آفتاب کرمانشاه

اصولگرایان بر سر کاندیدای ریاست خبرگان به توافق نرسیده‌اند

شناسه خبر » 12062

تاریخ انتشار » 1393/12/16-20:13

تعداد بازدید ها » 2372

آفتاب کرمانشاه: محمدعلي موحدي کرماني روز پنجشنبه در حاشيه اجلاس سراسري جبهه پيروان خط امام و رهبری، درباره انتخابات آتي مجلس خبرگان درباره گمانه زنی های قبلی خود که مطرح کرده بود، هاشمی شاهرودي کانديدا مي شود، عنوان کرده است: «آيت الله شاهرودي، آيت الله يزدي، آيت الله جنتي و آيت الله مصباح ممکن است کانديدا شوند؛ شايد هم آيت الله هاشمي رفسنجاني کانديدا شود.»

به گزارش آفتاب، در حالی که تنها چهار روز به برگزاری اجلاس مجلس خبرگان و تعیین هیات رئیسه آن باقی است، پیش‌بینی‌ها از اجماع بر سر ریاست هاشمی رفسنجانی حکایت دارد. با وجود این که مخالفان او سعی می‌کنند با مطرح کردن نام‌های متفاوت برای کاندیداتوری، او را از حضور منصرف کنند. برخی منابع نزدیک به هاشمی رفسنجانی از نامه محرمانه تعدادی از نمایندگان مجلس خبرگان، به او خبر داده‌اند. گفته می‌شود نمایندگان در این نامه از او خواسته‌اند تا برای ریاست کاندیدا شود. 

موضوعی که محمدتقی فاضل میبدی هم در گفت‌وگو با آفتاب، تایید کرده و می‌گوید که در صحبت‌هایی که با یکی از اعضای مجلس خبرگان داشته عنوان کرده بیشتر از چهل نفر از نمایندگان خواهان کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی برای ریاست خبرگان هستند.

فاضل میبدی درباره اظهارنظر جدید موحدی کرمانی و احتمال کاندیداتوری چهره‌های دیگر به خبرنگار «آفتاب» می‌گوید: به نظر من این اظهارنظر نشان می‌دهد که اختلافات زیادی در مجلس خبرگان بر سر افراد وجود دارد. زیرا خود این اصولگرایان هم بر سر آن به توافق و وحدت نظر نرسیده‌اند.

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم ادامه می‌دهد: مسئله مهمی که وجود دارد این است که فشارهایی از بیرون به مجلس خبرگان رهبری وارد می‌شود. برخی قصد دارند در راستای همان اختلافاتی و مسائل سیاسی که دارند آنجا را هم در اختیار خود داشته باشند. در این هفت، هشت سال آینده بالاخره ممکن است که ایران با یک‌سری بحران‌های جدی روبرو شود. من خود بارها گفته‌ام، که شخصا بر این باور هستم که اگر کسی بخواهد به فکر منافع ملی و استقلال مملکت باشد، بهترین فرد در میان این افراد آقای هاشمی رفسنجانی است. چون بر روی ایشان در میان خبرگان اتحاد بیشتری وجود دارد.

او می‌افزاید: درباره صحبت‌های آقای موحدی کرمانی به دو موضوع می توانم اشاره کنم. اول اینکه مشخص می شود که در میان این افراد اختلافات خیلی جدی است و تمرکز بر یک شخص خاص مشکل است. گزینه مهمتر فشارهایی است که از بیرون به مجلس وارد می‌شود، گروهی هستند که در خبرگان اقلیت هستند و می‌خواهند آنجا را به گونه‌ای در اختیار خود داشته باشند که این برای کشور خطرناک است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید می‌کند: اینکه من می‌گویم آقای هاشمی رفسنجانی به این دلیل است که به لحاظ حساسیت و مدیریت بر آن نهاد سوابق آقای هاشمی‌رفسنجانی به خصوص در دهه شصت، قبل از انقلاب و بعد از انقلاب و در کنار حضرت امام (ره) مشخص، روشن و شفاف است.

فاضل میبدی به صحبت‌هایی که برخی از منتقدان هاشمی رفسنجانی به او نسبت می‌دهند، اشاره و می‌گوید: ممکن است برخی انگشت بر روی برخی حرکات سیاسی که در جایی انجام شده است، بگذارند. اگر قرار بر این باشد در گذشته هر کسی کنکاش کنید ممکن است نقاط حساسی در کارنامه سیاسی خود داشته باشد که مورد انتقاد است.

او درباره اسامی که در کنار هاشمی‌رفسنجانی برای کاندیدا شدن از آنها یاد می‌شود، می‌گوید: افرادی که در کنار نام آقای هاشمی رفسنجانی، نام آنها هم برای کاندیدای خبرگان شدن آمده به نظر من هیچ کدام ذکاوت در مدیریت که خیلی مهم است را ندارند. همچنین آقای هاشمی رفسنجانی از نظر سلامت جسمی هم نسبت به همه این افراد از سلامت بیشتری برخوردار است. از نظر وضعیت سوابق ذهنی و تجربی هم که ایشان جلوتر هستند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌افزاید: این است که اگر دوستان واقعا دلشان به حال این مملکت سوخته که قطعا چنین است، در میان افراد موجود که همه هم محترم هستند، با توجه به شرایط حساسی که در کشور پیش رو داریم، آقای هاشمی رفسنجانی اولویت دارند. باز هم نظر آقایان محترم است. من بعید می‌دانم که اکثریت مجلس خبرگان هم روی گزینه‌های دیگر اتفاق نظر داشته باشند. خود این آقایان می دانند که آقای هاشمی رفسنجانی در دو سه دوره حساس کشور را از بحران نجات داده است. بدترین این بحران‌ها هم، بحران جنگ بود که حضرت امام (ره) بعد از خود، آقای هاشمی رفسنجانی را بر فرماندهی جنگ گذاشتند. کسی دیگری جز آقای هاشمی نمی‌توانست آن بحران را رفع کند.

فاضل میبدی درباره شایعه‌ای که مطرح می‌شود، مبنی بر اینکه در نامه‌ای محرمانه برخی از نمایندگان مجلس خبرگان از هاشمی رفسنجانی خواسته‌اند تا برای ریاست کاندیدا شود، به خبرنگار آفتاب می‌گوید: من با یکی از نمایندگان خبرگان رهبری که در قم صحبت کردم، این موضوع را تایید کرد که حدود چهل و چند نفر در مجلس خبرگان رهبری، به دنبال این هستند که آقای هاشمی کاندیدا شوند و به ایشان رای دهند. اگر کسی هم استنباط سیاسی کند احتمال واقعیت داشتن این موضوع زیاد است. حدود 80 نفری که در خبرگان حضور دارند خود شاهد بوده‌اند که چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب آقای هاشمی رفسنجانی در مشکلات تدبیرهای خوبی داشته است.

او درباره عدم کاندیداتوری هاشمی شاهروی می‌گوید: اگر قرار باشد که آقای هاشمی شاهرودی هم خود کاندیدا نشود، با شناختی که من از ایشان دارم، با توجه به اینکه یک فقیه باهوش هستند، در میان افراد مطرح ایشان هم آقای هاشمی رفسنجانی را ترجیح خواهند داد.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

اصولگرایان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مجلس خبرگان 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

احیای واحدهای راکد راهکار توسعه کرمانشاه است

نشست آنکارا باید از ایجاد بحران جدید در منطقه جلوگیری کند

اختصاص 800 هزار جلد دفتر دولتی برای مدارس کرمانشاه

آغاز عملیات بازسازی پل تاریخی "چهر" هرسین

رشد 100 درصدی جرائم"فضای مجازی"استان/ کاهش جرائم "اخلاقی" و افزایش جرائم "اقتصادی"

سه‌شنبه‌ها روز "جوانان" شد

قائم‌مقام موسسه: ثبت‌نام در رشته‌های موسسه آموزش‌عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه "بدون‌آزمون" شد/ مهلت ثبت‌نام تا ۲۸ شهریور

آیت الله مکارم: ازدواج در سن کمتر از ۱۳ سال باطل است

رایزنی ایران و عراق برای تردد مسافر از مرز «شوشمی»

سخنگوی ستاد اربعین کرمانشاه: خدمات رسانی به زوار اربعین از 13 مهر رسما آغاز می‌شود

اجرای طرح زوج و فرد خودرو در کرمانشاه

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد پیام نور از فردا

با تلاش نیروهای گمنام امام زمان (عج)؛ باند قاچاق سلاح و مهمات در پاوه متلاشی شد

جزئیات اجرای الگوی جدید مشاغل خانگی در ۹ استان/۳۲ برند ایجاد شد

واگن‌های نو می‌خواهیم/ سرعت قطار در مسیر کرمانشاه-ملایر باید زیاد شود

خبری جدید از پرداخت معوقات فرهنگیان و رتبه‌بندی آنها

ماجرای آزار و اذیت یک دختر خردسال/ دادسرای کرمانشاه: پرونده در حال رسیدگی است

فرمانده نیروی انتظامی: زائران اربعین‌ از سفر بدون گذرنامه به عراق خودداری کنند‌

آگهی آزمون وکالت مرکز وکلا منتشر شد/ ثبت نام از اول آبان، برگزاری ۲۹ آذر

جوابیه میراث فرهنگی به تخریب نقش برجسته کشف شده در ثلاث‌باباجانی: حفاظت فیزیکی از تمام آثار تاریخی غیرممکن است

امروز روز تاریخی برای برگزاری هرچه باشکوهتر "اربعین" است

صبح امروز؛ وقوع تصادف زنجیره‌ای در بلوار هوانیروز /راننده پراید جان باخت

لغو دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی در بانک ها

زیرکی روحانی در نحوه اعلام اجرای گام سوم

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه خبرداد: کشف نقش برجسته 3000 ساله در دل کوه‌های سرپل‌ذهاب

۴۱۷ نفر از بانوان استان کرمانشاه در مسند مدیریتی قرار دارند

خبر خوش برای مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد

وزیر جهاد کشاورزی: صادرات نخود آزاد شد / توسعه باغات مدرن در برنامه کشور است

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام کارشناسی علمی‌کاربردی

گام سوم از جمعه برداشته می شود/مهلت ۶۰ روزه دیگری پیش روی اروپاست

پاسخ آملی‌لاریجانی به نامه اعضای مجمع درباره مجادله با آیت‌الله یزدی: عذرخواهی می‌کنم/ نامه منتشر شده صددرصد جعلی است و شباهتی به خط من ندارد

وزیر کشور: مرز خسروی احتمالا از همین هفته بازگشایی شود

حدود چهار میلیارد تومان برای تقویت مدارس حاشیه نشین کرمانشاه هزینه شد

۳ آزادکار کرمانشاهی در جمع تیم ملی

«مونسان» و «حاجی میرزایی» وزیر شدند

جهت و سرعت توسعه اقتصادی کرمانشاه مثبت و امیدوار کننده است

احکام جالب قضات کرمانشاه/ خدمت به زوار عتبات جایگزین حبس شد

فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی: احتمال مذاکره ایران و آمریکا ضعیف است/ ایران به یک موضوع جدی در انتخابات آمریکا تبدیل خواهد شد

گل‌آلودکردن خودروها ممنوع است

برپایی نمایشگاه خودروهای"موتورسواری و اتومبیلرانی" در کرمانشاه

دولت باید قدرت و اختیارات لازم را داشته باشد/ دولت اارتی در کشور ما دچار خطا شده است و ان‌شاالله این به دست مسئولان ارشد دستگاه نظارتی اصلاح شود.گر قدرتمند نباشد مردم زندگی خوشی را تجربه نخواهند کرد/ بزرگترین ضربه به نظام کشور اشتباه دخالت و نظارت است، چون وقتی دخالت زیاد شد، مدیر کار نمی‌کند

نمایشگاه فروش "پاییزه" 21 شهریور در کرمانشاه برپا می‌شود

"پنجره واحد سرمایه‌گذاری کرمانشاه" راه‌اندازی می‌شود

از مهر ماه امسال با حذف قبوض کاغذی؛ قبوض تلفن ثابت را چطور پرداخت کنیم؟

بیستون در مسیر تردد زوار اربعین قرار دارد و باید از این فرصت استفاده کرد/ مسوولان در بیستون در مسیر گذرگاه قرار دارند و باید مطالبه گری صحیح برای استفاده هرچه بهتر از بیستون را در پیش بگیرند.

مکرون: امروز از روحانی خواستم با ترامپ دیدار کند؛ امیدوارم بتوانیم طی هفته های آینده،‌ این دیدار را با حضور خودم ترتیب دهیم؛ نباید بیش از این وقت را تلف کرد / با ترامپ به توافق رسیدیم که ایران باید به تعهدات هسته‌ای پایبند باشد / از ظریف خواستم به فرانسه بیاید تا به طرح نقشه کاری برای پیشرفت در پرونده ایران برسیم/ ترامپ: اگر شرایط مناسب باشد من موافقم که با رییس‌جمهوری ایران دیدار کنم

آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان

5طرح عمرانی و کشاورزی در پاوه به بهره برداری می رسد

هفته دولت 5429 پروژه در کرمانشاه افتتاح می‌شود

"خسروی" برای میزبانی از 1.2 میلیون زائر اربعین آماده می‌شود

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید