آفتاب کرمانشاه

مصری:اصلاح طلبان تمام توان خود را برای وزن کشی در مجلس گذاشته اند

شناسه خبر » 1982

تاریخ انتشار » 1393/12/06-21:51

تعداد بازدید ها » 2572

آفتاب کرمانشاه: اگر ظرفیت اصلاح طلبان در مجلس بالا باشد آنها از دولت عبور خواهند کرد و اگر ظرفیت پایینی داشته باشند سعی می کنند برای انتخابات ریاست جمهوری تعامل کنند.

عبدالرضا مصری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری همایش های سراسری جریان های سیاسی با موضوع انتخابات گفت: طبیعتا هواداران و همفکران سلیقه های سیاسی از شاکله اصلی  خود تحت عنوان اصول گرایی یا اصلاح طلبی انتظاراتی دارند اگر جریان های سیاسی طرفداران خود را در بی خبری محض بگذارند برای آنها خوشایند نخواهد بود و از سوی احزاب حرکت هایی در مورد مسائل جاری باید صورت گیرد تا  تغییر مواضع جدید خود را به اطلاع طرفداران برسانند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به امکان تغییرمواضع فعلی برخی از جریان های سیاسی با قبل خود افزود: به هر صورت دنیا در حال تکامل است و قاعدتا تشکل های سیاسی نیز از امر تکامل به دور نیستند  ممکن است تغییراتی در مواضع قبلی خود داشته باشند یا تجربیات حاصل شده از اقدامات قبلی را بخواهند با اجرای همایش ها  انتقال بدهند. برای مثال شاید برخی از جریانات اصلاح طلبی بخواهند بین خود و فتنه گران خطی  بکشند و برای انتقال این موضوع از این روش استفاده کنند یا اصول گراها بدنبال انتقال بحث همگرایی هستند که بنظر من ایده بسیار خوبی است.

مصری با اشاره به آفت های برگزاری همایش های سراسری جریانات سیاسی بیان کرد: به نظر می آید روی دیگر این موضوع بازار زود هنگام انتخابات است ما با تبلیغات، کشور را خیلی زود درگیر انتخابات کردیم  بطوریکه ما با مسائل و مشکلاتی روبرو هستیم و درست نیست از هم اکنون برای یک سال دیگر برای موضوع انتخابات هزینه کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هزینه دادن از کشور برای انتخابات کار درستی نیست گفت: این به ضررکشور است همه درگیر انتخاباتی باشند که یک سال دیگر قرار است برگزار شود.

  برگزاری همایش ها و جلسات بیهوده و بدون محتوای انتخاباتی ظلم به مردم است

عضو فراکسیون  اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به جنبه های رسانه ای همایش جریان های سیاسی گفت: قاعدتا تشکل های سیاسی با حفظ اصول اصلی خود یک سری تغییرات در راهبردها و روش ها در طول زمان برای آنها پیش می آید بطور شفاف اصول گرایان امروز اسم آن را همگرایی گذاشته اند ، اصلاح طلبان نیز دنبال تجدید ساختار خود و ایجاد یک پایگاه جدید اجتماعی هستند طبیعی است  بدنبال این هستند با برگزاری همایش ها و انعکاس رسانه ای جان دوباره ای بگیرند و بعد از مدت ها در جامعه عنوان شوند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس اظهار کرد:اما اگر همه چیز را تعطیل کنیم تا به سمت انتخابات برویم برای کشور صلاح نیست اگر مسئولیت های خود را درست انجام دهیم مردم راه انتخابات را پیدا خواهند کرد.ولی متاسفانه برخی افراد به بحث انتخابات دامن می زنند که این کار به صلاح نیست.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از همایش ها و جلسات بیهوده و بدون محتوایی با موضوع انتخابات برگزار شده است که با فرصت سوزی هایی که انجام می گیرد هزینه کردن برای انتخابات از الان ظلم به مردم است.

مصری با تاکید بر اینکه فضای کشور باید فضای کار باشد، بیان کرد:ما بجای آنکه به فکر اقتصاد مقاومتی، رفع بیکاری، حل مشکل مسکن و ازدواج مردم باشیم، متاسفانه  دنبال انتخابات هستیم  و این صلاح نیست. متاسفانه با توجه به تبلیغات زودهنگام برخی از افرادی که مسئولیت دارند و قانون انتخابات همچنین زمان تعیین شده برای تبلیغات ما از هیات های نظارت انتظار داریم این مساله را در تصمیم گیری خود دخالت بدهند.

  تعدد لیست های انتخاباتی زیبنده نیست

این نماینده مجلس درباره آینده سیاسی اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان تمام توان خود را برای وزن کشی در مجلس گذاشته اند و با توجه به ظرفیت هایی که در مجلس داشته باشند با دولت تعامل خواهند کرد کمااینکه قبلا  آنها تعدادی از افرادی مانند کارگزارانی ها را که در دولت حضور دارند همراه خود نمی دانستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر توفیق اصلاح طلبان از اعتدال بیشتر باشد از روحانی عبور خواهند کرد گفت: بنظر بنده اگر ظرفیت اصلاح طلبان در مجلس بالا باشد  آنها از دولت عبور خواهند کرد و اگر ظرفیت پایینی داشته باشند سعی می کنند برای انتخابات ریاست جمهوری تعامل کنند.این موضوع نیز در انتخابات رقم نمی خورد و با توجه به اینکه اصول گرایی و اصلاح طلبی طیف و دامنه دار هستند، فراکسیون هایی که در مجلس شکل می گیرد موثر است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر یک شکل نبودن لیست های انتخاباتی، گفت:به هرحال تعدد لیست خوب نیست و تجربه نشان داده است سلیقه هایی که در آنها تعدد لیست بوده توفیق کم داشته اند اما اگر لیست واحدی باشد از آنجاییکه تکلیف مردم نیز مشخص خواهد شد،خوب است.

نمایده مردم کرمانشاه در مجلس در زمینه پایبندی اعضا لیست ها به تشکیلات نیز افزود: این تجربه را در مجلس نداشتیم که همه اعضا لیست، پایبند تشکیلات خود باشند بطوریکه الزاما افرادی که از طریق لیست های طیف های خاص وارد مجلس شده همان نظر تشکیلات خود را داشته باشند.

مصری با تاکید بر حزبی شدن انتخابات گفت:تا زمانیکه انتخابات حزبی نشود به ایده آل نخواهیم رسید ونمی توانیم در مورد تعهدات فرد نسبت به تشکیلات تاکید کنیم ولی اگر انتخابات حزبی شد پایبندی دوجانبه بین حزب و فرد صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت:ما تاکنون انتخابات حزبی نداشتیم و نخواهیم داشت زیرا اراده ای مبنی بر حزبی شدن انتخابات وجود ندارد.

  اختصاص بودجه به احزاب به معنی دولتی شدن نیست

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه اگر حزب داشته باشیم بسیاری از مسائل انتخابات حل خواهد شد ،گفت:هر حزبی یک تشکیلات و هزینه هایی دارد و لازمه داشتن حزب این است تا ما در بودجه برای احزابی که بیش از یک تعدادخاص عضو ثبت شده داشته باشد هزینه بپردازیم، یعنی دولت برای دو حزب اصلی کشور بودجه تخصیص بدهد تا دفاتر استانی و شهرستانی را شکل بدهند و بنظر می رسد به این زودی ها به آن نخواهیم رسید.

وی با بیان اینکه اختصاص بودجه به احزاب به معنی دولتی شدن نیست خاطر نشان کرد: منظور از دولت حاکمیت است بگونه ای که  مجلس و قوه قضاییه هم از دولت بودجه می گیرند اما این به معنی دولتی شدن آنها نیست و حاکمیت می خواهد حزب داشته باشد و برای آن هزینه می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به انتظارات مردم از احزاب بیان کرد:ما حزب نداریم و انتخابات ما شعاری است و یک نفری می آید قول هایی می دهد و اگر هم عمل نکرد آن فرد حذف شده و یک نفر دیگر جایگزین می شود و اتفاق خاصی نمی افتد اما اگر انتخابات حزبی باشد تشکیلات بخاطر آنکه زیر سوال نرود تلاش می کند تا برنامه های ارائه شده را انجام دهد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به ضعف و نبود دفاتر پژوهشی و سیاسی احزاب گفت:ظهور این موضوع در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر است بگونه ای که هیچ کدام از منتخبان ریاست جمهوری بعد از دولت سازندگی، قبل از پیروزی سناریوی برد نداشتند یعنی  بعد از انتخابات تازه به فکر این افتادند تا چه کاری باید انجام دهند و برنامه و سناریویی برای بعد از انتخابات نداشتند.

مصری با تاکید بر حرکت جریان ها در چارچوب ها گفت:چه اصول گرایان  چه اصلاح طلبانی که در چارچوب خیمه های اصلی نظام از جمله قانون اساسی،ولایت فقیه،تمامیت ارضی و استقلال کشور فعالیت می کنند اجازه ندهند که افراد دیگری با مقاصد دیگری فضا را به سمتی دیگر بکشانند و این افراد را به حزب و جریان خود راه ندهند تا تفاوت حزب و اپوزیسیون در کشور مشخص باشد.

 عضو فراکسیون اصولگرایان  رهروان ولایت تصریح کرد: جریان فتنه صدمات بزرگی به کشور وارد کرد و متاسفانه این جریان از طریق یک جریان خاص وارد شد و در این مورد جا داشت اصلاح طلبان موضع خود را از ابتدا مشخص می کردند تا کشور آسیب نبیند و باید جریانات و احزاب این را در نظر داشته باشند که این قبیل حرکت ها از ذهن مردم پاک نخواهد شد.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

اصلاح طلبان اصولگرایان انتخابات مصری

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

احیای واحدهای راکد راهکار توسعه کرمانشاه است

نشست آنکارا باید از ایجاد بحران جدید در منطقه جلوگیری کند

اختصاص 800 هزار جلد دفتر دولتی برای مدارس کرمانشاه

آغاز عملیات بازسازی پل تاریخی "چهر" هرسین

رشد 100 درصدی جرائم"فضای مجازی"استان/ کاهش جرائم "اخلاقی" و افزایش جرائم "اقتصادی"

سه‌شنبه‌ها روز "جوانان" شد

قائم‌مقام موسسه: ثبت‌نام در رشته‌های موسسه آموزش‌عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه "بدون‌آزمون" شد/ مهلت ثبت‌نام تا ۲۸ شهریور

آیت الله مکارم: ازدواج در سن کمتر از ۱۳ سال باطل است

رایزنی ایران و عراق برای تردد مسافر از مرز «شوشمی»

سخنگوی ستاد اربعین کرمانشاه: خدمات رسانی به زوار اربعین از 13 مهر رسما آغاز می‌شود

اجرای طرح زوج و فرد خودرو در کرمانشاه

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد پیام نور از فردا

با تلاش نیروهای گمنام امام زمان (عج)؛ باند قاچاق سلاح و مهمات در پاوه متلاشی شد

جزئیات اجرای الگوی جدید مشاغل خانگی در ۹ استان/۳۲ برند ایجاد شد

واگن‌های نو می‌خواهیم/ سرعت قطار در مسیر کرمانشاه-ملایر باید زیاد شود

خبری جدید از پرداخت معوقات فرهنگیان و رتبه‌بندی آنها

ماجرای آزار و اذیت یک دختر خردسال/ دادسرای کرمانشاه: پرونده در حال رسیدگی است

فرمانده نیروی انتظامی: زائران اربعین‌ از سفر بدون گذرنامه به عراق خودداری کنند‌

آگهی آزمون وکالت مرکز وکلا منتشر شد/ ثبت نام از اول آبان، برگزاری ۲۹ آذر

جوابیه میراث فرهنگی به تخریب نقش برجسته کشف شده در ثلاث‌باباجانی: حفاظت فیزیکی از تمام آثار تاریخی غیرممکن است

امروز روز تاریخی برای برگزاری هرچه باشکوهتر "اربعین" است

صبح امروز؛ وقوع تصادف زنجیره‌ای در بلوار هوانیروز /راننده پراید جان باخت

لغو دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی در بانک ها

زیرکی روحانی در نحوه اعلام اجرای گام سوم

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه خبرداد: کشف نقش برجسته 3000 ساله در دل کوه‌های سرپل‌ذهاب

۴۱۷ نفر از بانوان استان کرمانشاه در مسند مدیریتی قرار دارند

خبر خوش برای مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد

وزیر جهاد کشاورزی: صادرات نخود آزاد شد / توسعه باغات مدرن در برنامه کشور است

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام کارشناسی علمی‌کاربردی

گام سوم از جمعه برداشته می شود/مهلت ۶۰ روزه دیگری پیش روی اروپاست

پاسخ آملی‌لاریجانی به نامه اعضای مجمع درباره مجادله با آیت‌الله یزدی: عذرخواهی می‌کنم/ نامه منتشر شده صددرصد جعلی است و شباهتی به خط من ندارد

وزیر کشور: مرز خسروی احتمالا از همین هفته بازگشایی شود

حدود چهار میلیارد تومان برای تقویت مدارس حاشیه نشین کرمانشاه هزینه شد

۳ آزادکار کرمانشاهی در جمع تیم ملی

«مونسان» و «حاجی میرزایی» وزیر شدند

جهت و سرعت توسعه اقتصادی کرمانشاه مثبت و امیدوار کننده است

احکام جالب قضات کرمانشاه/ خدمت به زوار عتبات جایگزین حبس شد

فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی: احتمال مذاکره ایران و آمریکا ضعیف است/ ایران به یک موضوع جدی در انتخابات آمریکا تبدیل خواهد شد

گل‌آلودکردن خودروها ممنوع است

برپایی نمایشگاه خودروهای"موتورسواری و اتومبیلرانی" در کرمانشاه

دولت باید قدرت و اختیارات لازم را داشته باشد/ دولت اارتی در کشور ما دچار خطا شده است و ان‌شاالله این به دست مسئولان ارشد دستگاه نظارتی اصلاح شود.گر قدرتمند نباشد مردم زندگی خوشی را تجربه نخواهند کرد/ بزرگترین ضربه به نظام کشور اشتباه دخالت و نظارت است، چون وقتی دخالت زیاد شد، مدیر کار نمی‌کند

نمایشگاه فروش "پاییزه" 21 شهریور در کرمانشاه برپا می‌شود

"پنجره واحد سرمایه‌گذاری کرمانشاه" راه‌اندازی می‌شود

از مهر ماه امسال با حذف قبوض کاغذی؛ قبوض تلفن ثابت را چطور پرداخت کنیم؟

بیستون در مسیر تردد زوار اربعین قرار دارد و باید از این فرصت استفاده کرد/ مسوولان در بیستون در مسیر گذرگاه قرار دارند و باید مطالبه گری صحیح برای استفاده هرچه بهتر از بیستون را در پیش بگیرند.

مکرون: امروز از روحانی خواستم با ترامپ دیدار کند؛ امیدوارم بتوانیم طی هفته های آینده،‌ این دیدار را با حضور خودم ترتیب دهیم؛ نباید بیش از این وقت را تلف کرد / با ترامپ به توافق رسیدیم که ایران باید به تعهدات هسته‌ای پایبند باشد / از ظریف خواستم به فرانسه بیاید تا به طرح نقشه کاری برای پیشرفت در پرونده ایران برسیم/ ترامپ: اگر شرایط مناسب باشد من موافقم که با رییس‌جمهوری ایران دیدار کنم

آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان

5طرح عمرانی و کشاورزی در پاوه به بهره برداری می رسد

هفته دولت 5429 پروژه در کرمانشاه افتتاح می‌شود

"خسروی" برای میزبانی از 1.2 میلیون زائر اربعین آماده می‌شود

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید