آفتاب کرمانشاه

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه: وقتی رتبه اول بیکاری بودیم همه قبول کردند، حالا چرا نسبت به کاهش آن تردید دارند

شناسه خبر » 319177

تاریخ انتشار » 1398/04/23-11:45

تعداد بازدید ها » 87

آفتاب كرمانشاه: رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه با انتقاد نسبت به برخی شک و تردیدها نسبت به آمار کاهش بیکاری استان گفت: مرجع اعلام این آمار مرکز آمار ایران است و زمانی که همین مرجع اعلام کرد رتبه اول بیکاری هستیم همه پذیرفتند، حال چرا که این مرجع از بهبود جایگاه استان و کاهش نرخ بیکاری خبر می دهد، برخی تردید دارند!

به گزارش خبرنگار سرویس «اقتصادی» ایسنا منطقه کرمانشاه، حبیب الله وفایی در جلسه امروز (22 تیر) شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به بهبود شاخص های اقتصادی استان گفت: بهبود این شاخص ها نتیجه حاکمیت تفکر برنامه ریزی و نگاه علمی بین مجموعه مدیریتی استان است.

وی با اشاره به تنظیم چندین سند مهم از جمله سند آمایش، اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و اشتغال در استان طی چند ماه گذشته گفت: تهیه این اسناد و حرکت بر مبنای برنامه ریزی توانست ما را به این نقطه برساند که امروز شاهد  بهبود شاخص های اقتصادی استان باشیم.

وی افزود: اگر امسال نیز با همین برنامه پیش برویم تا پایان سال شاهد وضعیت بهتری در شاخص های اقتصادی و متغیرهای کلیدی استان خواهیم بود.

وفایی در خصوص تردید برخی افراد نسبت به آمار شاخص های اقتصادی استان گفت: تنها مرجع رسمی آمار  در کشور مرکز آمار ایران است و هر زمان که آماری از شاخص  های استان اعلام شده مرجع آن همین مرکز بوده است.

وی افزود: زمانی که آمار بیکاری استان برای چندین سال پیاپی در رتبه اول کشور قرار داشت، یا در زمینه نرخ تورم رتبه های اول را داشتیم، آمار آن را همین مرکز آمار اعلام می کرد، آن زمان چطور این افراد نسبت به آمار تردید نداشتند.

وفایی تصریح کرد: در حال حاضر هم همین مرکز آمار اعلام کرده که نرخ بیکاری استان از رتبه اول به پنجم رسیده و یا در نرخ تورم به رتبه 17 و شاخص فضای کسب و کار از رتبه 31 به 22 رسیده است.

وی افزود: مرجع آماردهی تغییری نکرده و اگر آن زمان آمارها را قبول داشتیم، الان هم باید این آمارها را بپذیریم. این آمارها به سهولت به دست نیامده و برای آن زحمت بسیاری کشیده شده است.

جواد مصطفایی معاون امور اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه  هم در ادامه این نشست در تشریح شاخص های اقتصادی استان در بهار امسال گفت: آمارهای مرکز آمار ایران نشان می دهد در بهار امسال نرخ بیکاری 12 استان کشور سیر کاهشی داشته که در این بین به ترتیب چهار محال و بختیاری با 6.1 درصد، سیستان و بلوچستان با پنج درصد و کرمانشاه با 4.7 درصد بیشترین میزان کاهش بیکاری را در میان استان های کشور داشتند.

وی افزود: در حال حاضر استان چهارمحال و بختیاری با 16.7 درصد، خوزستان با 16.2 درصد، لرستان با 16.1 درصد و هرمزگان با 15.9 درصد به ترتیب در رتبه های اول تا چهارم بیکاری قرار دارند و کرمانشاه با 14.7 درصد در رتبه پنج جدول بیکاری استان ها قرار دارد.

مصطفایی با اشاره به بهبود شاخص نسبت اشتغال استان گفت: این شاخص از تقسیم تعداد شاغلین به کل جمعیت 10 سال به بالای استان محاسبه می شود که بر اساس آمار اعلام شده این شاخص در استان 37.8 درصد است و این یعنی 37.8 درصد از جمعیت 10 سال به بالای استان در بهار امسال شاغل بوده اند و کرمانشاه در میان استانهای کشور بیشترین میزان افزایش در این شاخص را داشته است.

این مسئول به بهبود شاخص نرخ مشارکت اقتصادی استان در بهار امسال اشاره کرد و افزود: این شاخص نیز از تقسیم مجموع افراد شاغل و بیکار استان نسبت به جمعیت 10 به بالای استان به دست می آید که شاخص استان در این زمینه در بهار امسال 44.2 درصد است که نسبت به بهار سال گذشته 2 دهم درصد افزایش داشته است.

مصطفایی به بهبود شاخص نرخ تورم استان هم اشاره کرد وافزود: در حال حاضر استان با 16 پله کاهش به رتبه هفدهم در بحث شاخص تورم رسیده و نرخ تورم استان در بهار امسال 37 درصد بوده که 6 دهم درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

وی افزود: در بحث نرخ تورم در بهار امسال کردستان در رتبه اول و استان های چهارمحال وبختیاری و ایلام به ترتیب در رتبه های بعدی قرار داشتند و کرمانشاه نیز در رتبه هفدهم این جدول قرار گرفت.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 بیکاری   رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

بازگشایی مرز "خسروی" نیازمند اعلام کتبی دولت عراق است/ هیچ چیز قطعی نیست، اما امیدواریم

اقدامات جدید قوه قضاییه در بحث مبارزه با فساد امیدوار کننده است/ انتظار داریم دستگاه های امنیتی و قضایی برخورد قاطعی با عوامل تیراندازی در هرسین داشته باشند

آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی/آخرین تغییرات ظرفیت رشته‌ها ثبت نام در طرح کارورزی

نجفی بخشیده شد

هر ساعت 2 کشته در تصادفات ایران ر

برگزیدگان دومین جشنوارۀ منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین معرفی شدند

کنکوری‌ها "فضایی" انتخاب رشته نکنند

ابرناکی کرمانشاه تا پنجشنبه ادامه دارد/ پیش‌بینی وزش باد با سرعت 45 تا 60 کیلومتر بر ساعت

پیکر مطهر جانباز شهید دوران دفاع مقدس در کرمانشاه تشییع شد

داوطلب کنکور گیلانغربی حین انتخاب رشته جان باخت

حضور قالیباف در افتتاح واحدهای بازسازی‌شده روستای سرپل‌ذهاب

پیش بینی می شود امسال یک میلیون زائر از مرز خسروی تردد کنند/قصرشیرین میزبان اصلی زائران اربعین است

سعودی‌ها و اماراتی‌ها و حامیان آنها که مرتکب جنایات بزرگی در یمن شده‌اند، قطعاً به نتیجه نخواهند رسید / حفظ یکپارچگی یمن با توجه به عقاید دینی و قومیت‌های مختلف این کشور نیازمند گفتگوهای یمنی – یمنی است

دستور ویژه رئیس جمهور برای ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات

بخش خدمات بیشترین تخصیص را به خود اختصاص داد و بخش های کشاورزی و صنعت در رده های بعدی

جشنواره ملی «انجیر» شهریورماه در ریجاب برگزار می‌شود

تاق بستان و بیستون بهم نرسند بهتر است!

عارف: در سال۹۲ گفته شد روحانی در کارگروه اصلاح طلبان باشد اما خاتمی نپذیرفت /فعلا درباره کنار کشیدنم از انتخابات حرف نمی زنم

موحدی کرمانی: خیلی ها به خاطر زود رنجی از امام و مقام معظم رهبری، از قطار انقلاب پیاده شدند

خبر خوش برای کارگران ساختمانی

۲ خانه ورزش روستایی در گیلانغرب افتتاح شد

نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۸ منتشر شد

استاندار کرمانشاه: دستگاه‌های اجرایی سریعتر مدارس را تخلیه کنند/لزوم تعیین تکلیف معلمان مناطق جنگی

مدیرعامل باشگاه هندبال زاگرس: شرایط سخت شده، اما امیدوار به تکرار موفقیت هستیم

جهاد در میدان سازندگی در امتداد دفاع مقدس است

سردار سلیمانی با ظریف: اقدام آمریکا در تحریم شما جنون آمیز است / این اقدام ثابت کرد که شما تاثیری عمیق بر افکار عمومی و مردم آمریکا دارید / به شما تبریک می‌گویم سردار

وزیر امور خارجه امروز ما مجتهد سیاسی است / شهادت می‌دهم ظریف رسول امین بوده / اگر از اصل ششم قانون اساسی فاصله بگیریم، باید دیر یا زود خداحافظی کنیم / اگر به تماس تلفنی اوباما جواب نداده بودم، دستیابی به برجام سخت‌تر می‌شد / پیمان حدیبیه هم حداکثری نبود / اگر ظریف وزیر خارجه نبود، به این آسانی به توافق نمی‌رسیدیم / به ما حسادت می‌کنند؛ ۸ سال مذاکره می‌کردند، حاصلی نداشت / اهل مذاکره ایم؛ اگر آمریکا می خواهد مذاکره کند، اول تحریم را بردارد؛ کاری نداریم که می خواهد وارد برجام شود یا نه / نمی شود تنگه هرمز برای شما باز باشد و تنگه جبل الطارق برای ما ناامن / آن روز که سپاه ناوچه شما را متوقف کرد، یک ناوچه انگلیسی آنجا بود؛ چرا هیچ کاری نکرد؟ پس هیچ کاری نمی توانید بکنید

نمایشگاه سراسری مبلمان خانگی در کرمانشاه برپا شد

ثبت "هرسین" به عنوان شهر ملی گلیم ایران

برای تحقق اهداف "اشتغال" استان 7000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است

پذیرش افسر پیمانی در هواپیمایی نیروی انتظامی

سرنوشت منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد را به سرنوشت پتروشیمی گره زده بودند در حالیکه پتروشیمی یک پروژه است اما منطقه آزاد یک زیرساخت بااهمیت برای سرمایه‌گذاری می‌باشد.

جشنواره "اسب" اصیل کُرد در کرمانشاه برگزار می‌شود

۲۱ بلوک از واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب تا پایان شهریور تحویل می شود

کرمانشاه بیشترین بیکار دانشگاهی را دارد

فلاحت‌پیشه: ایران از آمریکا به دلیل تحریم ظریف به دبیرکل سازمان ملل شکایت کند

کارت سوختتان را از پست رهگیری کنید

نیویورکر: ظریف ماه پیش به دیدار با ترامپ در کاخ سفید دعوت شد / این پیشنهاد را ۲۴ تیرماه رند پال در نیویورک به ظریف داد

مسکن مهر ۳۰۰ واحدی قصرشیرین مهرماه به بهره برداری می رسد قص

برپایی نمایشگاه بزرگ پیاز هرسین/ سایت ملی الگویی گیاهان دارویی در "هرسین" ایجاد می‌شود

نمایندگان مجلس در امور اجرایی آموزش و پرورش دخالت نکنند

زلزله ۴.۲ ریشتری تازه آباد کرمانشاه را لرزاند

افتتاح و بازدید چند طرح توسط وزیر بهداشت در کرمانشاه

تصویب حذف 4 صفر از پول ملی / 1000تومانی 1 تومان می‌شود

کرمانشاه قهرمان مسابقات "بوکس" جوانان کشور شد

نظر هیات نظارت بر رفتار نمایندگان درباره شکایت شورای عالی امنیت از فلاحت‌پیشه و حضرتی

انتصاب مدیرشعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه

جشنواره‌های فرهنگی نیازمند اختصاص بودجه‌ پایدار است

نمایندگانی که باج می‌گیرند! دقیقا در این کشور چه خبر است؟

هرسین میزبان دومین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید