ای دیگر چنین داغدار نشود.

معاون دادستان کرمانشاه تاکید کرد: اینکه کدام دستگاه کوتاهی کرده که چنین حادثه ای رخ داده، توسط کارشناسان در حال بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر نیروهای انسانی و امکانات داخل استان، درصورت نیاز از استان های معین کرمانشاه نیز کمک خواهیم گرفت. 

کرمی افزود: تمام دستگاه ها و سازمان ها استان که می توانند کمکی به یافتن دختر بچه سه ساله کنند، تکلیف دارند که ورود کنند.

سرپوشیده کردن "چم بشیر" امکانپذیر نیست

کیاست امیریان مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمانشاه نیز بااشاره به اجرای طرح ساماندهی رودخانه چم بشیر از سال 86، گفت: تا پیش از اجرای این طرح، هر ساله با کمترین بارندگی شاهد آبگیری برخی واحدهای مسکونی حوزه شهرک های معلم، سرخه لیژه و حکمت آباد بودیم که عموما بصورت غیر مجاز در مسیر این رودخانه ساخته شده بودند. 

وی ادامه داد: در سال 86 طرح ساماندهی به طول پنج کیلومتر روباز و سه کیلومتر در زیر کانال تا ورود به رودخانه قره سو اجرا شد. 

مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین تاکنون چهار و نیم کیلومتر از مسیر رودخانه قره سو را ساماندهی کرده ایم. 

وی عنوان کرد: با اجرای دو طرح ساماندهی امکان عبور سیلاب را از دو رودخانه بدون ورود به عرصه فراهم کرده ایم. 

به گفته این مسئول در سال 88 پس از اتمام ساماندهی چم بشیر، پروره برای ادامه کار به شهرداری تحویل داده شد. 

امیریان به بارندگی های هفته اخیر کرمانشاه و افزایش حجم آب رودخانه های چم بشیر و قره سو اشاره کرد و افزود: چهار تا پنج روز زمان می خواهد که حجم آب این دو رودخانه کم و امکان جستجو برای یافتن جسد تسهیل شود.

وی بابیان اینکه اصلی ترین مشکل کنونی برای جستجو حجم بالای آب رودخانه است، عنوان کرد: شایعاتی مبنی بر اینکه رهاسازی آب سد گاوشان باعث افزایش حجم آب رودخانه شده که صحت ندارد.

وی با تاکید براینکه موضع گیری و تقابل دستگاه های متولی در فضای مجازی کمکی به حادثه نمی کند، افزود: همچنین مباحثی مبنی بر سرپوشیده کردن این رودخانه ها عنوان می شود که باید گفت  این مسئله نه از نظر فنی و مهندسی رودخانه ها مورد قبول است و نه طبیعت اجازه این کار را می دهد.

به گفته این مسئول اجرای طرح سرپوشیده کردن رودخانه ها تاکنون در دو شهر کشور اجرا شده که نه تنها موفق نبوده بلکه نتیجه عکس داده است. 

چندین پتانسیل خطرآفرین در کرمانشاه وجود دارد 

آرش رضایی شهردار کرمانشاه هم در این نشست با بیان اینکه شهرداری حتی اجازه ایجاد یک آلاچیق و دکه را در عرصه رودخانه چم بشیر ندارد، عنوان کرد: در بحث طراحی و فنی و مهندسی پروژه این اجازه را به ما نداده اند. 

وی تاکید کرد: در هیچ کدام از شهر های کشور که رودخانه دارند پوشش و نرده گذاری رودخانه ها انجام نشده است. 

شهردار کرمانشاه همچنین بااشاره به وجود رسوبات بستر رودخانه قره سو، گفت: از سنوات گذشته شهرداری دوبار در طول سال اقدام به لایروبی و پاکسازی رودخانه می کند اما مردم زباله های خود را داخل رودخانه می ریزند که به قره سو منتقل می شود. 

وی به وجود برخی از مشکلات حوزه شهری کرمانشاه از جمله خیابان حداد عادل اشاره کرد و افزود: چندین پتانسیل خطرناک در شهر کرمانشاه وجود دارد که هرلحظه ممکن است حادثه آفرین شوند.

تکلیف آبشوران و قره سو باید مشخص شود 

رضا محمودیان مدیرکل مدیریت بحران استان نیز تاکید کرد: باید برای جستجوی جسد کودک سه ساله یک تیم با یک مسئول واحد تعیین کنیم. 

وی آبشوران و قره شو را خطرات جدی شهر کرمانشاه دانست و گفت: باید تکلیف این دو رودخانه معلوم، برای آن ها متولی مشخص شود و اعتباراتی برای رفع خطر این دو رودخانه تخصیص یابد

تمام امکانات خود را اختیار گروه های تجسس قرار می دهیم

همچنین عادل شفیعی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کرمانشاه نیز بااشاره به دو روز جستجوی نیروهای این جمعیت در رودخانه چم بشیر، عنوان کرد: متاسفانه جستجوی امدادگران هلال احمر در این دو روز منجر به نتیجه نشد لذا کار متوقف شد. 

وی با بیان اینکه هلال احمر استان کرمانشاه تمام امکانات خود را برای پیدا کردن جسد دختر بچه سه ساله بکار خواهد گرفت، افزود:چهار  غواص و 60 نفر عضو تیم های عملیاتی خود را با امکانات برای ادامه جستجوها در اختیار گروه تجسس قرار می دهیم. 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کرمانشاه  تاکید کرد: باوجود آنکه نوع بالگرد جمعیت هلال احمر قابلیت پرواز برای جستجو در مسیر رودخانه را ندارد اما درصورت نیاز مجوز پرواز آن را خواهیم گرفت. 

وی خاطرنشان کرد: هرچند که فعالیت جمعیت هلال احمر در حوزه حوادث آبی مربوط به آبهای خروشان و سیلاب ها است اما از آنجایی که این موضوع کاری بشردوستانه محسوب می شود، کمک خواهیم کرد. 

برای ادامه جستجو باید طرح عملیات داشته باشیم 

رضایی مدیرعامل سازمان آتش نشانی استان کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه نیروهای آتش نشانی کرمانشاه سه شنبه گذشته (4 اردیبهشت) پس از گزارش وقوع حادثه غرق شدگی در چم بشیر بلافاصله به محل اعزام شدند، اظهار کرد: عملیات جستجو برای یافتن دختر بچه سه ساله پس از حضور نیروهای آتش نشانی به فوریت آغاز شد. 

وی تاکید کرد: همه نیروهای خود را برای ادامه جستجو ها فرا خواهیم خواند. 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی استان کرمانشاه بر لزوم تهیه طرح عملیات برای ادامه جستجوها تاکید کرد و گفت: تمام جستجو هایی که تاکنون شده پراکنده و بدون انسجام بوده است. 

وی تاکید کرد: بعید بنظر می رسد که جسد کودک غرق شد در رودخانه چم بشیر باشد لذا مسئله اصلی رودخانه قره سو است که باید برنامه ریزی جستجو را در این رودخانه ادامه دهیم
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

  جسد کودک غرق شده   تمام امکانات   چم بشیر بکارگیری 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

تیراندازی به آمبولانس در جاده سنندج کامیاران/ راننده آمبولانس کشته شد

شهادت 11 نفر در درگیری تروریستی مرزهای مریوان

مولوی عبدالحمید: کل دنیا را بدهند به وجبی از این خاک خیانت نمی‌کنیم/ ما خواهان خودمختاری نیستیم فقط می‌خواهیم همه ملت ایران را یکی ببینند

مهلت شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تمدید شد

تامین اجتماعی: خداحافظی با دفترچه‌های کاغذی بیمه تا پاییز/ افزایش حقوق بازنشستگی رانندگان

انقلابی در تولید دوچرخه ها با حذف زنجیر (+عکس)

چه ورزش‌هایی نشانه‌های آلزایمر را کاهش می‌دهد

افتتاح پیست "موتورکراس" کرمانشاه/ پیست "آفرود" آماده راه اندازی است

استاندار کرمانشاه: باید برق ادارات و بانک‌های پرمصرف قطع شود

یک میدان دام غیرمجاز در هرسین تعطیل شد

رئیس اتحادیه خبازان: قطعی برق "قوز بالا قوز" نانوایی‌های کرمانشاه شده است

بازداشت علاءالدین بروجردی تکذیب شد

فتاح: حتی یک مددجوی کمیته امداد در ناآرامی های دی ماه 96 بازداشت نشد/ اغتشاشات ربطی به فقرا نداشت

بیمارستان امام رضا به پیشرفته ترین دستگاه آنژیوگرافی مجهز شد

با دستور حیدر العبادی؛ برق عربستان جایگزین برق ایران در عراق می‌شود

آغاز به‌کار نمایشگاه سراسری فرش دستباف در کرمانشاه

تازه آباد لرزید/ وقوع 27 لرزه در 2 روز اخیر

استاندار کرمانشاه: "خسروی" برای اربعین بازگشایی می‌شود/ تدوین طرح جامع اربعین تا 25 شهریور

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه: اعزام حجاج از فرودگاه کرمانشاه از 9 مرداد آغاز می‌شود

تروریست‌های کشته شده توسط سپاه در کرمانشاه (+ عکس)

دانشجویان کارشناسی جدیدالورود "ارز" نمی‌گیرند/ثبت‌نام بیش از ۱۵ هزار نفر برای دریافت ارز

مردم باید احساس آرامش و ثبات کنند

باید از بانوان توانمند در مراکز تصمیم گیری استفاده کنیم/ ر این مدت در پنج شهرستان از خانمها در پست معاونت فرمانداری ها استفاده کردیم

برای راه اندازی واحدهای راکد باید چاره اندیشی شود

فرانسه برای دومین بار فاتح جام جهانی شد

از ظرفيت هاي رئيس جمهور و معاون اول رئيس جمهور براي حل مشكل پالايشگاه آناهيتا استفاده خواهيم كرد

محسنی اژه‌ای: نام سلطان سکه، حمید مظلومین است/ بانک مرکزی اعلام کرد خودمان به او دلار دادیم / دختر اینستاگرامی یک شب هم بازداشت نبوده

چه کسی همزمان با پیغام تلفنی سید حسن نصرالله ناوچه اسرائیل را زد؟

کشف فساد احتمالی هماهنگ با همکاری کارگزاران دولتی و واردکنندگان خودرو / ۶ فرمان به معاون اول، معاون حقوقی و ۳ وزیر / درخواست از رئیس قوه قضاییه؛ رسیدگی فوری به پرونده، مجازات متخلفان و بازگشت سود‌های نامشروع به بیت المال

غرضی: بده بستانها از مجلس سوم به بعد شروع شد/ در یکی از انتخابات‌های ریاست جمهوری فردی 200 میلیون تومان به دو ستاد انتخاباتی یک نامزد کمک کرد

رمز گشایی روزنامه جمهوری اسلامی از علت گرانی مشکوک سکه

انهدام تیم تروریستی در نودشه / هلاکت ۳ تروریست و شهادت یک بسیجی

جام جهانی ۲۰۱۸| کرواسی با شکست انگلیس برای اولین بار به فینال رسید/ طلسم سه‌شیر شکسته نشد

آزمایشگاه تخصصی بیمارستان ارتش افتتاح شد

بانک مرکزی نام 2 موسسه اعتباری غیرمجاز را اعلام کرد

ورود دستگاه قضا به موضوع کمک‌های مردمی در زلزله کرمانشاه و ماجرای سلبریتی‌ها

تصادف تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج چندین کشته برجای گذاشت/ آمار غیر رسمی 15 کشته (+عکس)

سوال از وزیرکشور درباره قتل "وحید مرادی" در زندان کلید خورد

"قره‌سو" آلوده‌ترین و "سیروان" پاک‌ترین رودخانه کرمانشاه است

3 هکتار از جنگل های گیلانغرب در آتش سوخت

صدا و سیما با ارز دولتی برای خوراک دام، ذرت وارد کرد

بانوی کرمانشاهی معاونت برنامه ریزی فرمانداری را برعهده گرفت

درگیر موضوع مدیران غیربومی هستیم / نگفتم 95 میلیارد تومان اعتبار استان برگشت خورده/ سامانه "سردسیری" باید اجرا شود/ فکر پشت میزنشینی باشیم، کرمانشاه 50 سال دیگر هم رتبه اول بیکاری است

وزیر کشور فرماندار گیلانغرب را منصوب کرد

مقاومت رییس جمهور در برابر «استعفای جهانگیری» ؛ ماموریت جدید به معاون اول و انتصاب جهانگيری به ریاست «ستاد ويژه اقتصادی» با اختياراتی منحصربفرد

دستگیری عامل "اسیدپاشی" در کرمانشاه

سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه منصوب شد

نیمه پر لیوان دولت روحانی

بنیاد مستضعفان سیمان مورد نیاز زلزله زدگان را تامین می کند

خبرهای خوش برای کنکوری های مناطق زلزله زده

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید