آفتاب کرمانشاه

براي توسعه صادرات نيازمند بازارهاي خارجي تازه هستيم / روند رسمي شدن مرز سومار با جديت پيگيري مي شود

شناسه خبر » 245916

تاریخ انتشار » 1396/07/16-18:32

تعداد بازدید ها » 652

آفتاب کرمانشاه: استاندار کرمانشاه گفت: موضوع دريافت مجوز رسمي شدن مرز سومار توسط مديريت ارشد استان با جديت دنبال مي شود و همزمان زيرساخت هاي لازم براي توسعه اين مرز مهم مبادلاتي نيز فراهم مي گردد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ مهندس بازوند صبح امروز در نشست کارگروه توسعه صادرات استان کرمانشاه با اشاره به عزم جدي نظام براي توسعه تجارت و بازرگاني در كشور اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در تمامي نشسست هايي كه با دولت دارند تاكيد مي كنند بايد توجه خاصي به حوزه صادرات صورت گيرد و دولت نيز با جديت به دنبال رونق بخشيدن به اين حوزه است.


اين مقام عالي استان اظهار داشت: استان كرمانشاه داراي دو مرز رسمي و بازارچه هاي مرزي متعدد است كه بايد از اين مرزهاي مبادلاتي براي توسعه اقتصادي و تجاري استان به خوبي استفاده كنيم زيرا اگر نتوانيم از اين پتانسيل ها به خوبي استفاده كنيم به نوعي دچار فرصت سوزي شده ايم.


استاندار كرمانشاه با تاكيد بر اين نكته كه بخش دولتي بايد مسير را براي فعاليت بازرگانان و تجار ترسيم كند در ادامه اظهار داشت: هر چند ممكن است بر اثر تحولات سياسي، برخي اوقات مرزها تبديل به تهديد شوند ولي در سطح كلان، مرزها فرصت بسيار خوبي براي توسعه اقتصادي و تجاري و خروج از ركود اقتصادي محسوب مي شوند.

وي در دنباله سخنانش با اشاره به اينكه بخش خصوصي استان نيازمند تقويت بيشتر است اظهار داشت: بايد با كمك و تسهيل گري بيشر، بستري را فراهم كنيم تا بخش خصوصي بتواند در حوزه تجارت و بازرگاني با سهولت بيشتر فعاليت كند.

مهندس بازوند نقش اتاق بازرگاني در توانمندسازي بخش خصوصي را بسيار مهم دانست و گفت: اتاق بازرگاني در واقع برگزيدگان بخش خصوصي هستند و اين مجموعه بايد بتواند مسير را براي فعاليت هر چه بهتر تجار و بازرگانان مهياكند.

استاندار كرمانشاه تاكيد كرد: مديران بخش دولتي نيز بايد تلاش كنند با بررسي كارشناسانه موانع موجود در مسير توسعه صادرات را شناسايي كرده تا با تسهيل و رفع موانع، روند صادرات استان را رونق ببخشند.

وي با تاكيد بر لزوم تشكيل هلدينگ هاي صادراتي در استان اظهار داشت: هلدينگ هاي صادراتي تا زمان شكل گيري يك بخش خصوصي قوي، مي توانند در زمينه توسعه صادرات استان نقش مثبتي ايفا كنند.

اين مقام عالي استان تقويت ديپلماسي صادراتي را يك ضرورت دانست و گفت: متأسفانه هنوز در ديپلماسي تجاري چندان قوي نيستيم و نمي توانيم مذاكرات ثمربخشي با طرف هاي تجاري انجام دهيم. ضعف هاي اين حوزه بايد هرچه سريع تر شناسايي و سپس برطرف شوند.

مهندس بازوند تصريح كرد: در حوزه صادرات نبايد رقباي تجاري را دست كم گرفت زيرا اين تجار و بازرگانان باهوش و توانمند هستند كه مي توانند موفق تر ظاهر شوند.

وي ادامه داد: برخي موانع ممكن است نرم افزاري، سخت افزاري و سياسي و فراتر از اختيارات ما باشند ولي بخش هايي كه در اختيار استان هستند بايد هر چه سريع تر رفع مانع شوند. اگر مرزهاي مبادلاتي و بازارچه ها نيازمند فراهم كردن زيرساخت ها هستند و يا بايد مجوز خاصي دريافت كنند، پيگيري هاي لازم براي انجام آن ها در داخل استان صورت گيرد.

استاندار كرمانشاه اظهار داشت: موضوع دريافت مجوز رسمي شدن مرز سومار توسط مديريت ارشد استان با جديت دنبال مي شود. همچنين فراهم كردن زيرساخت هاي لازم براي توسعه اين مرز مهم مبادلاتي در حال پيگيري است.   

اين مقام عالي استان در مورد صادرات دام زنده اظهار داشت: استان از پتانسيل هاي خوبي در زمينه صادرات دام زنده برخوردار است و در همين راستا به دنبال دريافت مجوز صادرات از ستاد تنظيم بازار هستيم هچنين تلاش مي كنيم موافقت وزيرجهاد كشاورزي را نيز در اين زمينه كسب كنيم.

 وي با تاكيد بر اين نكته كه در تجارت خارجي نبايد تنها به يك بازار اكتفا كرد اظهار داشت: عراق راحتترين و در دسترس ترين بازار تجاري براي كرمانشاه است ولي اين بازار ممكن است به دلايل سياسي دستخوش تحولاتي شود و بنابراين بايد به دنبال بازارهاي جديد خارجي باشيم.

مهندس بازوند ادامه داد: كشور سوريه براي بازسازي هاي پس از جنگ مهيا مي شود و بازار خوبي براي استان محسوب مي شود. در همين راستا هفته آينده ملاقاتي با مشاور معاون اول رييس جمهور خواهيم داشت كه اميدواريم با بهره گيري از تجربيات ايشان بتوانيم در عرصه تجارت و بازرگاني با كشورهاي سوريه، عراق و يمن ايفاي نقش كنيم.

استاندار كرمانشاه افزود: همچنين بعدازظهر امروز (يكشنبه) ميزبان سفراي پيشين ايران در قطر و امارات هستيم و با توجه به شناختي كه اين دو از تجار و بازرگانان حوزه خليج فارس دارند، توسعه تجارت با اين دو كشور را نيز در دستور كار داريم.

در اين نشست گزارش تحليلي مبادلات مرزي استان از سال 90 تاكنون، گزارش آمار صادرات شش ماهه استان و گزارشي از ظرفيت ها و پتانسيل هاي صادراتي استان در حوزه هاي كشاورزي و صنعت ارايه شد. همچنين در ادامه طرح احداث پايانه صادراتي در مرز سومار ارايه گرديد و مورد بحث و بررسي كارشناسي قرار گرفت.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

  مرز سومار   بازوند   توسعه صادرات   روند رسمي شدن  استاندار کرمانشاه  آفتاب کرمانشاه

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

احیای واحدهای راکد راهکار توسعه کرمانشاه است

نشست آنکارا باید از ایجاد بحران جدید در منطقه جلوگیری کند

اختصاص 800 هزار جلد دفتر دولتی برای مدارس کرمانشاه

آغاز عملیات بازسازی پل تاریخی "چهر" هرسین

رشد 100 درصدی جرائم"فضای مجازی"استان/ کاهش جرائم "اخلاقی" و افزایش جرائم "اقتصادی"

سه‌شنبه‌ها روز "جوانان" شد

قائم‌مقام موسسه: ثبت‌نام در رشته‌های موسسه آموزش‌عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه "بدون‌آزمون" شد/ مهلت ثبت‌نام تا ۲۸ شهریور

آیت الله مکارم: ازدواج در سن کمتر از ۱۳ سال باطل است

رایزنی ایران و عراق برای تردد مسافر از مرز «شوشمی»

سخنگوی ستاد اربعین کرمانشاه: خدمات رسانی به زوار اربعین از 13 مهر رسما آغاز می‌شود

اجرای طرح زوج و فرد خودرو در کرمانشاه

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد پیام نور از فردا

با تلاش نیروهای گمنام امام زمان (عج)؛ باند قاچاق سلاح و مهمات در پاوه متلاشی شد

جزئیات اجرای الگوی جدید مشاغل خانگی در ۹ استان/۳۲ برند ایجاد شد

واگن‌های نو می‌خواهیم/ سرعت قطار در مسیر کرمانشاه-ملایر باید زیاد شود

خبری جدید از پرداخت معوقات فرهنگیان و رتبه‌بندی آنها

ماجرای آزار و اذیت یک دختر خردسال/ دادسرای کرمانشاه: پرونده در حال رسیدگی است

فرمانده نیروی انتظامی: زائران اربعین‌ از سفر بدون گذرنامه به عراق خودداری کنند‌

آگهی آزمون وکالت مرکز وکلا منتشر شد/ ثبت نام از اول آبان، برگزاری ۲۹ آذر

جوابیه میراث فرهنگی به تخریب نقش برجسته کشف شده در ثلاث‌باباجانی: حفاظت فیزیکی از تمام آثار تاریخی غیرممکن است

امروز روز تاریخی برای برگزاری هرچه باشکوهتر "اربعین" است

صبح امروز؛ وقوع تصادف زنجیره‌ای در بلوار هوانیروز /راننده پراید جان باخت

لغو دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی در بانک ها

زیرکی روحانی در نحوه اعلام اجرای گام سوم

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه خبرداد: کشف نقش برجسته 3000 ساله در دل کوه‌های سرپل‌ذهاب

۴۱۷ نفر از بانوان استان کرمانشاه در مسند مدیریتی قرار دارند

خبر خوش برای مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد

وزیر جهاد کشاورزی: صادرات نخود آزاد شد / توسعه باغات مدرن در برنامه کشور است

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام کارشناسی علمی‌کاربردی

گام سوم از جمعه برداشته می شود/مهلت ۶۰ روزه دیگری پیش روی اروپاست

پاسخ آملی‌لاریجانی به نامه اعضای مجمع درباره مجادله با آیت‌الله یزدی: عذرخواهی می‌کنم/ نامه منتشر شده صددرصد جعلی است و شباهتی به خط من ندارد

وزیر کشور: مرز خسروی احتمالا از همین هفته بازگشایی شود

حدود چهار میلیارد تومان برای تقویت مدارس حاشیه نشین کرمانشاه هزینه شد

۳ آزادکار کرمانشاهی در جمع تیم ملی

«مونسان» و «حاجی میرزایی» وزیر شدند

جهت و سرعت توسعه اقتصادی کرمانشاه مثبت و امیدوار کننده است

احکام جالب قضات کرمانشاه/ خدمت به زوار عتبات جایگزین حبس شد

فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی: احتمال مذاکره ایران و آمریکا ضعیف است/ ایران به یک موضوع جدی در انتخابات آمریکا تبدیل خواهد شد

گل‌آلودکردن خودروها ممنوع است

برپایی نمایشگاه خودروهای"موتورسواری و اتومبیلرانی" در کرمانشاه

دولت باید قدرت و اختیارات لازم را داشته باشد/ دولت اارتی در کشور ما دچار خطا شده است و ان‌شاالله این به دست مسئولان ارشد دستگاه نظارتی اصلاح شود.گر قدرتمند نباشد مردم زندگی خوشی را تجربه نخواهند کرد/ بزرگترین ضربه به نظام کشور اشتباه دخالت و نظارت است، چون وقتی دخالت زیاد شد، مدیر کار نمی‌کند

نمایشگاه فروش "پاییزه" 21 شهریور در کرمانشاه برپا می‌شود

"پنجره واحد سرمایه‌گذاری کرمانشاه" راه‌اندازی می‌شود

از مهر ماه امسال با حذف قبوض کاغذی؛ قبوض تلفن ثابت را چطور پرداخت کنیم؟

بیستون در مسیر تردد زوار اربعین قرار دارد و باید از این فرصت استفاده کرد/ مسوولان در بیستون در مسیر گذرگاه قرار دارند و باید مطالبه گری صحیح برای استفاده هرچه بهتر از بیستون را در پیش بگیرند.

مکرون: امروز از روحانی خواستم با ترامپ دیدار کند؛ امیدوارم بتوانیم طی هفته های آینده،‌ این دیدار را با حضور خودم ترتیب دهیم؛ نباید بیش از این وقت را تلف کرد / با ترامپ به توافق رسیدیم که ایران باید به تعهدات هسته‌ای پایبند باشد / از ظریف خواستم به فرانسه بیاید تا به طرح نقشه کاری برای پیشرفت در پرونده ایران برسیم/ ترامپ: اگر شرایط مناسب باشد من موافقم که با رییس‌جمهوری ایران دیدار کنم

آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان

5طرح عمرانی و کشاورزی در پاوه به بهره برداری می رسد

هفته دولت 5429 پروژه در کرمانشاه افتتاح می‌شود

"خسروی" برای میزبانی از 1.2 میلیون زائر اربعین آماده می‌شود

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید